Jump to content
Българският форум за музиканти

<!> Стилове, ритми, аранжименти, бленди, MIDI и т.н. - Търсене/Предлагане


Recommended Posts

Така е трябва да се внимава какво се зарежда в клавира  понеже понякога няма съвместимост и ако не си в час какво може и какво не,по-добре питаи и се осведоми какво и от кого може да лоадваш иначе :butcher:

Аз съм със па 4 и пак не зареждам безразборно каквото и да е.Глобал се зарежда от сет от същия модел корг.

 

Ема колега аз други сетове освен неговите не съм зареждал на клавира си и моите сетове.. Доверявам му се защото ми е от по ближните приятели и колеги и знам че неговите сетове няма да ми навредят на клавира. Само мой и негови сетове на друг не съм качвал и досега никога съм нямал проблеми с негов сет не знам сега защо така се получи. Прати ми го каза ми че имало нови негови стилове и бленди направил си ги е човека и ми прати да ги разгледам но този път нещо не тръгват а на стария му сет от миналата година си върви както трябва. Проблеми с моя клавир до сега съм нямал да не чува дявола и винаги си е работел като по вода всичко тип топ и други сетове да качвам така безразборно както бяхте споменали че не трябва да се прави никога не съм качвал и няма и да качвам това ми е пределно ясно ! :) Ако нямате отговор как да го оправя здраве да има сетове винаги може да си направя :) .... Поздрави ! :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 724
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Така е трябва да се внимава какво се зарежда в клавира  понеже понякога няма съвместимост и ако не си в час какво може и какво не,по-добре питаи и се осведоми какво и от кого може да лоадваш иначе :butcher:

Аз съм със па 4 и пак не зареждам безразборно каквото и да е.Глобал се зарежда от сет от същия модел корг.

Или се конвертира целия сет от друг модел за конкретния модел с KORG PA Manager, който е платен PC софтуер с много-големи възможности и си струва 180-те лева.

 

http://www.korgpamanager.com/tutorial/

 

 

http://www.korgpamanager.com/Forum/

 

Хубав ден на всички и успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи сега виждам,какво те притеснява и какъв е точно проблема.Значи не ти тръгват стилове от па 800 на па 600,нали така?Обаче аз до колкото съм запознат  по-нов модел отваря стилове от всички по стари модели корг па....Значи нещо друго имаме тука :yes: Може стиловете да са от друг по-нов модел който няма как да отвориш понеже кодеците растът със моделите и времето.Може да са от па 900,па 3 или 4.Па 600 отваря стиловете на па 800 според табличката на корг за съвместимостта на сетове и стилове.Приятели,колеги абе де да знам какво друго да ти кажа.Има много хора из нет пространството които целта им е да дразнят или да развалят на някой колега  някой инструмент ако  имат шанс.Ако говорим са стилове от па 800 и друг па 800 щях да помисля за о.с по стар или по-нов нещо от сорта но щом  говорим за стил от па 800 на па 600 то би трябвало да  вървят.Тогава значи стиловете са от по-нов клавир :yes: .Колкото до софтуера на  корг за конвертиране бих казал,че е добър и върши работа за по-старите модели е идеален но на па 4 за какво ще му е?Па 4 чете от всички и софтуер тук не е нужен!Определено ще помогне за конверт на стилове от който и да е па модел та даже и други марки.

 

