Jump to content
Българският форум за музиканти

Къде в София има наличности на Фендър (Стра)


Slide

Recommended Posts

Hillbilly - Не съм дърво делец, но като гледам снимката, и тия се заразили с българската икономия........

Оказва ли влияние върху качеството на звука, сравнени с китари с тела от цяла дървесина ?

Много моля да няма съчинения по картинка, нека тези които се занимават с това да дадат мнение!

 

                 

 

 

един от най интересни стратове ми е от 4 парчета. Греко СЕ-450, евтина серия, 1983г фуджи-ген. Последна година на производство, и също първа година от техния контракт в фендър жапан. Фендъра са ползвали този дърво през 1983 (а може би и още след това) за JV-серия. Ама като говорим специално за мексика, мисля че правят специално някаква диверсия на този производство, за да няма да може да звучи както трябва. Също като при Епифон, също като при гибсон студио.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Според мен това са парчета останали от други китари. Не от американски, а от други мексикански.

Със сигурност толкова много различни парчета ще окажат влияние върху тона. Най-малкото ще имат различен резонанс. Хората още не могат да решат дали е добре (от гледна точка на тона) една китара да тежи много или малко.

Бизнес пък ползват до 5 парчета клен за направата на някои Престиж грифове. Но несъмнено селекцията там е на много високо ниво.

Далеч съм и от мисълта, че всички мексикански фендъри са от 18 различни парчета, с фурнир отгоре.

Четейки форума, човек би останал с впечатлението, че мексиканците са в един клас със Squier и далеч не стават за записи и свирене на живо. Или казано иначе, всички свирите пред хиляди, всеки месец.

Вижте gregsguitars в YouTube. Има доста клипове с мексиканци, където свири цели композиции, с бекинг тракове и качествени усилватели/микрофони.

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля си,че  все пак цената се слага според известни качества на всеки инструмент, едва ли шикалкавят(лъжат).

Затова и китарите са от двеста и  до............ лева (евро,долари) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Slide, ти си доста наясно какво искаш и защо го искаш.

Вероятно ще мога да ти помогна да си купиш мексико фендер на по-ниска цена и то чисто нов.

Пиши ми на лс. ако искаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Магазина на бул. Стамболийски е доста добре зареден с Fender..Намира се на.около 1 км след кръстовището където централата на УниКредит. Има спирка на метрото там, но наистина забравих как се казва магазина. Колегите могат да помогнат ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MMG music се казва, продавачите са свестни момчета. Намира се на партера на една кооперация до кръстовището на "Стамболийски" и "Перник". Имат и репетиционна, на мен са ми предлагали там да си пробвам китари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hillbilly Как се казва магазинът на Стамболийски ?

Абе ти можеш ли да четеш??

Още на първа страница го написах - MMG само с един гугъл сърч ти излиза-работа за няколко секунди...

Аз защото живея на няма и половин километър от тях ,та минавам често и съм наясно какво има..,но не винаги са качени всички неща в сайта им,така че -на място най-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се извинявам. Аз съм имал предвид пресечката на Тодор Александров, но написах Ал.Стамболийски където има др. магазин.

Аз имах предвид МЦИ на Лавеле 8. Там има много приятен избор на Фендери. Инак и на MMG съм влизал и там е много хубаво. Но определено имах предвид Музикален Центгър Икономов на бул. Тодор Александров.

Извинявам се пак !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Това също беше написано в предишните постове.

 

 

Мисля, че няма какво повече да се добави по темата, четете от начало и ще разберете.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.