Jump to content
Българският форум за музиканти

Аудиокарта с М-А-Л-К-А латенция


rusnaka

Recommended Posts

Пак нищо не са (цените, де) в сравнение с Lynx Aurora16 или RME FF800 - ако ти се търси из нет-а - виж ги. Много висококласни професионални карти. Ако не ме лъже паметта, последния път гледах Аврора-та в някъв щатски сайт само за 2800 $US, което на фона на редовната и цена - ок. 3000 Evro си е направо подарък...

Виж го и това, все пак е по-достъпно, ама не го знам как ще звучи http://www.behringer.com/FCA202/index.cfm?lang=ENG

А картата с най-малка латентност, коята съм виждал, е Audiophile 2496 http://www.m-audio.com/products/en_us/Audi...e2496-main.html

Ама не е за лаптоп....

Успех! :metalist:

Редактирано от presly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ако сметнеш - Аурора16 излиза по 190$ на канал, което вече не е чак толкова много :metalist: Или поне не е Бенчмарк, който е по 450$ на канал. Но цялата сума си е много дума да няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като каза за Audiophile 2496, аз съм с такава карта и за сега съм доволен от нея, но искам да попитм според вас с кои драйвъри е най-добре да я ползвам, дали с Asio, MME или DX ? :think:

 

 

П.С. Извинявам се много а лаическия въпрос, но аз лично не виждам особена разлика, освен че в Reason например когато задам да използва Аsio не мога да променям sample рейта... :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А! И още нещо забравих от каде да видя каква е латенцията, защото в Reason пише за някаква латенция, но като я променям не виждам грам разлика. :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като каза за Audiophile 2496, аз съм с такава карта и за сега съм доволен от нея, но искам да попитм според вас с кои драйвъри е най-добре да я ползвам, дали с Asio, MME или DX ? :think:

 

 

П.С. Извинявам се много а лаическия въпрос, но аз лично не виждам особена разлика, освен че в Reason например когато задам да използва Аsio не мога да променям sample рейта... :huh:

някой ден ще откриеш с голямо задоволство кое как и защо :huh:

 

ако работиш с рийзър и изцяло компютърни звуци латентноста няма значение, но ако свириш с ефекти в реално време има

 

асио е най добрия вариант за ниска латентност, другите дет си ги изброил не могат дори да се приближат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз само да добавя, че с моята вградена АЦ'97 карта на лапито пише 2 мс. латенция с АСИО4АЛЛ и наистина не се усеща.. СЕга колко е реална не съм мерил ама съм доволен.. Друг е въпроса, че една полупрофесионална карта си има своите предимства пред тоя вариант, но както се вижда, всичко си е въпрос и на настройки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.