Jump to content
Българският форум за музиканти

Дайте съвет - набелязал съм Washburn + Bugera ?


hevito666

Recommended Posts

Обща стойност някъде към 2300 лв. 

китарата  е  PXS 20  Paralaxe  ,    а  комбото е BUGERA 333 XL .....

ВЪПРОСА Е  - да ги купувам ли или да търся нещо друго , но какво за тея пари ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Paralaxe-то ти го правят тези същества:

 

Аз бих ти препоръчал тази китара от базара,ако искаш нещо класи над Washburna:
http://bazar.muzikant.org/ibanez-prestige-rg2570ex-vital-silver-made-in-japan-2003-%D0%B3.-discontinued-model,201389.html

Редактирано от ZLE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря !  да ... гледах го Ибанеца ..,  обаче  е липа  с клен  и адаптори  / особени /  и  ми звучи малко плоско  - не искам да обиждам никого  - така го чувам .  А  PXS 20  e махагон с клен  и  сеймор дънкани   / дисторшън и джаз /  и  има доста по обемен тон  -  а колегата по -горе е прав че ще се свири металургия  ... за която  трябва   помпа  на говорителите ... ако ме разбирате ....!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи.

 

Гледал ли си ги или си ги слушал? 

 

Или си свирил на тях. Ако отговорът не е третото, взимай каквото си решиш, няма голямо значение. За до 1500 донги в базара има две-три японски китарки, един G&L, два Kramer-a. В немския ибей има поне 2 японски джаксъна, Charvel '86 и т.н., и т.н.

 

Второ, кленът в PXS20 е фурнир, т.е. има го за шарено, а матовочерният вариант е елша. За Duncan Distortion съм съгласен, че е идеален. За липа срещу махагон спорът е дълъг, избери си страна и смело и безотговорно. 

 

Трето, помпа на говорителите е добре само ако е със смукач на преампа. Т.е. смяна на шарнирите задължително и нов маслен филтър.

 

Четвърто, Бугерките си вършат работата, малко са трошливи само. Ако ще си свириш вкъщи, ще е голяма, ако ще свириш на репетиции и концерти с него, ще върши работа, но пък тогава задели повече от бЙОджета за глава и колона на старо.

 

Пето няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си вземай комбо, а глава + кабинет!

Гледай да не е Бугера и ако пък непременно ще е това марката - да няма Infinium.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единият ми амп е бугера инфиниум и имам 2-3 изгорели бушона за 1 година мониторинга е коректен светна ми единия диод на 4-та лампа и започнах да и сменям мястото на лампата и винаги си я засичаше като проблемна на новото място. Това дали удължава живота на лампите не мога да кажа,взех си сега JJ ще видя колко ще изкарат. Относно звука на бугерата може много да се говори без да се спори, все пак си е въпрос на вкус.За мен е супер гъвкъв и мога да направя какъвто тон си реша докато с много други марки не е така или поне аз не мога :D . Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.