Jump to content
Българският форум за музиканти


nazgul

Recommended Posts

  • Отговори 1.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
Записах едно много кратко sample-че с GR2.

Ето го: sample

Единственото, което ме радва е, че няма шум(поне не много) :)

това с китара за колко пари го записа и директно към компа ли е ключена?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Записах едно много кратко sample-че с GR2.

Ето го: sample

Единственото, което ме радва е, че няма шум(поне не много) :)

това с китара за колко пари го записа и директно към компа ли е ключена?

Защо трябва да се плаща записването на семпли ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

ако никой все още не е намерил Guitar Rig 2 свиркайте, аз го имам от 1мес. Много доволен е нети трябва нищо друго за ктара. Има още няколко нови ампа,малко дистри мистри включително и един m.zone на BOSS разни сикуенсари и някви такива чудесии.Ко още имаше :think: .......... още един компресор и т.н.

Ако някой иска с удоволствие мога да му го пратя по някъв начин. Също така WAVES и те пуснаха заедно с PRS яко китарно плъгинче. Иоще много много............. icq 276685149

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте,

 

имам едно камионче Берингер Ултра Метъл и отделно ползвам и Гитар Риг 2...

 

Та ми хрумна идеята дали може да се използва Гитар Риг-а само като кубе симулация (да се разкарат всички останали ефекти), а звукът да е този от камиончето.

 

Пробвах, но звук не излезе изобщо т.е. тишина :think:

 

Та питам:

1. Дали камиончето преобразува някак китарния сигнал или понижава силата му толкова, че ГРиг-а да не го "чува" ? ...или някъде другаде е грижата

 

2. Има ли опаснос да повредя PC-то чрез такава комбинация

 

3. Някой да си е правил подобни екперименти? да сподели опит

 

Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм! Ами, аз лично съм пробвал с дисторжън от процесора и някъв блус ефект от Гитар риг-а и си ставаше... Вярно, че имаше някъв лек шум, ама той май си беше от китарата (или процесора). :think: Иначе не знам при теб защо "не се чува"... вероятно е от разните му там настройки от саунд картата и опциите за използване на Гитар риг-а за свирене в реално време! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе те напоследък доста педалчета имат изход подходящ за плъгване в РС, така че не би трябвало да е проблем!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начи, ако разкараш всичко от guitar rig, трябва да ти остане input и output. Пробвай като махнеш гейта на Input, усилиш максимално input, preset volume и master дали чуваш китарата. Ако не- значи имаш проблем от друго естество. Не може да не чуваш през линейния вход на картата сигнала от камиончето- индикатора за входа на гитар риг трябва да мърда поне до половина когато свириш.

 

След тва: отваряш библиотеката с компоненти- горе в ляво. Избираш Cabinets & Mics и го добавяш във веригата. Звука ще намалее- там имаш сила на звука на говорителите и тряя да я увеличиш. Оттам нататък си изграждаш точно какви колони, микрофони и т.н. слагаш. Тва е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Аз наскоро реших да пробвам софтуерните ефекти с новите адаптери, обаче набързо се отказах :virtuoz: Явно звуковата карта играе ключова роля, защото като няма нищо включено на входа, се чува това :) А на картинка изглежда е така:

GR2_Silence.jpg

 

:wow:

 

Блендата е Gain it for Riffs 1.1 със спрян нойз редуктор на входа, а картата ми е Creative Live!

 

Такъв е живота. Успех на всички :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък днес (най-сетне) си сложих Гитар Риг 2, понеже си продадох лампите и нямам с какво хардуерно да свиря.

Останах доста доволен и с приятни впечатления от новата версия на тоя софт, даже не съм слагал ДИ БОХ-а и пак си звучеше супер (китара->Аудиджи 1->Гират Риг 2). Тия дни ще си поиграя още малко, но във всеки случай става за свирене!!!

 

П.П. Малко се изненадах, че всички пресети, които пуснах, вървяха ОК на 2 мс, не знам дали са правили някакви нововъведения относно това... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

РокМан-е, тоя банк голям ташак,бре, вземи се стегни, и послушай истински усилватели малко, после си вземи някакви хубави колони на компа, на които да слушаш. Много гейн си изпраскал, голямо мазало. То и аз така дях преди години, ама сега има подобрение, откакто се занимавам с миксове и слушам хубави усилватели. Ето едни мои горе-долу добри пресети, подарък :cheers: :

В gmail акаунт-а е банката.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.