Jump to content
Българският форум за музиканти

Adobe Audition/Cool Edit Pro


Mityata

Recommended Posts

Neumann U87, Neve Capricorn, Hi-End A/D converters, PTHD 192; Lexicon, TC, Yamaha, Eventide outboards, Quested Main monitoring, ОПИТЕН тонрежисьор и продуцент - и готово!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Не виждам дали има Remove Vocal.

И на дадена mp3 /инструментал/ къде може да му се смъкне/вдигне тон, полутон.

и още няколко въпроса, но засега това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само в Куул, ами никъде НЯМА ТАКАВА ФУНКЦИЯ!

По втория въпрос - виж някъде из хелпа за resampling, pitch-shifting, time-stretching.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В менюто с ефектите на Cооl Edit Pro раздел Amlitude даваш Channel Mixer там в готовите пресети има нещо което се нарича Vocal Cut... Искам само да подчертая обаче, че за да го постигнат използват факта, че в повечето записи вокалът не е стерео и смесват двата канала като преди това инвертират единия и така ако гласът не носи стереоинформация "изчезва" но заедно с него и почти всичкия бас от трака, каси... и така нататък... слушаш единствено разликата между двата канала. За мен лично това е приложимо единствено ако искаш да чуеш малко по внимателно ритъм китарите да речем :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравейте,

бих искал попитам за звукозаписна програма,а която мога да си запиша мои песни-намерих преди време Cubase по препоръка на мои познати-обаче се оказа сложна за мене , Намерих си по-лека-Adobe Audition-с която записвам от музикалната си апаратура. Бихте ли коментирали моя избор ? И ако може да поговоим малко на тази тема.Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако става въпрос само за запис и миксиране... Audition-a би трябвало да ти е достатъчен... ако смяташ да ползваш VST инструменти... може би ще трябва да поразчовъркаш Cubase-a ;) аз също се придържам към принципа Simple is Better. Ползвай това което ти е удобно и с което се справяш :greenangel: Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако става въпрос само за запис и миксиране... Audition-a би трябвало да ти е достатъчен... ако смяташ да ползваш VST инструменти... може би ще трябва да поразчовъркаш Cubase-a ;) аз също се придържам към принципа Simple is Better. Ползвай това което ти е удобно и с което се справяш :greenangel: Успех!

 

Дори използвам по-лесния начин-направил съм си midi-files на песните,изход от апаратурата-запис на програмата.Какъв е самия начин да се записвам -запис и миксиране-извинявам се за невежеството-няколко думи за това-зная,че се може да се записват отделно инструменталната част-след което вокалите-мога ли да го направя с тази програма ? Сега аз си правя записи-като пускам мидито-и едновременно си пея с него-и записвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да питам коя версия си нацелил . Тъй като 1.0 не работи с VST ефекти , 1.5 няма АСИО , версия 2.0 и 3.0 нямат разлики , освен , че тройката товари много повече .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да питам коя версия си нацелил . Тъй като 1.0 не работи с VST ефекти , 1.5 няма АСИО , версия 2.0 и 3.0 нямат разлики , освен , че тройката товари много повече .

 

 

Adobe Audition 1.5

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е значи си окей :greenangel:

Може ли само да попитам какво е "..VST ефекти , АСИО ...

И с няколко думи може ли да ми кажете какъв е принципа и начина да се запише първо интрументалната част на песента и след това 1-2 вокала

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VST (Virtual Studio Technology) е интерфейса на повечето нови аудио ефекти и синтезатори (софтуерни) . Ако смяташ да използваш други ефекти , освен тези в програмата , ще трябва тя да ги поддържа .

 

ASIO (Audio Stream Input/Output) е нещо като драйвер за звуковата ти карта , който ти позволява да прослушваш ефектите и синтезаторите с малко закъснение (латенсия) .

 

Особено за второто във форума и в интернет има много информация .

 

А за записването : Записваш инструмент по инструмент на отделните писти и накрая записваш и вокалите . Няма нищо толкова специално , камо ли Стандартно .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте! Имам инсталирана програма в компютъра Guitar Rig 3. Свиря през нея без проблем, но когато включа следващата програма Adobe Audition, и пробвам да запиша нещо с китарата, при прослушване на записа се чува само чистият сигнал на китарата. Без ефекти. Звуковата ми карта е Creative Sound Blaster. Благодаря предварително на всеки, който може да ми помогне да реша проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, и аз имам въпрос, но пък знам единия отговор (дано и на мен да ми отговори някой сиреч).

 

За транспониране на mp3 се прави следното (Cool Edit Pro 2.0 ми е версията):

Отваряте си файла, който искате да транспонирате. Маркирате частта, която ви интересува (или цялата писта).

От менюто избирате Еffects ->Time/Pitch -> Stretch.

Отваря ви се едно сиво прозорче с плъзгачи, "чавки" и няколко боксчета със разни опции и други параметри.

Отгоре имате две възможности:

- Gliding Stretch (повишава или понижава избрания откъс от първоначална тоналност до крайна, избрани от вас, във времето... и настава един вой. Не го ползвам.)

- Constant Stretch (това е!)

Отдолу имате очертани два малки бокса с пунктове за "чекване", единият гласи Stretching Mode (при мен има 3 опции). Маркирате 2-рата - Pitch Shift (Preserve Tempo) - променя тоналността, но ви запазва темпото (иначе ускорява, ако транспонирате нагоре или съответно забавя, ако понижавате тоналността).

 

Отгоре, на нивото на плъзгача, има едно малко прозорче, над което пише Transpose. От него избирате с колко полутона да повишите/понижите маркираното.

 

Аз преди да натисна OK (и да оплескам всичко :) ), пробвам какви съм ги свършила с Preview.

 

А сега ето моя въпрос(1): Как мога да ЗАПИША метронома на една от пистите? В Help-а пише, че не влиза в записа, ама няма ли някакъв начин да го вкарам?

И още един въпрос (2): Как да си запиша отделни фрагменти от пеенето в различни канали (ляв/десен) - ако примерно искам да постигна пространствен ефект или surround?

Ако някой ги е усвоил тия магии, нека сподели...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Audition-a записва сигнала от входа на картата, тоест китарата ти. Това, което прави гитарриг (stand-alone приложението, с което предполагам свириш), е да процесва сигнала пак от входа на картата. Тоест двете програми са на едно ниво един вид и абсолютно няма нищо общо в работата на едната с другата, а трябва да са подредени последователно във веригата. Което става когато сложиш някой VST хост (например Cubase, или Reaper - последният е безплатен, просто го напиши в гугъл и ще ти изкара страницата), и в този вст хост да заредиш версията на гитарриг, която е VST. А оттам нататък записът е като в Audition - интерфейсът е подобен и би трябвало да нямаш проблеми с това.

 

п.с. Не знам дали Audition поддържа вст всъщност - работил съм само с по-стари версии на програмата. Поразгледай програмата, ако има нещо такова - и с нея ще стане. Иначе няма начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.