Jump to content
Българският форум за музиканти

Fender Vg Stratocaster


Gibson

Recommended Posts

Става въпрос за разработка на Fender и Rolland.Резултатът е китара, която освен American Stratocaster може да докара звук на Telecaster, на акустична китара (вкл 12 струнна!), както и на китара с хъмбъкер.Освен това има няколко от най-известните строеве, които се сменят със суич под формата на потенциометър. Ама няма кво да говоря, вижте и чуйте сами:

 

http://www.fender.com/vgstrat/home.html -рекламното видео

 

Лично аз не си падам по хай-тек китари, ама VG- то е направено много елегантно и въпреки функциите си не прилича на робокоп.Лично мен много ме изкефи китарата , дайте си и ваште мнения..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

дайте си и ваште мнения..
Звукът наистина е невероятен. Имах шанса да чуя изпълнение на Strat VG на живо на щанда на Fender по време на Music Messe във Франкфурт преди 3 седмици. На нея свиреше един шемет, а на баса му помагаше не кой да е, а Стю Хем.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Вчера бех там и имаше някъв Страт със Роланд адаптер отзаде, ама май не беше VG.Нямаше лампичка пък и никъде не пишеше VG....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Виж - китара с флойд, не означава по-хубава китара, от китара с фиксиран бридж.

Това са просто РАЗЛИЧНИ китари. Този факт е дискутиран многократно из форума.

А 24-те прага - да, би било удобно, наистина. Но 22 са класика.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заключване на струните с обикновено тремоло не върви, понеже самото заключване малко разстройва китарата, и като няма финна донастройка не става...

Единствено заключващи ключове ще свършат идеална работа в случая..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ще забия в off-topic-а, ама, честно казано, чудя се защо Fender и Squire не правят по-голяма част от китарите си със значително по-гъвкавото 2-point tremolo, както е тази, или направо с Wilkinson тип тремоло, ами, продължават да ръгат тия 6 болта почти навсякъде ... предполагам, че е въпрос на традиция и имидж до известна степен, но според мен губят от това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Заключване на струните с обикновено тремоло не върви, понеже самото заключване малко разстройва китарата, и като няма финна донастройка не става...

Единствено заключващи ключове ще свършат идеална работа в случая..

 

Заключващите ключове не предотвратяват разстройването.Идеята при тях(според мен е по лесно и надеждно да се сменят струните).Иначе фендерските тремола почти не разтройват (както двуточковите,така и тези с по 6 болта )стига да се използват по предназначение,струните да се сменят редовно и да се спазват някои малки правила ,като леко смазване на 2-3 определени места

 

п.п.Сори за оффа,сега видях заглавието на темата

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.