Jump to content
Българският форум за музиканти

Струни 11-50 в Ми


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

А грифа когато натисна на 1во и 12то прагче едновременно на 6та струна,на 7мо прагче има съвсем забележимо разтояние,мисля че проблема не е от грифа

Редактирано от StoyanStoyanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Представи си един простор, който е така опънат, че като му простреш 2 ризи, де седи леко извит от тежестта им. Ти му закачаш два дъмбела по 20 кила и казваш, че няма да го пипаш, щото ти харесва извивката, която се получава при двете ризи. :)

 

Простора ти е грифа/тръсрода, двете ризи за деветките струни, двата дъмбела са 11-ките струни. Ако ситуацията не се е поизяснила от обяснението ми, просто прежали разхода да отидеш до най-близкия лютиер, или човек, занимаващ се с настройки и сетъп на китари, колкото и далеч да ти е той. ;)

Редактирано от therealbadmadafaka
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смалих екшъна-1ва до 1,6мм. и 6та до 2,0мм. забелязва се бръждене на 1-2-3 прагче на 2 и 3 струна на другите е добре.

 

Като цяло с по-леко свирене на ритъм ръката не се чува браждене или е много минимално,по принцип действам по силно с ритъм ръката,но най-добре както каза колегата китарата да се настрои от човек който разбира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочети упътванията, изгледай 2-3-5-10 клипа - цялата информация е налична и е обяснено добре какво и как се прави. Не е рокет сайънс, милиони хора по света си настройват сами инструментите. Даже според мен е задължително да можеш сам! Има случаи когато се носи инструмента на лютиер и той го прави по негово усмотрение, но на теб така може да не ти е комфортно. Не че е зле, просто различен от максимално удобния за теб сетъп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък не ми е ясно как може да сложиш два пъти по тежки струни и да ти бръжди на първите позиции,което значи,че грифа е изметнат назад,което няма как да стане по елементарна физика,или под 1-2-3 прагче разбираш най- високите..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато свиря по леко с ритъм ръката е добре,но по принцип свиря по силно.Свикнал съм на акустичната,иска се нагаждане към ел.китарата.Благодаря ви за съветите.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.