Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

Благодаря ти !

ще взема да си сложа кубеиса и него ще уча .

а има ли някакви устроиство маи се наричаше сплитер в което да наваржа всичките неща и от него в картата ?

имам една старичка която има само един миди вход и един изход ! картата ми е GREATIVE ALDIGY 2 ZS копувал сам я много отдавна преди можеби 5 години дали щеми сварши работа ?

ако несе лажа трябва да наваржа нещата вав някаква макина от която да отиде в картата и после от нея в пулта ми .

 

всашност на мене идеята ми е ако е вазможно да поузвам кубеиса като програма в която да имам всичките ми машинки и там да си правя нещата и в процеса на работа да си поузвам звуците от машинките !

идеята ми е да не поузвам софтуерни инстоменти ! за последната фаза когато доиде времв за обработка на звука ще експортвам в една друга машинария която е спезялно за тази зел мастеринг и ефекти нагнетяване така да се каже на нещата !

офффф дано да се оправа че ми е мачно много .....ужас дано не досаждам много !

 

благодаря предварително на всички ! :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчезнаха ми preset - ите на EQ - тата на всички канали в Cubase SX 3. Как мога без да преинсталирам Cubase, да си ги върна?Пробвах repair функцията, но не става.Иска ми да напиша някакъв път до CD - то от което е инсталирана и някакви такива работи които не можех да схвана и не става.Други предложения?А възможно ли е някой да ми изпрати файла с неговите preset- и и аз да си го копирам в директорията която се е намирал преди ?

 

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Използвай Cakewalk Pro Audio. Там има Split Note To Track. Така получаваш всички барабани на отделни тракове и можеш да правиш каквото си искаш.

 

И Cubase има тази функция сепарате трак май беше.

Редактирано от roi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продължение. Извинявам се стана грешка

 

Разделя миди трака на ноти един трак за клавиша си или до която по принцип одговаря на BD един за ре или ми за SD и така нататък и вече от миксера можеш да контролираш прецизно всеки друмс инструмент по оделно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Привет!

 

Бихте ли ми казали, как да направя така, че когато записвам вокали, метронома на кюбейс(понеже записвам със метроном) да не се чува в самият запис. И как да премахна излишните шумове!? защото при запис остава лек шум, който е неприятен..

 

много ще съм ви благодарен, ако ми помогнете!

Редактирано от Dez
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Transport/Metronome Setup се намира опцията за запис или не-запис на метронома заедно с останалата част от звука.

Относно шума - най-добрия начин за премахване на шум е като се избегне вкарването изобщо на такъв в компютъра!!! Заради това и още много други неща, хардуеър като Degidesign (има и други разбира се!) струва хиляди долари/евро докато такъв като на Creative (примерно!) можеш да си вземеш за поне десет пъти по-малко пари и съответно забравяш за дори и наполовина близки по качество резултати от работата с него! За интегриран в компютъра аудио-интерфейс и "никакъв шум" аз лично не съм чувал, ако някой знае такъв нека сподели :D...?! + това има значение и какви кабели ползваш, в какво помещение, с изолация или без и ако е със то с каква и за какво........

Ако все пак искаш да изолираш някаква част от звука в която (поне на теория!) попада по-голямата част от шума след като веднъж вече е записан, обикновено се прилагат разни инструменти като noise gate и noise filter (съществуват и в софтоуерен и в хардуерен версии!), други варианти включват буустване на определени честоти над тези в които е шумът (зависи какъв е и шумът!) които пък се подтискат или напълно изрязват, но трябва да прочетеш по задълбочено малко теория по темата, кое какво е и как се използва и кога, пък и си трябва и практика за да се постигнат задоволителни резултати (относително понятие!) както и подходящи пособия за такава работа (които не са и евтини ако и да са качествени!), и пак няма гаранции че те всеки път ще са еднакво задоволителни защото един звук с друг не си приличат, всеки звук има различни честотни характеристики и всеки път подхода е различен, няма твърди рецепти в тези операции, неща като "пресети" тука не работят поне не еднакво добре винаги!!!!! Генерално обработването на шум в пост-продукцията е кофти занаят поне за самия звук като такъв (да не говориме пък за практикуващият го...!!!), и без да се лее съвсем никаква кръв трудно се излиза от това...

Редактирано от abstract iv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то това хубаво, ама за 800 евро къв про софт за аудио можеш да си вземеш?

 

Нуендо за 1600 евро?

Лоджик за 1000 евро?

Про Туулс за 1200 евро?

 

 

Пък и аз все пак си мисля, че ако човек изкарва пари с тоя софт - къв му е проблема да си го купи?

800 евро се избиват с каквото и да е от следните неща:

 

- Композиране на 2 парчета

- Аранжиране на 4 парчета

- Правене на 15 непретенциозни сингбека

- 160 часа записи/микс

 

 

 

Сонар 7 продюсър едишън струва 588 евро, аудио енджина му е по добър от болшинството конкуренция, а като възможности, лично аз се изумих от нещата които могат да се правят на него. Пакета включва 6 доста добри синтезатора, сешън дръмър, студио инструментс - барабани, бас, пиано и струнни инструменти, бийт машина, соундфонт семплер, мастъринг лимитър, пълен комплект от плъгини Sonitus - компресор, дилей, параметричен еквалайзер, гейт, модулатор, мултибанд компресор, фейзър, ривърб (импулсен заедно с импулси), съраунд панер и уа-уа, и стандартно повечето плъг-инс на кейкуолк. Има дори и аналог на melodyne за коренция на фалшиви тонове.

 

Чак съжалявам че съм прекарал толкова години в работа и учене на кубейс, сега сонар ми се струва доста антилогичен, и за това все още стоя на кубейс, но като свърша работа по албума минавам на сонар... много по често излизат нови версии, много повече нови неща, много по добра поддръжка, да не говорим че не инвестират излишни пари в защити които да тровят живота ДОРИ на хората които са си го купили легално.

 

Сонар студио едишън е още по евтин, около 350 евро, и запазва почти цялата функционалност на по-скъпата версия, просто някой от нещата в пакета са махнати.

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Samplitude 10 - един малък голям разкош за около 900 Ойро. Но и Сонара 7-цата кърти мивки и извозва бетон!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.