Jump to content
Българският форум за музиканти


nazgul

Recommended Posts

а не би трябвало...

 

ако не мютнеш лайн ин-а ще ти се чува чистата едновременно с процеснатата от гитар риг китара

 

освен ако нямаш аудижи 2 или 4, които имат опция за автоматичен мют при рекординг. при мен е така - в момента в който пусна нещо което да ползва сигнала от лайн ин и той се мютва и подава сигнал само към входната шина на асио драйвера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

пак проверих и като усиля волумите или гейновете тук там по рига веднага цъфва..

като ми е включен и плейбека- няма проблем.. странна хава

:think:

кртата ми е цмедия за 15 лв :wow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече ти отговориха. Аз наскоро си направих една джаджа като сплитер и вкарвам две китари или китара + бас в Лайн Ин. После пускам два Гитар Риг-а и сичко е 6!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саунда ми е на дъното 5.1 , имам инсталнат Asio4All 1.8 и като си включа китарата в компа си я чувам през колоните ,но тя не влиза в програмата Guitar Rig. Как ви са настойките някой да ми каже. Включвам я в line in- а ....Незнам какво става ,но програмата не ми усеща китарата? Дайте идея какво да правя. Помощ. Благодаря ви предварително.

даите линкче от където да си дръпна gutar rig ! Предварително благодаря на отзовалите се! :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте

значи имам един много гаден проблем и ще обясня по-подробно да видим дали аджеба ще може ли някой да ми помогне :rolleyes:

значи свиря със китара-маршал драйв мастер-комп

понеже звука от маршала ми е лек и затова ползвах guitar rig/hard n heavy/look at me пресета на чистия канал и се получаваше много добър за моите изисквания звук едновременно много тежък и добър за сола. Обаче преинсталирах уиндоус и естествено ми поиска преинсталация на риг-а.Ми хубаво да преинсталирам и асио си сложих нали обаче има някакъв бъг който не мога да оправя

чува се само бръм който преди го нямаше а китарата се чува само със дистера.

Преинсталирах няколко пъти рига обаче не се променя а като пробвам да бутна audio+midi settings на гитар риг и ми забива самата програма и се изгася.Преинсталирах на няколко устройства смених няколко асио-та като след всяко преинстал съм махал файловете че да не остават старите настройки обаче няма промяна.Та ако имате идея как да го оправя или да заменя въпросния чист канал от пресета с някакъв подобен за да ми оплътни звука и да стане по тежък.Програма по-добре или ако не плъг ин

 

ПС: Прочел съм темите във форума и нищо не ми помогна

мерси предварително

Редактирано от motorbreath
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А драйверите на саунд картата? И второ, на мен Гитар рига ми правеше тез номера заради крака. Когато накрая го прие и тръгна нормално

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пич пробвай да пуснеш гитар риг през някакъв хост, като кубейс или сонар, и през него

 

гитар риг не се разбира с някой асио драйвери, особенно с тия на по смотаните карти

 

може да пробваш и с асио2алл само че е леко куц

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

...някой знае ли дали има някой сайт за пресети за програмата Гитар Риг?Нещо ново или тъкива да ги няма в програмката?Някой линк? Благодаря ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

GuitarFX 3 и GuitarRig 2 не обработват Line in и Mic in каналите на звуковата карта. Тя е вградена ALC101 на Realtek. Някъде нещо не е настроено та и двата софтуера да не обработват входящия сигнал. Помагайте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Увери се, че си бучнал кабела на китарата в правилния вход на картата. Аз ползвам Line in входа.

2. Виж, дали тия настройки са ти направени така.

3. После виж дали тия настройки са ти така.

4. Дръпни си АСИО дравъра от тук и го инсталирай.

5. Направи такива настройки в Гитар риг 2

6 еми трябва да звукне вече, баси (:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам питане за Гитар Риг 2 - като се инсталира този ASIO драйвер, премахва ли се латенцията и тъпите микрофонии?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко стана, но не става за свирене. Може да ти докарва красив звук но не е като да набучиш дистера докрай. Това е моето мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.