Jump to content
Българският форум за музиканти


nazgul

Recommended Posts

Тва е със ZOOM слушах го яко е. Ама неам ZOOM. Се треа да става с некоя програмка. :)

 

Или с други думи : "С трици маймуни да ловим!" :whistle:

Шегувам се :cheers2:

Мисля че Цеко беше постихнал доста приличен звук с Revalver на неговата версия на Disposable Heroes. Предполагам той ако пожелае може да сподели как.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

:thumbup::rocker::thumbup:

Tъп съм. Точно това на Цеко исках да дам като линк, ама търсих металика и не знам що фанах тоя линк първо. Както и да е, виж за disposable heroes.

:thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве..майтапа настрани,скоро чатих с един фен,оня запален от всякъде по концертни дела и документи :)

И разправя че като се добере до първите редове с шутове и подхвъргнье,включва камерата и огън по кабинетите зад музикантите,за настройките да копира.

(разбира се това е леко в рамките на шегата де...)

отне ми поне 400 клавиша да го разубедя че не е това начина :) макар че до някъде има логика,но не съвсем.

 

За отправна точка може да вземеш амповете им и да разучиш с най големи подробности за настройките на лампите в Ревалвера...може и да удариш кюравото

 

а и на сайта им има бая пресети споделени от фенове из Форума им. На Наш достоен юзър дори,последния път като влизах там,имаше няколко пресета на челни позиции..ама са за по друго де..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

/off

Alien.Connections.ReValver.Mk.II.VST.v2.0.1.WORKING-NoGRP

 

се казва точно версията под която го купих аз :rolleyes:

и няма сериен номер,рабоит както Томас сподели по горе..

 

drgoa.r-много образователни постове пишеш пич, евалата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да пусненш някоя тема във Форума на Ревалвер-а и да се притече някой на помощ..

аз не съм на ''ти'' с тия настройки на лампите и не мога да помогна повече :punk_guitar:

но можеш да разчоплиш програмата и да поуцелиш това онова...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веднъж си играх с GuitarRig и не щеш ли направих настройка 1:1 с Master of Puppets.

За съжаление не беше умишлено и не знам как го постигнах, но си спомням, че беше супер яко да свириш песента и от колоните да излиза звук точно като на албума. Просто имаш чувството, че ти си Хетфийлд. :)

 

В интерес на истината Revalver, макар и по-добър от GuitarRig като звук, на мен ми е по-труден за настройване и за намиране на точно определено звучене, защото не разбирам много от лампи и кво трябва да сепипа по тяхните настройки.

Но си заслужава ръчкането - щом от GR излезе готин звук, в Revalver-а ще е още по-як.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе проблема не е в апаратурата... Дори и да разполагате с точно този усилвател с който е записван албума, пак ще е безкрайно трудно да се пресъздаде звука. Защото всички останали елементи по трасето (микрофон, преамп, компресори, лимитери, конзоли и т.н.) най-вероятно няма да са същите.

 

Убеден съм че и с ревалвер може да се изкара 95% от звука на мастер оф пъпетс, просто въпрос на EQ. Някой ден може и да се заема..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да добавя нещо... ако не иска да ти сейва .wav файла(да, само в wav сейва) под предлог, че не съществува, пусни RigKontrol от едно копче над прозореца на чейна. То си пише RigKontrol: ON OFF AUTO. Слагаш на ON и си готов. :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Че работят заедно работят...аз също пускам GuitarRig+FLStudio, GuitarPro i Winamp едновременно, вървят си, е разбира се въпроса е как, стопява ми лагерите на машината, особено ако пуснеш опцията HiRes на GuitarRig-a и става страшно. За инфо машината ми е 3.33Ghz, 1GBDDR-2 667, тънкия момент сигурно е вграденото Realtek аудио, откъдето сигурно ми идва зора...АСИО драйвери ползвам за да мога да добавя Input в FLStudio, че оттам пък да мога да записвам това което свиря и миксирам...Дайте акъл каква аудиокарта да си купя, само не ми казвайте Creative, щото са много зле за такива неща, поне не най-скъпите модели, за тях не мога да кажа, щото не съм ги пробвал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко дни едно причтелче ми каза, че с някакъв пач мога да направя звъка от Guitar Rig да звучи по-реалистично. Някой да знае какъв е тоя пач?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за Realistic Sound Engine (RSE), което е някаква тъпня. Симулира истински инструменти чрез семпли, като го прави ужасно зле. Най-добре разкарай Guitar Pro, тя е за китаристи, но не и за музиканти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.