Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

... това което освен всичко друго не е за подценяване , е че присетите при Ревалвера съвсем не са изравнени като сила , най общо казано - пример избери присета Dual 2 RTM[mono] от присетите на Дими и започни да сменяш говорителите - най общо казано комбивнациите с по малко говорители от типа 2 по 10 или 1 по 10 звучат с около 30 процента по силно ако не и повече от комбинациите с 4 говорителя , а някой от говорителите си звучат направо тихо .... естествено това влияе , но преди всичко трябва да се погледне и визуализацията на записаните тракове - понеже след като се свири с софт то би следвало в компа да влиза чиста китара и нейната графична реализация трябва да е еднаква , или поне долу горе във всички тракове ако при запис не се променя ръчно нивото на входящия сигнал , ако това е така , и траковете са еднакви като графика , проблема естествено е в присетите на Ревалвера ... аз горещо препоръчвам присети с по малко говорители от типа 2 по 10 или 1 по 10 ..... вярно звука е по суров , но и малко по истиски и освен това не толкова честотно орязан и затова звучи по силно от присетите с повече говорители ..... но като цяло съм за Амплитюб2 ... просто разликата между него и Ревалвера от гледна точка на създаване на илюзия за нещо истинско е много голяма ... е и там разбира се се иска работа по присетите ... нищо на готово няма както се казва ... успех . Цеко :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен проблем със самия Ревалвер няма.

Поне така си мисля.

 

Проблем има с нивото на записаните китарни тракове, а те са чиста китара - демек, при записа нещата с абили китара >>> компютър >>> Кюбейс.

Ревалвера е закачен чак след всичките тези неща.

 

ПС:

Амплитюб 2 е софтът, с който не мога да изкарам никакъв метълски звук.

Най-тежкото ми беше нещо като AC/DC (a.k.a Ела Си Иди Си :cheers2:).

 

А "каминочетата" в Amplitube 2 са повече от кошмарно звучащи.

Спомням си, че диста звучеше долу-горе като дист само при едно положение на потенциометрите му. Мръднеш ли ги леко в страни, и вече не е дист, а някакво дращещо пращене или пищене, според сезона.

Oсвен това, мисля че Амплитюб не може да ползва импулси от истински ампове и кабинети и просто ползва EQ за да симулира звук от амп, а това просто не кефи.

 

Все пак, ако някой има метълски присети за Amplitube 2, да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди инсталиране:

 

1. Деинсталирайте всички! продукти на Steinberg: (Wavelab, Cubase, Nuendo, model-e etc.) и Syncrosoft, рестартирайте....

 

Премахнете следните директорий:

 

- x:\Program Files\Syncrosoft\

 

- x:\Documents and Settings\"user name"\Application Data\Steinberg

 

- x:\Program Files\Steinberg\Cubase SX 3\

 

- x:\Program Files\Steinberg\Nuendo 3\

 

2. Инсталирайте и стартирайте Regcool v3.1, програмата ще намерите в пакета!

 

a: Regcool: Edit menu-->search--->type: "Syncrosoft" и натиснете: "Search Now" бутона! Wait several times...

 

Изберете всичко с комбинацията (ctrl+a)... и дайте delete!

 

b: Regcool: Edit menu-->search--->type: "Steinbergt" и натиснете: "Search Now" бутона! Wait several times...

 

Изберете всичко с комбинацията (ctrl+a)... и дайте delete!

 

3. Рестартирайте и реинсталирайте продуктите на Steinberg....насладете се!

 

 

 

 

 

 

защото до сега не съм го правил, а и не съм успявал да я инсталирам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И сега един друг основен въпрос:

 

Защо Кюбейс почва да дере и да накъсва плейбека все едно има недостиг на CPU, при положение, че съм включил само един трак и то без каквито и да било ефекти към него?

Това ми се случва през пет минути, дори и след пресен рестарт и при изключени всякакви товарещи процесора неща и процеси.

 

Чудно е, защото ту надира, ту не, а ми се е случвало да върви съвесем нормално и без надиране дори при включени 4-5 трака със закачен VST ефект към всеки един от тях.

Няма логика при просвирването само на един трак без ефект и при изключени почти всички процеси във Уиндоус да надира, но ето че точно това се получава при мен.

Кво става, дявол да го вземе?

Кюбейса ли е бъгав нещо?

Може би защото ползвам донгъл емулация, а не истинския донгъл?

 

ЕДИТ:

Мисля, че открих причината - ако VST-тата в Inserts на мютнатите тракове ядат процесор, нищо, че самият трак е мютнат и реално не ги използва.

Или поне си мисля, че е от това...

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм пробвал двата начина, за да го твърдя със сигурност, но мисля, че няма значение кога кога инсталираш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси, тоя Melodyne плъгин е станал нещо зверско.

В крайна сметка това може да излезе по-добро дори и от прословутия Antares AutoTune!

 

То Melodyne по-рано май беше некфа стенд-алоун програма, която така и не разучих.

