Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой какви струни предпочита?


HOSHUNKOV

Recommended Posts

Онзи ден сложих едни Paul Reed Smith и се изненадах много от убавия звук.

Цели три дни го имат вече :greenangel: за разлика от други.

Някой ползвал ли е такива да сЪ изкаже и той :hysterical: ако иска разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз наскоро от Стаг минах на Дънлоп 9-42 и ми направи много приятно впечатление, че когато пренастроих китарата от Ми в Ре трябваше да ги отпусна точно 2 пъти и оттогава не мръднаха :D

Доста приятно се изненадах :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бях останал с вчепатление от по стари тука теми че повече от вас свиярт с 9-ки---са класацията май е 10- хах--иначе да аз съм с 9--фендер----най бавно разждясват хаха---тъй като аз ги сменям на година и повече и гледам кои ряждясват по бавно хахаха---

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^с 9-ки в РЕ,малеее.. :hooray:

Не лепят ли на магнитите на адаптерите? :)

 

Не разбирам повода за твоя смях, при положение, че свиря от 3 месеца, на 17 съм, а ти си на 39 (демек колкото баща ми почти) и сигурно свириш от 20 години.

 

И не лепят по магнитите, екстра си ми идват и ми харесва, че са по отпуснати, защото на някои по-бързи рифове ми е трудно да им хващам баретата при по-дебели струни, ако има такива.

 

Ти като си свирил от 3 месеца китара сигурно даже струните не си можел да си смениш.

 

Абе, комплексарска работа :thumbdown:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бях останал с вчепатление от по стари тука теми че повече от вас свиярт с 9-ки---са класацията май е 10- хах--иначе да аз съм с 9--фендер----най бавно разждясват хаха---тъй като аз ги сменям на година и повече и гледам кои ряждясват по бавно хахаха---

 

--xaxa--

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Сигурно е комплексарска,момче,но някой ден ще стигнеш до извода че по-дебелите струни звучат по-добре,свързано е и с резонанса на инструмента,абе не ми се обяснява..

Ако баща ти ти сложи една дебела лопата у ръцете и те прати да прекопаеш градината (ако има такъв вариант) кво правиш :) ?

Ако не ми разбираш хумора - свиквай да свириш с 9-ки в нормален строй (от Ми),след като се научиш,ще решиш дали 10-ки не са по-добре и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

И аз винаги така съм мислил, в момента свиря с 11-ки в нормален строй и даже бих пробвал и по-дебели, защото Ямахата ми е с гибсънска мензура,но... Джими Пейдж свири с 8ци на всичките си китари, така че явно всичко е в пръстите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или пък не :greenangel: . Пробвай да сложиш на Гибсън 8мици и свири без драйв, много готино става, няма такова плякане. Много добре правиш , че свириш с 11ки и аз бих искал, ама не моаг вече и минах на 10ки, лявата ръка ме порти чат пат и гледам да я пазя, че е кекава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Сигурно е комплексарска,момче,но някой ден ще стигнеш до извода че по-дебелите струни звучат по-добре,свързано е и с резонанса на инструмента,абе не ми се обяснява..

Ако баща ти ти сложи една дебела лопата у ръцете и те прати да прекопаеш градината (ако има такъв вариант) кво правиш :thumbs_up: ?

Ако не ми разбираш хумора - свиквай да свириш с 9-ки в нормален строй (от Ми),след като се научиш,ще решиш дали 10-ки не са по-добре и т.н.

 

Аз този извод вече съм го направил, затова и когато си купувах дънлопа си купих и тези :

 

img0444u.jpg

 

Просто досега свирех в Ми и реших да мина в Ре. И просто защото ми е трябвало да мина в Ре заради една кирлива песничка какво трябва да направя, да си сменя пак струните ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз с 10ки... в момента Earnie Ball... Понеже отскоро свиря още нямам любима марка и съм опитал само 2-3. Досега Rotosound ми харесаха най-много като звук, но почерняха още на другия ден...

 

Забелязвам, че се свири дори с 8, а някои с 9 в РЕ... Може би са много гърлите китаристки тука или кво ли... Аз 9ките ги фукнах още на втория месец и сложих 10ки и се кефя два пъти повече!!! Така си оправих дрънченето на струните... Изобщо всичко заспа!

 

В подобна тема в един сърф рок форум се вижда, че масово се свири с 11... Разбира се, никой не може като краля на сърф рока Дик Дейл с 16ки..., но той все пак е краля.

Редактирано от Twang Zombie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно... и аз съм с Earnie Ball 10 и съм много много доволен.Издържат много, особено на здраво свирене!А иначе ще се съглася с twang - Rotosound имат готин звук, но след няколко дни бронзовите струни почерняват, а другите ръждясват много и общо взето стават за близо 2 седмици. :cheers2:

Редактирано от mfutbol
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то на всеки както му е удобно. Аз съм с 9-ки и ми е супер. :) Хубав звук, удобство при бендове и т.н. С десетки се понася, но с 11ки и 12ки пръстите ми ще отидат на кино. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.