   Дано да съм бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи сега виждам,какво те притеснява и какъв е точно проблема.Значи не ти тръгват стилове от па 800 на па 600,нали така?Обаче аз до колкото съм запознат  по-нов модел отваря стилове от всички по стари модели корг па....Значи нещо друго имаме тука :yes: Може стиловете да са от друг по-нов модел който няма как да отвориш понеже кодеците растът със моделите и времето.Може да са от па 900,па 3 или 4.Па 600 отваря стиловете на па 800 според табличката на корг за съвместимостта на сетове и стилове.Приятели,колеги абе де да знам какво друго да ти кажа.Има много хора из нет пространството които целта им е да дразнят или да развалят на някой колега  някой инструмент ако  имат шанс.Ако говорим са стилове от па 800 и друг па 800 щях да помисля за о.с по стар или по-нов нещо от сорта но щом  говорим за стил от па 800 на па 600 то би трябвало да  вървят.Тогава значи стиловете са от по-нов клавир :yes: .Колкото до софтуера на  корг за конвертиране бих казал,че е добър и върши работа за по-старите модели е идеален но на па 4 за какво ще му е?Па 4 чете от всички и софтуер тук не е нужен!Определено ще помогне за конверт на стилове от който и да е па модел та даже и други марки.

 

   Дано да съм бил полезен.

Ммм колега мисля че не е това проблема защото този сет той само си го подновява и сам си го е правил на неговия клавир, сета е негов лично негов правен на неговия клавир и всичко в него е негово няма нещо чуждо той не използва чужди работи мисля че не е това проблема..  :mellow: Не мога да разбера защо така става вчера цяла нощ го мислех защото до сега толкова време не ми е правело така явно има някой файл който е повреден не знам.... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи не може да отвори неговите си стилове така ли?Ако е така сигорно е със по-стара о.с и трябва да зареди о.с от сайта на корг който е  най-актуалния и трябва да може да си отваря стиловете  вече.Аз също съм имал подобен проблем при бившия  ми па 800 който не отваря стилове от  друг па 800 със по-нов о.с.Но след ъпдейт на  операционната система вече отваря  всички стилове от неговия па модел.Ако е сменял о.с по някакви причини и е миннал на по-стара версия о.с е твърде вероятно да  се получи точно този проблем!Няма как без да си сменил  о.с и лично твоите си стилове които вчера си отварял и работил с тях,днес ей тъй да не може да отваряш!Има само две изключения които  може да се споменът в тази ситоация.Сет ли разглеждаме или бекъп файл?Възможно е да не сме записали въпросния бекъп файл или сет до край/на 100% /Да е спрял тока и клавира да е  изключил преди да запише сета и въпросните стилове пълно.Те са записани само като  име на стил но без същината си  не пълен и незавършен запис на данни.Друг бъг може да се яви като пълним някой стил със интро и всеки възможен бутон ,вариация,тракове,св, барове и продължителност и всичко до максимум така ние препълваме със много данни самия стил и после е възможно самия стил да се бъгне и да не може да се отваря и чете повече.Имал съм подобен случаи.Това е което ми идва на ум друго не мога да се сетя.щом стиловете не е възможно да са  вкарани нарочно от друг модел и имфото си е негово то това са възможностите за грешки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега Асан много ми помогна излезе прав за o.c на клавира споменах му за това и оправихме нещата вече всичко е ок много ти благодаря ! :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам друг въпрос според вас кой клавир е по добър за солиране защото мисля да си закупя клавир точно за това но се колебая между Korg M3 и Korg Kronos. Пари имам само ми кажете кое е по доброто питах колеги един казва m3 друг kronos повечето колеги казват kronos но за всеки случай реших да питам и тук за да не сгреша. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

 Korg Kronos е по-новия и по мощния от  уоркстейшаните.Той  пък има няколко разновидности-кронус,кронус  х ,кронус платинум.

13173868_653876554764305_132413187673285

 

 

 

 

 

 

 

М 3 също не е  лош но е  със по малка рам и е по стар модел.До колкото знам кронус чете от  м 3.

 

13096193_653876581430969_417925593937203

Редактирано от asan79onbashi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жив и здрав,колега .Това е много хубав,скъп и модерен инструмент,чак малко ти завиждам.Пожелавам ти да ти донесе много наслада и удовлетворение! :Piano:  :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирам,ще имащ много време да работиш с този прекрасен инструмент да  разбереш кое ,какво как и защо.Имаш най-доброто и трябва да работиш с него!

 

  Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.