Jump to content
Българският форум за музиканти

Убийствен блус тон


Recommended Posts

"Убийственият" Блус-тон е този,който се чува при "убийствено" свирене на Блус.Ако със същия тон се свири "убийствено" напр. кънтри,то той става "убийствен" кънтри-тон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 69
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Най лесният начин да провериш истината е да влезнеш в някакъв магазин и да изпробваш подобен звук ( ако магазина не разполага със почти същите неща на китариста който искаш да докараш като тон) поне с подобни от същият ценови клас. Това не е толкова трудно да се направи - но ако установиш, че пак не става...значи вече е от пръстите...:icon_shithappens: понякога със супер евтин тон може да наподобиш супер скъп едно към едно ако имаш съответните пръсти. Влатко Стефановски беше казал преди доста време като беше тук, че ако е в настроение и кондиция човек и от тенис ракета може да искара тон..въпроса е в пръстите. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, че работата е пак до лично мнение - едни харесват по-металния звук, лекия драйв и сингъл-койла (между които съм и аз), други по-плътния тон на Гибсъна...А че си го има от пръстите няма две мнения по въпроса.

Конкретно моят въпрос (сега разбирам, че може би е бил малко неясен :icon_shithappens: ) беше за звук от типа на парчето от линка. Работя вече по него с малко хорус и ривърб и разбира се наблягане на работата с пръстите. :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^въпроса ти беше много ясен,но просто в този форум има много глухи "пишкомерци",които четат квалифицирани мнения и ги споделят от свое име.Давай напред както си знаеш и хич да не ти пука,че не си извадил тон а ла Джеф Хейли,ако всички се стремяха да пунтират някого,то къде е развитието...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Убийственият" Блус-тон е този,който се чува при "убийствено" свирене на Блус.Ако със същия тон се свири "убийствено" напр. кънтри,то той става "убийствен" кънтри-тон.

 

 

Sooooooooooo truuuuuuuuuuue. :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ :punk_guitar: ъхъ.

А разбрахте ли че Гери Мур няма да свири утре в София-болен бил.. :icon_shithappens:

Малко офтопик,ама тва 100% ли е вярно,защото смятахме с приятели да ходим за Софията на концерт ииии ако се излъжем да идем ще е голям ташак.Ако пък ти е лъжлива информацията и не идем пак ще е голям ташак.

Не обичам големи ташаци..... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Убийственият" Блус-тон е този,който се чува при "убийствено" свирене на Блус.Ако със същия тон се свири "убийствено" напр. кънтри,то той става "убийствен" кънтри-тон.

 

 

Страшно си прав,няма накъде повече :icon_shithappens: .

Когато свиря блус използвам колкото Фендер,толкова и Гибсън и въобще не мисля че едната е по добра от другата.Това за мен е все едно да кажа ,че лявото е по добро от дясното или черното от бялото.Двете китари имат абсолютно различен саунд и на тях се свири по различен начин.

 

Съжалявам че не мога да чуя парчето но линка ,не ми се отваря,така че не мога да кажа нищо конкретно по темата.Само бих искал да спомена,че не си спомням да съм слушал блус саунд (имам предвид типичен такъв)в който да участва хорус,но разбира се това не значи че някой не свири така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Джони Уинтър - много драйв и хорус

 

Спецялно за Джони Уинтър - вижте пърчето Highway61 Revisited. Оригинала е на Боб Дилън.

 

В кавъра си Дножи използва доста драйв. Мисля вече си опира до предпочитанията дали ще свириш с повечко драйв, само с хорус, реверб и прочие.

Спецялно за блуса е важно да ти идва от вътре, може да свириш на китара за 200 и 10 ватово кубе, което има само пръщящ драйв или пък да ползваш елементарна програма като Gutar FX3, която има ограничен набор от звуци/ефекти, но важното е да има чувство в това, което свириш. :icon_shithappens:

 

Всеки китарист си има свой уникален звук, което е в следствие на самата китара, усилвателя, ефектите, еквилайзерите и тн. Даже било то и от записа.

Трудно може да се постигне 100% идентичен звук, за това свири така, както ти харесва и с каквито ефекти си избереш (това към пича, който питаше за убийствения блус саунд, че се отклонихме от темата:punk_guitar:)

 

http://youtube.com/watch?v=Z411k6Umxu0 А ето едно блус звучене, което лично на мен ми пълни душята. :)

 

PS: Ако свириш на Фендър, изпозлвай повечко Neck Pickup-а :)

Редактирано от Floydian
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе, реших и аз да се изходя - знаете ли, че съм чувал не един, да вади "въпросния убийствен звук" с кремона, орфей, та даже и с акустичните им, хипарски варианти - всичко си е до пипане!

Апаратурата и оборудването идват след това, но средно-статистическият потребител не усеща разликата в оборудването, а само в чувството!

Така, че - не бързайте с "ефекти, процесори, китари, усилватели и др.".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
PS: Ако свириш на Фендър, изпозлвай повечко Neck Pickup-а :P

На 98% от времето съм на него. Е, със Скуайър съм де. :) :)

А иначе аз не искам да копирам на 100% (хах тука едни проценти, ако имате счетоводна работа за вършене, пращайте я :D) нечий звук, също съм на мнение, че трябва да влагаме нещо, просто много се кефя на този саунд и искам да си докарам подобен. ;)

Редактирано от Lighthammer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само бих искал да спомена,че не си спомням да съм слушал блус саунд (имам предвид типичен такъв)в който да участва хорус,но разбира се това не значи че някой не свири така.

 

Коко и аз съм на това мнение, но не се обадих щото се сетих за доста от нещата на Скоти....от Toredown Hose..Vital Tech tones и.т.н. но не съм сигурен дали това може да се нарече типичен блус...щото общо взето те са някви лудници неговите... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

""Убийствения"" не иде само от апаратурата...едно нещо като материала и наклона на перцето има голямо значение - изпробвай ..не е правило , но често в блуса се свири само с удари на перцето надолу - ритмичните акценти стават съвсем други..ако искаш да си :)) блус маниак, можеш да си закупиш един ботълнек - керамичен за по мек саунд или метален...друг вариант които аз много обичам е свирене с пръсти - по малко тонове ,повече "слап" саунд, звучи мноого автентично.. ;))) - ако става конкретно за страт тип китари аз съм голям фен на втората позиция на ключето нек+мидъл - има леко акустично звучене , мнооого ме кефи..ефекти може всякакви - но с вкус и дозиране - за мен едно просто тремоло ефект вкарва много дезърт тексас фййлинг :))..още по готино ако имаш лесли ефект - ако нямаш има решение - слагаш кубето на главата и бързичко се въртиш :D)))).хорус, може - няма да е 1000% автентично., ама пък какво от това....ако човек има и едно лампово кубе с добра динамика...ех...

Редактирано от PlamenM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обаче така и никой не каза някой конкретен амп или аналогов драйв. Кво се скръндзите, обменете си опита с новобранците. :) А иначе тоя вариант за хоруса и ривърба малко идва като компромисен май. ^_^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.