Jump to content
Българският форум за музиканти

Fender Vg Stratocaster


Gibson

Recommended Posts

Малко ще забия в off-topic-а, ама, честно казано, чудя се защо Fender и Squire не правят по-голяма част от китарите си със значително по-гъвкавото 2-point tremolo, както е тази, или направо с Wilkinson тип тремоло, ами, продължават да ръгат тия 6 болта почти навсякъде ... предполагам, че е въпрос на традиция и имидж до известна степен, но според мен губят от това.

it's all about the sound :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Малко ще забия в off-topic-а, ама, честно казано, чудя се защо Fender и Squire не правят по-голяма част от китарите си със значително по-гъвкавото 2-point tremolo, както е тази, или направо с Wilkinson тип тремоло, ами, продължават да ръгат тия 6 болта почти навсякъде ... предполагам, че е въпрос на традиция и имидж до известна степен, но според мен губят от това.

it's all about the sound :thumbs_up:

 

Really:)? I don't quite see the relation ... Сменял съм 6-точково с 2-точково тремоло на стратокастърски тип китара и не съм забелязал това да и е променило звука. За сметка на това тремолото стана доста по-гъвкаво и удобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заключващите ключове не предотвратяват разстройването...

 

Мисля си, че с хубав, и смазан roller nut, и наклонена глава(без водачи), не би трябвало да има разстройване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Абсолютно съм съгласен с теб,но в такъв случай не ти трябват заключващи се ключове.Имам китари със и без такива,разлика няма

Ти ме разби! Как няма да има разлика бе??? Аз на моето страт-че с Wilkinson тип тремоло и Sperzell locking ключове правя такива яки ръчки, все едно съм с флойд. А с оригиналните й ключове беше я си пипнал тремолото, а си минал в друга тоналност :thumbdown: . И тези ключове си имат кусури, но определено разликата с обикновените е силно положителна.

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам китара с Шперцел заключващите се и два Фендера без,като едният е с двуточково тремоло, а другият със 6те болта.Разлика няма,всичките почти не разтройват.Поне доколкото съдя от личните си наблюдения,няма особена полза от заключващите ключове.Всичко опира до нът,обтегачи,качествени ключове и наистина добро тремоло(и добре настроено),както и редовна смяна на струните.

 

п.п.Не знам защо при теб преди е било различно(в смисъл ти е разтройвал Фендерът),всички фендерски ключове с които съм си имали работа са били добри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен не става дума за Фендър, а за страто-подобна китара, която си беше вече на >10 години, когато й ги смених. Естествено, ако си говорим за скъп (т.е. нормален:thumbup: ) Фендър, наистина ключовете и цялото окачване на струните са доста по-добри. Предполагам, че зависи и по какъв начин се работи с тремолото - едно е метълски dive-bombing, друго е да се свирят по-умерени стилове ... Но аз наистина се накефих, че с това заключване вече китарата понася доста екстремни изпълнения без осезаемо разстройване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз питай преди доста време дали има някои които притежава Роланд ВИ ЖЕИ 99 е с тази жасха кирилица немога се справял Ако погледнете назад ще срешнете цхе съм писал за товал Аз от може би 2 години свиря с това даже си взех и един АХ100 МК2 синтезатор работи със същия адаптер с това се прави всичко но само китарата на Фендер няма да просвири съсхто и на Ибанец има такава на която съм хжърлил око че постоянно превкл устриствата ако някои се интересува повече мога да му раскажа ама тук в този форум се говори много трудно ве само ви глеаам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен не става дума за Фендър, а за страто-подобна китара, която си беше вече на >10 години, когато й ги смених. Естествено, ако си говорим за скъп (т.е. нормален :thumbs_up: ) Фендър, наистина ключовете и цялото окачване на струните са доста по-добри. Предполагам, че зависи и по какъв начин се работи с тремолото - едно е метълски dive-bombing, друго е да се свирят по-умерени стилове ... Но аз наистина се накефих, че с това заключване вече китарата понася доста екстремни изпълнения без осезаемо разстройване.

 

Да сега разбирам,Шперцел наистина са много добри кл'чове и без съмнение значително превъзхождат тези на някой Скуаиър(примерно или нещо подобно).И наистина добре настроено тремоло понася доста сериозен терор,но все пак не е Флойд и след няколко натискания докрай надолу последвани от сериозни бендове обикновенно леко разтройва.Аз лично го използвам предимно за вибрато

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....И наистина добре настроено тремоло понася доста сериозен терор,но все пак не е Флойд и след няколко натискания докрай надолу последвани от сериозни бендове обикновенно леко разтройва.Аз лично го използвам предимно за вибрато

 

Ами т'ва е какво повече му разпъвате локума???

Тремоло за вибрато, флойд за Сатриани!

 

А по темата тая идея си е супер яка обаче единственото което ме притеснява е че тр. да се помни т'ва за т'ва, онова за онова ( и без това се бъркам като използвам повече от 4 ефекта в песен )! И батерии винаги в резерва, че като закучи патлака...,сипер кофти :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам че се интересувате от китари с МИДИ изход.

Аз свиря от няколко години с VG88 това е процесор на Роланд. сега има и

нов вариант VG99. Китарата на фендер с миди адаптер може да свири с тези ефекти

които казвате по горе при положение че имаш и процесора и наистина свири не само

12 струнна куха и така натам. Същия адаптер се исползва и за синтезаторите

на Роланд и Ямаха но са доста инертни с две думи звука идва със закъснение.

Мен ме дразни и затова си взех и AX100MKII на Blue Chip или AXON.Това за сега е

един от най-бързите синтезатори дават му около 10-15 мсекунди закъснение това

за Роланд е около 35-40мс някаде. VG88 има закъснение на синтезаторните соунди

около 6 мс. но тук няма преобразуване в МИДИ. Абе мързи ме да обяснявам ако

някои се интересува повече от такива неща да се обади защото аз загубих

много време в търсене на тези неща.

Възмойностите са безброи просто VG88 не е само процесор той е

станция за проектиране на саунди като се започне от китара- дърво,метал,куха-

вида адаптер как ще е расположен, вид усилвател,микрофон как ще е расположен

и така натам. Няма шумове хайде едва ли ще ви е интересно това но ако има някои

като мен ще се радвам да му помогна с инфо а и ако не го мързи да доиде във Враца

и да го пробва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

опс Адаптера не е миди а пиезо 6 секции а процесора го обработва но и тои не е МИДИ по МИДИ само прехжърля данни кум ПК кабела е 13 жилен и по него се води и нормалния саунд като се превк може и в комбинация

има жсички соунди и ефекти от 60 години насам и такива които вие моге да измислите - ако сте умни аре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.