Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

:)

Като гледах филмът Once (който не го е гледал да го гледа), след като си наеха някакво студио за живо записване бла бла, правиха разни тейкове и записаха едно демо ЦД и много ме из кефи частта в който си каза - Време е за кръгче с колата.

 

Та искам да кажа, че не зависимо кое как си записал и направил, хубаво е то да звучи добре на каквото го пуснеш. За да разшириш максимално кръга на слушателите. Дуго е че можеш да на пишеш, че е препоръчително да се слуша на еди каква си техника или еди какви си слушалки с посочени минимални технически изисквания. Това е като продаваш софтуер и да кажеш от каква машина имаш нужда за да го подкараш и да можеш поне да извършваш прости неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)

Извинявам се на всички колеги за грубия тон в предишният мой постинг - целта ми определено не е била да засегна някого. Явно още имам проблеми със самоконтрола след тежък ден...

:pray:

:rockon:

Но, все пак, бих отправил молба да се придържаме към световно възприетите термини и определения във звукозаписа.

Успех на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излезе новият ъпдейт за Cubase 5!

Официална страница за даунлоуд: http://www.steinberg.net/index.php?id=1782&L=1

Нововъведения: ftp://ftp.steinberg.net/Download/Cubase_5...Features_en.pdf

Версии и поправки: ftp://ftp.steinberg.net/Download/Cubase_5...p;Solutions.pdf

 

C511-ProjectAssistant.jpg

 

C511-AmpSimulator.jpg

 

Поздрави и Честито на всички :greenangel:!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Остава сега само да кажеш и с коя версия на Cubase си, каква саунд карта пък и с каква китара...

 

Ами аз съм написал в заглавието - Cubase SX3, компютърът ми е доста старичък, и саунд-картата е Realtek AC97...

Интересува ме също как да свържа китарата с компютъра така че да мога правя записи с него, т.е. китарата в ампа и от усилвателя в компютъра..:greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж, и аз му ударих голямо чудене.Значи правиш си аудио трак.За да си чуеш китарата трябва да чекнеш говорителчето на трака и си готов.Ако използваш ефекти,например guitar rig,би трябвало предварително да си копирал плъгина в папка плъгини на кубейс.После като си отворил аудио трака,избираш инсертс в лявата част на екрана,оттам кликваш върху черното редче -излиза падащо меню.Обикновено най-отдолу са ефектите ,които си сложил като плъгини.Не знам как да приложа скрийншот... :surprise:

p.s.Сега ти прочетох втората част на поста,дето искаш да включваш усилвателя в компютъра-недей!Ще си изгориш компа.Включи си китарата във входа на звуковата карта.Направи си настройките в опциите на volume kontrol ,с две думи -чуй си първо чистата китара през слушалките и после я прекарвай през кубейс.

Редактирано от dnvelev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за Кубейса, аз работя с по-проста програма Adobe Audition 3, тя е доста лесна за запис, не знам до колко е добра сравнена с другит е, но ме устройва. А китарата си включвам през компютъра така : първо китара, после в усилвателя, после през уредбата и после от нейния изход към микрофонния вход на компа, но е доста лошо решение май, защотот е доста трудно да наглася звука. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Realtek нищо няма да направиш, както и да се мъчиш ще ти дава винаги твърде голяма латенция за да можеш да свириш, освен това ще имаш винаги шум с нея! Щеш нещеш ще ти се наложи да инвестираш известна сума в саунд-карта или аудио интерфейс пригодени за тази работа (цените им почват от 50на кинта някъде и стигат до колкото искаш да дадеш!). Относно свързването специално с Realtek - ми не ти знам ампа какво представлява но като със всяко нещо ти трябва адекватен кабел тоест да ти влиза в устройството и в компютъра (по принцип Realtek е винаги с вход за 1'8mm TRS жак, но не бива да пъхаш там неща които не са предназначени за там! Ако имаш някакви аудио изходи от ампа ти да речем за слушалки или говорители ползвай тях, ако имаш единствено някакви странни дупки които не са ти ясни за какво са недей!

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ампът ми е Marshall MG 100 DFX Combo, който има CD Input и Lineout, (изход) за слушалки, в който аз слагам кабела, с който го връзвам към компа (кабелът разбира се е с различни по размер жакове в двата края, по-малкият е в компа). Пробвах да видя дали с Reaper, който е относително по-лесен за употреба, ще се получи нещо, но за съжаление не получих никакъв сигнал... :) Въпросът е къде бъркам, не плъгвам кабела на правилното място в компа, не съм на ти със софтуеъра или просто аудио интерфейсът е скапан.... Иначе че ми трябва друг аудио интерфейс е ясно въпросът е кой би бил най подходящ за мен - USB, Firewire или PCI?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това сега не го твърдя като абсолютен професионалист, просто това съм чел по статии - винаги най добрия стрийм идва от PCI, което по същество значи вътрешен (internal) хардуер, после ако трябва да избираш от "външни" (external) хардуер-предложения винаги FireWire e за предпочитане пред каквото и да било друго - това е най бързата свръзка с компютъра за външни устройства, води се за по-добро дори от USB 2.0!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ампът ми е Marshall MG 100 DFX Combo, който има CD Input и Lineout, (изход) за слушалки, в който аз слагам кабела, с който го връзвам към компа (кабелът разбира се е с различни по размер жакове в двата края, по-малкият е в компа). Пробвах да видя дали с Reaper, който е относително по-лесен за употреба, ще се получи нещо, но за съжаление не получих никакъв сигнал... :greenangel: Въпросът е къде бъркам, не плъгвам кабела на правилното място в компа, не съм на ти със софтуеъра или просто аудио интерфейсът е скапан....

 

Възможно е да не правиш нещо както трябва със самият Reaper а и да не мушкаш където трябва жака (това ми се вижда като по-малко вероятно...!) Това дали ти е скапан или не интерфейса специално тука не ми се вижда като причина - всяка дори и най елементарната саунд-карта може да получи и възпроизведе звук стига да се ползва правилно (демек да си пъхнал кабела в правилната дупка) и после да знаеш какво да правиш със самата програма, това вече е дълбока и мътна вода ако нямаш опит ...!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То вече си има и PCI-Express аудио-карти, но друг е въпросът, че ще е неудобно за кабелните връзки, ако няма преден панел. А с него цената отива над 300 $, aко искаш нещо средно и задоволително като качество. Всяко решение за около 200 лв. е удачно. Все пак вкъщи сме, дайте да не се изхвърляме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един M-Audio Audiophile 24/96 (24/192 е доста по скъпа!) те оправя идеално за китара, мисля че може да се намери за под 100 евро/долара! Не съм много сигурен доколко е удачна за работа с кондензаторен микрофон в случай че те интересува, но за запис на една китара само е идеална! Разбира се М-Audio не е единствения бранд на пазара!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според вас PCI картата е по-добрият вариант, малко тъп въпрос, обаче може ли да се използва и за лаптоп, сп. мен по-скоро не, тъй като моят компютър е доста старичък, 5 години, (Intel Celeron 2,6 GHz, 1GB RAM), какъв е смисълът да си взимам саунд карта за 100 евро примерно, като след няколко месеца сигурно ще си взема нов компютър, най-вероятно ноутбук, за който тази карта няма да е съвместима, а доста от новите модели лаптопи нямат и Firewire :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.