Jump to content
Българският форум за музиканти

SSL Alpha channel vs UA710 vs N-Audio Eva vs Redd 47 vs API 312 pre test


anomandrus

Recommended Posts

Привет,

 

Един тест на няколко преампа, който направихме с Dilian Nedev. Идеята беше да изберем кой преамп подхожда най-добре на гласа ми, но в последствие решихме да го споделим с вас. Искам само да подчертая, че около мен нямаше по-добър певец от мен самия. По този повод пеенето е компромисно- не сме правили тейкове- повечето изпявания са както са дошли. Демек не особено верни. :) Колегата Dilian Nedev още страда най-вероятно. Мелодийката е наша и е прясно измислена.

Така или иначе теста не е на пеенето ми, а на преампите. 

 

Има два сета записи- един с ефекти, другият са сухите тракове. 

Чейна е Neumann U89i - Preamp - UA Apollo. 

На "мокрия" запис сложихме само компресор и дилей. Няма EQ и deesser умишлено.

 

"Мокри" семпли:

N-audio API 312

 

N-Audio Eva

 

N-audio Redd47

 

SSL Alpha channel

 

UA 710 Twin-finity

 

 

 

Трудно е да се сравнява, предвид че нивата и изпяванията са различни. Ще направим и един тест на акустична китара, но не ни остана време.

Моят личен фаворит е API-то, но и другите ми допадат доста. Споделете и вашето мнение. :)

 

Поздрави!

Редактирано от musicman
оптимизация
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш ли да вкараш и сухите тракове в поста, не само като линкове към облака?

Парчето е много приятно, както вече отбелязах и на първо слушане преди няколко дена :) :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не се получава с долните линкове. Нямам идея защо.

 

Сухи тракове:

N-audio API 312

 

N-Audio Eva

 

N-audio Redd47

 

SSL Alpha channel

 

UA 710 Twin-finity

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен shoot-out. Поздравления.

Аз съм пристрастен и затова не считайте моето мнение за меродавно. Имах честта за дълго време да си "поиграя" с API-то на Ники и за мен то е фаворит от "сухите" тейкове.

НО, специално за този глас, тази песен, и може би най-важното, така смесени глас и пиано - UA-то звучи най убедително, с присъствие и характер. Не знам доколко е смесен солидстейт-а с лампата, но ми харесва. Просто обичам да има характер във всеки инструмент, включително и в гласа.

BTW готино парче, бих се радвал да го чуя в завършен вид.

BTW 2 - Хубаво е да имаш на разположение няколко преамп-а и няколко микрофона, ей така за разкош. Нали!?!

 

Just my 2cents

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.