Jump to content
Българският форум за музиканти

Fender Super Champ X2


DaftFunk

Recommended Posts

Здравейте,

искам да попитам за мнения. Някой ползвал ли е това лампово комбо и какви впечатления има? В общи линии струва ли си парите. Търся добро практис комбо за домашни условия. Основното ми изискване е да е чисто лампово, а не хибрид и да може да става за рок / блус стилистика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Superchamp  е хибриден усилвател, дигитален преамп и лампово крайно стъпало, така, че от тази гледна точка не те устройва. Иначе аз много ги харесвам и според мен са едни от най добрите практис ампове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fender Blues Junior 1X12 - 15 вата, фендерски чист тон, топъл драйв (много - по добър от този на Hot Rod Deluxe, например). Габаритите му са малко по - големи от тези на практис амп, но не е голям, а определено става и за сцена. 

По - малък лампов амп -Laney VC 15 - малки габарити, но страхотен звук. 

Vox AC4..., изборът не е малък.   :secret:

Редактирано от panhead
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отзивите. Аз просто искам да съчетая телекастъра си максимално добре с чист лампов звук. И наистина blues junior 1х12 май е добрата идея за комбиниране. Мислил съм и за ориндж и за вокс, но ми се струва, че там отивам над бюджета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм имал такъв,ама само една от драйв симулациите ми харесваше,сега съм с (колкото и да е псувана марката) Бугера винтидж 5- с това съм свирил и в кръчмА,е микрофонче си трябва,но ще ти отвеят главата 5 вата лампа в стая, има си вграден атенюатор и можеш да го свалиш на половин или един ват,малко чезнат високите в случея,но се компенсира с тон конрола,или от ефектче,каквото се ползва,има си ревърб..за домашно е добро,са не знам моето е с крайна лампа JJ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отзивите. Аз просто искам да съчетая телекастъра си максимално добре с чист лампов звук. И наистина blues junior 1х12 май е добрата идея за комбиниране. Мислил съм и за ориндж и за вокс, но ми се струва, че там отивам над бюджета.

SCXD има много (много) достоверен чист канал. Както Hillbilly казва, забележките са към драйв симулациите, две от които са прлични, но при директно сравнение с приличен лампов амп, си личи, че нещо им липсва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно предпочитам двуканално кубе с лампов драйв и фуутсуйч. Но ще се задоволя и с много прилично едноканално и ще го комбинирам с качествени стомпбоксове.  Гледам, че и orange tiny terror  и Вокс АЦ 15 са едноканални и имат някакви буустове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма ти мазе ли имаш.или си в къща?Както писах всичко като 5 вата лампа като го буустнеш за да звучи как трябва ще стане като във вица-

Некъв комшия ми рита по вратата в 3ч през ноща-толко се стреснах,че изпуснах бормашината. :)

Бе вземи си малко Фендерче,то и бугерката е копирана от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Архитектът от съседния вход се оплаква дори от 15 ватовото ми транзисторче усилено на половина мощност. Ммисля, че ми трябва лампа която да работи и на 15 и на 8 вата. Инак ще имам проблеми....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност бюджета би следвало да е решаващ! По сходни теми е писано. 

Ограниченията на жилището налагат ползването на атенюатор, в случай, че амп-а е по-мощен.

Малките усилватели с вграден такъв са отличен отговор, зависи единствено от портфейла.  :blush:

В тази връзка може да се започне от посочената по-горе Bugera V5, Blackheart - Little Giant Combo, VOX и др.

 

В Бургас съм пробвал Baevox - прави го собственика на местния музикален магазин. 1X10'', 10 вата, като размери е достатъчно компактен. В OLX се продават за около 200 кинта. Пробвал съм го. Много чист звук! Няма драйв. (Хм, все още се замислям за един такъв).

 

 Hughes & Kettner предлагат TubeMeister TM18 18W - страхотен! С атенюатора можеш да започнеш от 1 ват до пълните му 18. Съседа няма и да те чуе. :)  Саунда, дизайна и гейна са убийствени, типично за тях. Ревербератор, възможност за bias, red box изход и т.н. На старо обаче достига ок. 700-800 кинта. 

http://www.musiciansfriend.com/amplifiers-effects/hughes-kettner-tubemeister-tm18-18w-tube-guitar-combo-amp

 

П.С. Варианта за Fender Blues Junior1Х12'' или сходен, но добър лампов усилвател, плюс външен атенюатор, не е за избягване. Стига, това което търсиш да искаш да се ползва и за сцена, не само за вкъщи. Така ще се получи 2Х1.   :)

Good luck!

 

П.П.С.: Baby Thomas, моля за малко повече инфо относно гейн-а на Hot Rod Deluxe.

Редактирано от panhead
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ,то за в къщи и Лейни про-тюб 30 имам,ма гадината е английска от 80 и некоя година и го пазя,4 преамп лампи и 2 крайни,ама е измислен да можеш да свалиш преампа и отделно крайното- може да свири тихичко,а като го цепнеш..викат му по чуждите форуми poorman Marshall,бие с кика на Маршалите,не знам защо е спрян от производство,то гадното е ,че му грее много (Входящия траф!) ,ма аз като вциганен Българин му набих вентилаторче за комп отзаде с кабела за тока и охлажда чудесно..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между 7 и 15 вата разликата в нивата е едвам чуваема, не го бройте за някакъв плюс това. Освен ако по някаква причина не ви харесва триодния режим на крайното (за мен е по-гаден). И с един-два вата пак е силно за апартамент (но пък слабо за репетиция).

 

 

За Fender HRD - май само Drive More режима беше с транзисторни гадости, има там една секцийка между двата триода на втората лампа... Ривърб и ФХ лууп вход/изходите също са транзисторни. Има и други бъгове ампа. Частите и изработката са супер евтинджос чайна майна. Но клийна звучи супер, по някаква необяснима причина... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаа, offtopic е от темата, но благодаря за инфото. HRDeluxe е твърде силен дори и на 0.8, но чистия канал си е хубав. Предвид силата му с кривоч е още по-трудно, особено в къщи.

С атенюатор определено е по-лесно да се ползва драйва, но горното дава обяснение и защо има нещо в него, което винаги ми е липсвало. Затова и отправих въпроса към Baby Thomas. Въпреки това си харесвам и HRD. :)

Благодаря! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.