Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

Това го правя от доста отдавна, но ако е настройка , не мога да я открия, а в Гугъл няма как да формулирам въпроса за търсачката, изкарва ми всякакви глупости, които нямат нищо общо.

 

п.п. Мерси все пак за всички отговори :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кольо, Здрасти! Пробвай с тази функция, поне при мен е така аз съм с тройката, би трябвало и на 4-ката да е така

pikwe.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много, само не разбрах какво да пробвам, доколкото видях това е менюто от което се избира аудио драйвера. Какво трябва да направя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

двете отметки пробвай но това мисля че е ASIO driver in backround и някъде виж в настройките на картата, ако имаш и ASIO също... простя невярвам фабрично Cubase да зацепва при всяко натиснате на други неща.. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да го подкарам.Всичко е настроено стандартно.Работил съм с този плъгин на Cubase SX3, a на 5 -цата не ще да изкарава звук.Миди сигнал влиза в плъгина,но аудио не излиза, въпреки че съответната програма е насторена през кой аудиоканал да излиза и той е усилен.Звук няма.Помощ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само от този плъгин ли нямаш звук?

Да.Само на този.Всикчо си бачка.Поне от дотук пробваит неща.Но засега само на този.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е решен, благодаря на всички, които ми писаха.

 

След като пробвах с три карти и два Кюбейса, преинсталирах компа и всичко се оправи. Нямам идея за какво ставаше въпрос, но предполагам, нещо с някой скапан драйвер

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!!!Бачкам почти две години с Кюбейс 3.С времето изискаванията ми нараснаха и като го понатоваря започва да ми забива.На контролния панел ми дава пик в лентата за процесора и прескача.В момента съм с процесор на Интел-3,33 рам-1,5 ГБ.Можеби нямам подходящ драйвър?Моля за помощ знаещите!!!Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е нормален проблем, няма процесор който да поема безгранично натоварване!!! Освен размер на cpu-скорост и обем на мемори обаче не си написал изобщо нищо друго като параметри - дъно, кутия/охлаждане, тоя процесор едно или повече ядра е, какъв ти е харда, аудио интерфейс/драйвъри, какъв ос ползваш, как си го конфигурирал и изобщо това компютър само за аудио-продукция ли е или и за това освен всичкото останало? Какви неща слагаш в тия проекти - с аудио тракове ли ги трупаш, с плъгни ли или и с двете, ако ползваш плъгини какви са, мултитимбрали и реверберации ако блъскаш никак не се чуди че ти е тежка работата...! Заради подобни проблеми които неизбежно възникват рано или късно при всеки по тежък проект на компютър хората са създали DSP и ги продават по стотици че и хиляди долари/евро!!! Повече инфо плийс!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам следния проблем при работата ми с Cubase Le4 - при експорт на файлове в някои аудио формат, времетраенето след експорта е ограничено на 4 секунди. Някои има ли идея заще е така ?

Освен това по някаква причина като отворя повторно проект инструментите които съм добавил си стоят обаче няма звук , за да могат да се чуят ми се налага при всяко повторно зареждане на проект да ги добавям наново.

И слотовете за виртуалните инструменти са само два! в Cubase Le4 - това значи ли че могат само два виртуални интрумента да се добавят.

Звуковата ми карта е E-Mu 0404 Usb,и използвам виртуaланите инструменти от EWSO - silver.

Мерси предварително на всеки който даде идея по въпроса :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е нормален проблем, няма процесор който да поема безгранично натоварване...

Благодаря ти!!!Сега разбрах че съм далече от истината!Ще ти напиша параметрите на компа а ти ако имаш време ми драсни какво да абгрейтна?Ше спечелиш фен!!!Та значи:CPU-Intel Celeron D356 , RAM-512MB DDR , HDD-160GB ,DVD-RW DW , VGA CF7100 512MB , Sound card-Creative SB Live.Проблемът ми идва когато почна да компресирам.Може би един двуядрен процесор на първо време ще ми свърши добра работа?Работя основно с плъгини,аудиото го ползвам само за микрофона.Виж за плъгините ме затрудняваш:Vstplugins прости моето невежество.Винаги съм подкрепял тезата че,никога не е късно......Поздрави и бъди здрав!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено би усетил промяна ако си вземеш дори най-евтиния dual core на пазара (за интелските говоря, защото нямам наблюдения за АМД, но нищо чудно и те да са си наваксали в последните години).

 

Преди няколко години като смених Celeron на 2.66 с DualCore на 2.00 потреблението на тогавашните ми проекти падна от 100% на около 40%, а след като активирах опцията "multi processing" стана към 20%.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.