Jump to content
Българският форум за музиканти

Чиста китара - ефекти - въпрос?


VOSTOK

Recommended Posts

Благодаря на всички, които писаха в темата. Откак я пуснах, не съм имал време да включа китарата, но днес си купих компресор, заедно с останалите съвети ще чекна нещата и ще споделя докъде съм стигнал в най-скоро време, надявам се. :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честито за компресорчето, но само да вметна че компресора няма да ти направи по добър чистия канал, а може пък и да греша :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за мен винаги най-добрият звук на чиста китара се е получавал с веригата музикант-китара-кубе. без никакви ефекти. ако нещо не звучи както трябва пробвай с различни китари и кубета. ако с никоя китара и кубе не звучи както трябва пробвай лека атлетика или шахмат например :bravo:

 

поздрави

 

Петър

 

едит: когато нещо сложно не се получава - опрости го. ако имаш кубе с вграден процесор с много ефекти и китара с 12 пикъпа и не-знам-си-какво-обратно-заключване-на-тройния-захват-на-четворното-тремоло просто изнамери от приятел някой стар Гибсън или Фендер и го пробвай с най-простия модел винтидж амп - Фендер, Мюзикмен, Роланд или нещо от сорта. не, че казвам нещо ново, но проблема е, че винаги (аз включително) се опитваме да намерим многофункционални, евтини, и перфектни неща. няма такова животно. а колкото повече ефекти навързваш, толкова повече ще бягаш от добрия чист звук. според мен B)

 

2ри едит: сега ако трябва да съм по-конкретен, аз с Епифон Лес Пол и кубе Рандал като твойто (така и не му запомних модела) съм изкарвал сравнително добър чист звук на китара. доста е важна и дебелината на струните и корекциите на кубето.

 

3ти едит: пак държа да отбележа - колкото повече камиончета - толкова по-гаден звук B)

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата Пешо, сигурно си прав, но хората и вкусовете са различни... Важен е крайния резултат... За жалост не мога да пробвам с много различни китари и кубета, щото имам само моите, които никак не са неограничен брой :bravo:

 

Дилетант - ти поне ме разбираш B)

Редактирано от VOSTOK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дилетант - ти поне ме разбираш :bravo:

Разбирам те напълно. :hello:

 

Я се изфукай, на определеното за целта място, какъв компресор си придобил!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3ти едит: пак държа да отбележа - колкото повече камиончета - толкова по-гаден звук 

 

Според мен доста зависи и от това какви са камиончетата,как ги нареждаш и как ги използваш,а също и какво ти е определението за гаден звук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.