Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

Cubase, Nuendo са професионални програми. Такива работи като MIDI2WAV там няма. Ако сложиш някой виртуален синт ще може да се експортне без да правиш записи. Най-лесно ще се справиш с Edirol Virtual Canvas GM GS звуци на доста добро ниво. За по-добри резултати има и други по-различни синтове, семплери та накрая до най-новите 24 битови инструменти на EastWest Quantum Leaps или WSL. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК, аз ще използвам NI Battery, но сега като са ми разделени барабаните на много тракове как да закача един и същ семплер (Battery) към всеки от тях, без да се налага да цъкам поотделно и да избирам изходните им устройства?

 

Или може би трябва да закача семплера на главния трак, докато е още цял, а после като му дам Dissolve Part, Cubase ще го разхвърля по отделните тракове?

Я да пробваме :lol:

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК, аз ще използвам NI Battery, но сега като са ми разделени барабаните на много тракове как да закача един и същ семплер (Battery) към всеки от тях, без да се налага да цъкам поотделно и да избирам изходните им устройства?

 

Или може би трябва да закача семплера на главния трак, докато е още цял, а после като му дам Dissolve Part, Cubase ще го разхвърля по отделните тракове?

Я да пробваме ;)

няма нужда от отделни тракове

батери си има отделни изходи които се рутират автоматично към мискера

след това от самия батеръ може да зададеж на всяка клекта на кой аудио

изход да свири така всеки дръм парт ти е на отделен канал

 

значи идваме до момента барабаните са си на един канал насочен към батер

а от батери го пращаме на отделн иаудио тракове в вст миксера

и так обработваме с ефекти всеки трак както желаем или го групираме в груп

канали както обикновено.

 

Но мисля че е най добре да хвърлите дн ооко на ФХ пансион БФД

там всичко е улеснено всичко е на канали - оеърхеад роом микрофони

отделни микрофон ина всеки друм и така може да се направи Про

звучащ дръм трак....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Видях темата на Glacierise за SoundForge и реших да пусна моя собствена, но за ASIO4ALL и продуктите на Steinberg.

Занчи, с някакви малки хостчета за плейване в реално време нямам проблеми - ASIO4ALL (особено по-старите версии :) ) работи перфектно.

Но когато пробвам в Wavelab или Cubase SX, нямам никакъв звук през ASIO-то. Ако ползвам драйвера на картата - всичко е ОК, обаче като превключа на ASIO4ALL, всичко млъква.

Хелп, да го еба... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях темата на Glacierise за SoundForge и реших да пусна моя собствена, но за ASIO4ALL и продуктите на Steinberg.

Занчи, с някакви малки хостчета за плейване в реално време нямам проблеми - ASIO4ALL (особено по-старите версии :huh: ) работи перфектно.

Но когато пробвам в Wavelab или Cubase SX, нямам никакъв звук през ASIO-то. Ако ползвам драйвера на картата - всичко е ОК, обаче като превключа на ASIO4ALL, всичко млъква.

Хелп, да го еба... :(

zem istara versiq na Asio 4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.8 е последната добра версия според мен. А бтв днес видях че има 2.6 излязла ама още не съм я пробвал. При мен понеже съм с 6 канална карта като пусна AIO4ALL не чувам задните колони ама не ми пречи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nalbantov, мерси, ще пробвам с по-стара версия (коя е последната версия, която със сигурност работи?)

Ами тези новите защо така ги окъкаха бе, да му се невиди?

Те хем бъгави, хем не работят с всеки хост...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nalbantov, мерси, ще пробвам с по-стара версия (коя е последната версия, която със сигурност работи?)

Ами тези новите защо така ги окъкаха бе, да му се невиди?

Те хем бъгави, хем не работят с всеки хост...

Лично аз имах същият проблем... малко странно, ще прозвучи но се оправи след като сложих някви драйвъри за звуковата карта... както и да е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали е офф, ама си е фък отвсякъде! Дайте идея от къде да сваля добра, демек, работеща версия на фрути, нуендо или сонарец със съответната тотуриъл досада?... Ами благодаря :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

sa6tiat, всичко това можеш да намериш в eMule.

Готово кракнато, демек Warez.

Винаги, когато ти трябва някакъв пиратски софтуер, го търси в eMule.

 

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Шефе, нещо нищо не си казал. Питаш какво е Кубейз и как работи и къде можеш да видиш демо файлове или МР3 на музика правена с него?

Поне аз колкото мисля само това успях да разшифровам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.