Jump to content
Българският форум за музиканти

Сетъп на Gibson LP


pepata

Recommended Posts

... да, но ако китара без струни падне вероятността да се получи това е МНОГО по- малка в сравнение на това, ако на китарата има сложени 13ки в Ми(стандартен строй)..... просто струните си "дърпат" истински

 

.....а колко е натегнат грифа зависи от това колко са дебели струните

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видял съмдва такива случая и нито единия не е бил с 13ки в ми. От сума време се говори за тази конструктивна недомислица при Лп

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма то е измислено срещу "недомислицата",но не ги правят така вече,иначе това само от падане може да стане.

Guitar-Pickguard-001.jpg

80LPCustomUpdates055.jpg

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека пита за различен луфт между първа и шеста, вие го наплашихте с изкривен гриф и натрошени глави.Спрете се с фантазиите няма такива неща.Темата е абсолютно различна.Момчето е качило клип в който свири като змей и нищо и няма на китарата.

Това е изкривен гриф:

IM000074.jpg

 

Проверява се с просто око, като погледнеш грифа отдолу и отгоре по посока на струните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то различния луфт подлежи на настройка и то достатъчно проста .

Оттам нататък ако не проработи се търсят причините другаде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че дори е добре това, на дебелите струни, да има съвсем мъничко по-голям просвет, отколкото на тънките, понеже дебелите са най-често тия, които браждят повечко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е разлика, копие-не копие. При гибсони прагове никога не са наред от фабриката, това там вече е традиция. Така че погледни първо тях.

Благодаря за съвета, но пак казвам проблема беше в мен, все от някъде се тръгва обаче. Относно праговете аз свиря с малко по-висок екшък, защото нищо не убива тона така както ниския екшън, поне за моите уши, но съм пробвал да го сваля доста и нямаше "бъз" никъде, така че не мисля, че са праговете, просто "лютиера" не знаеше какво прави точно, хаха.

Между другото дори не мога да си представя 13-ки в ми дори и на китара с по-къса скала. Веднъж пробвах 11-ки в ми и щяха да ми паднат пръстите, хаха, но явно си е до свикване, сила на в ръцете и тн... Аз свиря с 10-ки с половин тон надолу, така че по скоро се усещат като 9-ки. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качи една снимка откъм нъта към тялото.Колкото да не съм фен на гибсън и новата им продукция все пак се води инструмент от висок клас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и всички са в София, и всички гледат му картинки на форума... никой няма да се срещне с човек да му даде преценка на живо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако човека казва, че си е оправил проблема и се е консултирал с майстор лютиер, мнението на някой лаик от нас не е толкова важно, нали? А за калпавите прагове на Гибсън, мисля, че от години е решен проблема, чрез специална машина която набива праговете. Когато дадох своят Гибсън на лютиер за да и направи първоначален сетъп изрично го помолих да провери дали праговете са равни, и той ми каза, че всичко е перфектно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и всички са в София, и всички гледат му картинки на форума... никой няма да се срещне с човек да му даде преценка на живо

Чакай тва към 5-та страница има време!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.