Беше някаква трагедия, ако не се лъжа... Пък виж ся кво станало.

 

Някой може ли да направи обективно сравнение между Antares AutoTune и Melodyne, базирано на опит с двата плъгина?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз честно казано откакто отрих Melodyne, изобщо спрях да ползвам Antares-a, така ще не съм много в час докъде е стигнал, но като човек работил и с двете неща доста, мога да кажа, че според мен Melodyne има в пъти повече възможности и работи по-прецизно, пък и самия му принцип на работа е различен - не скапва формантите, както обикновено става със всички неща, които бъзикат пича на тоновете ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз честно казано откакто отрих Melodyne, изобщо спрях да ползвам Antares-a, така ще не съм много в час докъде е стигнал, но като човек работил и с двете неща доста, мога да кажа, че според мен Melodyne има в пъти повече възможности и работи по-прецизно, пък и самия му принцип на работа е различен - не скапва формантите, както обикновено става със всички неща, които бъзикат пича на тоновете ;)

Какво означава "формант" или "форманти"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също не знам какво са форманти, но от демонстрационното видео на новата версия на Melodyne забелязах, че, за разлика от всички питч шифтъри, които съм ползвал, при промяна на питч това нещо не предизвиква характерното вибриране на гласа, което винаги е било най-дразнещата част при всички шифтъри.

Досега винаги съм си задавал въпроса: В крайна сметка какъв е смисълът от тези шифтъри, след като ползването им ще ми осере звука и ще направи вокалите или инструментите да браждят?

Но по някакъв магически начин в Melodyne този проблем изглежда е избегнат.

Поне в демото не го чух, а и казват, че са го отстранили.

Но имало специална опция, откъдето да се включи - сигурно за носталгични потребители на олд-скуул шифтъри. ;)

По-скоро с цел ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

the_gorer - точно това е проблема с формантите за който споменах.

 

Сега да поясня за какво става дума:

 

Формантите са честоти, които охарактеризират акустиката на дадено помещение, музикален инструмент или в случая устната кухина. Затова при обикновено пичване нагоре, гласа започва да звучи все повече като детски - формантите се пичват заедно с всичко останало и това води до смаляване на устната кухина и превръщането и в детска такава :metalist:, респективно при пичване надолу преминаваме през Дарт Вейдър и така докато гласа зазвучи като Дървобрад :greenangel:

 

Именно при Melodyne, както и при пича на Cubase, се взимат предвид формантите и по тази причина не се променя тембъра на гласа ;) което обаче не важи за антареса...или поне не важеше когато работех с него.

Редактирано от Chrysalid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е извадка от един пост от официалният форум на Cubase и е непълна. Целта на този пост е да се обясни как напълно да се деинсталира SX3 преди да се инсталира Cubase 4 (нормален или Studio).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам, алгоритъма на Melodyne е несравним с нищо друго в този тип процесинг (не че аз всичко друго съм пробвал де!!!)! Както казват в самите демонстративни видеа "Нежелателните дефекти са избегнати... освен ако не станат целенасочено желателни!" :hysterical:! Btw, точно с такива евтини и долнопробни пич-коректори може да се постигне пък така популярният в съвременната клубна музика (особено в транса!) "robotic voice" ефект (този който звучи малко като вокодинг но без вокодер :hysterical:!!!) Така да се каже "всеки дефект след достатъчно честа употреба се превръща в ефект!" :thx:! И съвсем между другото - никой никъде не е казал че Melodyne е софтуер само за работа с гласове :hysterical:!!! Щом може да звучи така убедително с човешки глас представете си как би звучал с някакъв инструмент или с барабани :hysterical:!

@the_gorer:

Melodyne и в момента си го има в стенд-алоун версия, предполагам тя е предназначена повече за хората които не работят с някакъв друг хост! Както казах и по-горе обаче тя струва 700 кинта и възниква въпроса дали изобщо си заслужава да се занимава човек с нея след като (най-после щото преди нямаше!!!) вече има плъгин версия а и на пазара се предлагат доста на брой и далеч по-каческтвени (предполагам!) хост програми !!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е извадка от един пост от официалният форум на Cubase и е непълна. Целта на този пост е да се обясни как напълно да се деинсталира SX3 преди да се инсталира Cubase 4 (нормален или Studio).

 

И поради каква причина това е нужно да се прави? Аз лично си работя спокойно и с Cubase LE и с Cubase 4 едновременно инсталирани на компа ми, да не говорим че познавам хора с инсталирани едновременно по 2 версии на Cubase + 1 на Nuendo!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Няма такъв.

Обикновено спирам всички ненужни процеси и оставям само критично важните, които така или иначе почти никога не ядат повече от 1-2 процента от процесора.

Мисля, че проблемът наистина идва от включени VST плъгини в мютнатите тракове, които, макар и да не се чуват, малко или ного си работят в бекграунда и товарят процесора.

Спра ли ги, нещата се орпавят. Май е време да си купя нещо с процесор над 3 гигахерца. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.