Jump to content
Българският форум за музиканти

Адаптери за Стратокастер


Caprycorn

Recommended Posts

Вероятно подобни въпроси са дискутирани многократно тук, затова предварително се извинявам, ако вече има такава тема!

Купих си втори Стратокастер и искам да му сменя адаптерите. Изискванията ми са следните:

1. Да бъдат пасивни, с форма и големина както на оригиналните фендерски адаптери (не искам да копая допълнително китарата)

2. Да бъдат по-силни от оригиналните фендерски адаптери с превес на ниските и средните честоти.

3. Да бъдат с минимален брум и шум!

4. Цената е без особено значение.

Ще съм ви много благодарен , ако ми препоръчате конкретни марки и модели!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За твоите предпочитания категорично комбиниран сет от Rio grande pickups.

 

https://www.riograndepickups.com/scart/SubCategories.asp?ProductName=For+Strats&SubCatName=SETS%2D%2D3+SINGLE+COILS

 

или Jason Lollar Special S Series

 

http://www.lollarguitars.com/mm5/merchant.mvc?Screen=PROD&Store_Code=LGP&Product_Code=220&Category_Code=strat-pickups

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички предложени са ок.

Аз бих взел Seymour Duncan Everything axe.

Имах ги, продадох ги, липсват ми и ще ги взема пак,

когато има страт, на който искам да му сменя адаптерите.

Бих взел и всички останали, но Everything axe вече е изпробвано,

включително и избор на самият мистър Дънкан .

Изгледай клипчета в тубата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе не знам,ама съм слушал и свирнах малко на страт с димарзио,е то няма нищо общо с фендерския звук,е аз на моя му сложих една "релса" на бриджа,не знам как се казваше марката,но не е скъп адаптер,няма брум,шум, другите си ги оставих оригиналните,получи се и хубав звук в комбинация бридж и мидъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за всички отговори! Наистина ми помогнахте! От всички предложения като че ли най ми допадна Димарзио  

Virtual Solo™ DP420

Някой свири ли с такива, за да сподели впечатления? И кой е дистрибутор на Димарзио за България?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свирил съм в нек позиция и няма много общо с фендър звука.Може би наистина е това,което търсиш.На няколко пъти имах възможност да изпробвам на саундчек Фендър Винтидж Нойслес веднага след Гисъна ми и ги харесах доста.Същото впечатление ми направиха и Suhr ML.Малко по нафукани от стандартните фендър адаптери и се държаха супер в сетъп направен за Гибсън( 100.вата в 4х12)запазвайки сингъл койл артикулация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Suhr ML, oт Lollar Blackface също бих предложил, Kinman са добро предложение също. Бих предложил и други марки, които обаче са значително по-слабо популярни пък единично мнение по въпроса, може да не се приеме твърде достоверно ... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

В крайна сметка купих и монтирах тези-

http://www.seymourduncan.com/products/electric/stratocaster/medium-output/stks10_yjm_fury/

Много съм доволен от резултата, наистина изпълниха всичките ми условия!

Още веднъж благодаря на всички, които се включиха в темата! Бяхте ми изключително полезни!

Редактирано от Caprycorn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.