Jump to content
Българският форум за музиканти

Изработка на електрическа китара от суров дървен материал


Recommended Posts

България е може би единствената пазарна икономика в света, в която имаш пари и не можеш да си купиш с тях каквото искаш. Бас ловя, че калашник и кокаин се намират по-лесно от фендерски черен бридж!

 

Горка бате, тука в София имало цял завод за фурнири. Аз утре ще ходя да го преслушам - де да знае човек, утре може да потрябва нещо???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 550
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Браво, Боре, ще бъде страхотно да ни пишеш какво се намира в тоя завод. Все пак, най-голямата индустрия е съсредоточена в София и околността. Независимо, че Горер / би било добре да ми пише какво значи Горер?!/ вече е намерил прекрасен материал, благодарение на митичния ни колега с екзотичен псевдоним Виолинс, всички ние ще имаме полза от тази информация! Успех, друже! Рудолф

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно думата gore на английски означава...общо казано лоши неща свързани с насилие и кръвопролитие. :) А Gorer е някой който извършва подобни дейности :rocker: Или иначе казано - думата gore присъства доста често в текстовете на небезизвестната група Cannibal Corpse, дори имат и един албум, който се казва "Gore Obsessed" ("Жаден да убива" в доста свободен превод" :) ) От същия споменат албум има една песен - Hatchet to the Head, което означава..."Секира в главата"...

 

...И други такива "хубави" работи. Малко се отклоних от темата...

 

Но това далеч не значи, че наш Gorer е лошо момче - дори не пие алкохол, занимава се с градивна и образователна дейност...за което заслужава само похвали! :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, gore в груб превод е това, което остава по земята след битка в стил "Смело сърце" или в касапниците след тежък работен ден - локви и съсиреци кръв, черва, парчета смляно месо, обезобразени човешки тела и прочее гниеща плът.

 

Това е и общотоприетото название на категория изкуство, свързано с кървища и брутални крайности - екстремна музика, филми на ужасите, а също и на действителни репортажни снимки или видеота от автомобилни катастрофи, екзекузии на хора и други нелицеприятни събития.

 

А "gorer" е нещо, което си измислих аз.

Както каза колегата, това ще да е някой, който създава или прави възможни споменатите лоши неща.

В английския няма такава дума, защото наставката er е за вършители на действия, а не съществува глагол "to gore" (макар че са възможни бастардизации).

Може да се направи и побългарен превод: някой хванат от гората. :)

А веднъж някой новодошъл във форума се беше обърнал към мен с "Жоре" - така решил човекът, че се чете gore :)

 

PS:

Оня ми писа, че ужким е пратил бриджа.

Дано от Швабско пратките да идват по-бързо, отколкото пътува грифа от Щатите. :curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да те обезкуражавам, но пътуват пак около 2 седмици... Като си купувах за последно партакешите само за прекосяването на половин германия отне 1 седмица. Отделно писма от германия до софия пътуват в порядъка на 2-6 седмици, така че колетът може да се забави до около коледа... Разбира се ако го праща с DHL го чакай до ден-два, но се съмнявам, че би се Набутал с Много и не си предпочел да минеш Тънко :)

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юнаци, стоплихте сърцето на стария Рудолф. Първо се зарадва хуманитарната му половина от чудесните филологически обяснения на името на Горер, а после и природонаучната му половинка се израдва на това, че бързо се върнахте на темата. Щастлив съм, че се намирам в среда на интелигентни и образовани хора с широка обща култура, които не само се изразяват на чист български език, но могат да претворяват идеите си на практика. За сега ви желая късмет в следването и по-малко дертове с изпитите, за да имате повече време за любимите занимания. На семейните: мир и любов!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Забравих да спомена, че преди две седмици пристигна прословутият черен бридж.

Жесток! Супер як огледален емайл, безумно черно, прецизна изработка - точно както го исках.

И на всичкото отгоре върви с втулки за главите на струните към него - пълен комплект, няма да си играя да търся и да купувам втулки отделно!

Има си и видии за захващане, и гаечен ключ...

УБИЙСТВЕН Е.

 

Хахахахаха, това е Велико!

 

s5002739wc0.jpg

s5002741ur4.jpg

s5002744va5.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо ей сега (в 5 без нещо сутринта о.0) се сетих точно за твоята тема :cheers: Не, сериозно. Сега ще чакаме с нетърпение най-накрая да я довършиш, като отлюпиш шпертплата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Прочетох цялата сага и ми отне 1 час. Много ми беше готино. Евала за ентусиазма и работата. Поздравления! Обаче няма ли да е по-готино човек да събере пари за това време, дето ще си прави китара, и с тези средства(които са около хилядарката, а може и повече) да отиде в един хубав магазин с много китари и да си направи удоволствието да си купи добър инструмент, който може да се пробва, може да му се избере цвета и най-важното - има гарнция (Франция). Не ми се сърдете, но така си мисля аз.

P. S. Страшно ще ми е интересно да видя края на сагата на снимка! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо общо с чувството, което получаваш когато си я направиш сам, и когато знаеш, че е една единствена :thumbs_up:

 

Вярно е, браточка. Напълно съм съгласен с теб, особено ако китарата стане и може да свири яко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готвя се да завърша китарата скоро.

Но засега проектът е замразен.

И то буквално, защото в момента там, където правя китарата е минус 15 градуса. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва не е проблем - пускаш яко метъл и ше се сгрееш. Особено ако е тврд и уредбата е до дупка. А знаеш ли, че ми дойде идея и ще се пробвам да направя една китара. Някой ако продава стар гриф, независимо какъв, да ми пише ЛС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.