Jump to content
Българският форум за музиканти

Каква марка е китарата

Recommended Posts

Здравейте!

Преди време се сдобих с този екземпляр, но не мога да открия никтде нищо за родословното му дърво.

Надявам се на вашето съдействие да я разконспирираме!

Алекс

093932.jpg

093936.jpg

095721.jpg

093910.jpg

Edited by AlexStar
  • Like 1
  • Sad 1

И на мен ми прилича на съветска, но от коя ли република ?!

Главата и ключовете са много специфични, особено ключовете ...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By Ivo
      Здравейте,

От много години съм член на форума и дойде време и аз да предложа китарните си уроци.
      Те са за напълно начинаещи, средно напреднали, а за напреднали китаристи давам консултации.

Това е сайтът ми, секция "Уроци по китара":

Привествам желанието за свирене повече от всичко!

Поздрави!

Иво
    • By merkurial
      Здравейте!
      Китарата ми има известен бъз на първите прагчета, а на последните ми се струва, че струните са високо.
      При 12-то прагче 6-та струна ми е на 1,5.мм, а 1-ва на 1,8мм. височина.
      Като цяло китарата е сетъпната. Грифа е прав, струните са максимално ниско (само 1-ва струна съм я вдигнал малко, понеже бъза става по-голям, ако е по-ниско)
      Тъ въпроса ми е понеже китарата дойде с фабрични струни 10-ки, а пък аз съм сложил 11-ки дали, ако сложа например 9-ки бъза ще изчезне, заради по-малкия диаметър на струните и дали ще се запази сегашната височина на струните?
      С една дума целта ми е да сложа 9-ки, за да изчезне бъза, а височина на струните да си остане както досегашната.
      Ще има ли някаква промяна или ще си е същото?
    • By canev
      Здравейте!

Искам да сменя флойда на китарата си Ibanez RG 320 FM. Изработена е в Индонезия и въобще не съм доволен как се справя. Тя си е със заводското Edge Pro III bridge, но при него нямам опциата да повдигам / смъквам всяка струна по отделно, защото има два винта, които повдигат цялото тремоло. То колкото повече свири човек вижда недостатъците, така и аз........
      Идеята ми е да го заменя с ново, пак Ibanez, което да пасва ( незнам дали ще се дълбае малко, при новото) и съответно това тремоло да е от много по-висок клас - да речем около 200лв +.

Ревю на китарата - тук.

Мога ли да го заменя с някои от тези тремолата - тук.

Благодаря Ви предварително!
    • By merkurial
      Здравейте! Преди няколко месеца си купих нова електрическа китара, сетъп-нах я и до вчера всичко беше наред, докато не се появи от нищото силен и дразнещ бъз на 1-ва струна при 1-во до 5-то прагче. Принципно трябва да си сменя нът-а защото при 5-та и 6-та струна доста се е изпилил и създава бъз, но при първа струна не го очаквах. Грифа е прав, височината на струните при 12-то прагче е 2мм, но пак бръздят някои струни.
      Плана ми е да си сменя нът-а и да изравня прагчетата.
      Тъ да се върна на заглавието - нормално ли е да има бъз на струните и ако да, то колко е допустимо? Също искам да попитам ако има известен бъз той вреди ли по някакъв начин на самите прагчета, като жули в тях?
    • By mitko 666
      Търся някой,който да ми дава уроци по оперно пеене във Стара Загора.Препоръчайте ми някой на 19 г съм.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.