Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

Значи от скоро се уча на тази програма и затова бих искал да попитам, следния въпрос. Там пише, че има някаква drum секция, която обаче посмъртно, не мога да открия!!! Тука въпросът е или аз с моят развален английски, нещо не съм прочел, както трябва или наистина има някакви барабани, които незнам, как и къде да търся!!! Та помогнете, много ви моля.

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти разбирам въпроса ?

Какво очакваш да намериш ? Готови луупове с барабани които да импортнеш, само семпли ли, какво...

Какво означава според теб "дръм секция" ?

Принципно можеш да си импортнеш MIDI трак с барабани и след това да ги озвучиш с VST инструменти някакви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....здравей , в Cubase Le има дрьм машина , мисля че се казва ЛМ7 .....намира се : devices- virtual instruments ......след това си правиш миди трак , рутираш изхода му кам ЛМ7 и си готов .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че получи правилен отговор ^, но тоя плъгин е изключително куц. Ако искаш опитай Steinberg Groove Agent, който може да се ползва и като дръм машина и като плъгин за озвучаване на МИДИ дръм тракове. А освен това има готин и интуитивен юзър интерфейс. Успех! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги намерих тези барабани, те са като отделни томове. Аз мога да си ги оудрям с натискане на клавиша. А как мога, за си запиша барабаните на писта?!? И там на Fle пише, Load Bank и Load Insrument, откъде мога да ги "лолдна"?!? И това Steinberg Groove Agent, някъде безплатно по нета ли го има?!? Или си е вътре, че Steinberg пище на тази машинка наречена LM7!!! Извинявайте, че така идиотки ви питам, ам съм на вие с тези програми. Това ми е първата подобна програмка, с която работя.

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И това Steinberg Groove Agent, някъде безплатно по нета ли го има?!?

 

Моля те не задавай такива малоумни въпроси тук - има си правила прочети ги. А има два големи тракера супер известни в БГ в които си има търсачки използвай ги. :) Ако пак не може да се справиш пиши ми ЛС ще ти обясня подробно. Не че нещо искам да те засегна - но съвсем малко ти трябва да си помогнеш сам за да ти помогнат и другите. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И това Steinberg Groove Agent, някъде безплатно по нета ли го има?!?

 

Моля те не задавай такива малоумни въпроси тук - има си правила прочети ги. А има два големи тракера супер известни в БГ в които си има търсачки използвай ги. ;) Ако пак не може да се справиш пиши ми ЛС ще ти обясня подробно. Не че нещо искам да те засегна - но съвсем малко ти трябва да си помогнеш сам за да ти помогнат и другите. :thumbs_up:

Ок!!! :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Reaper.

Туко що я изтеглих, а по същия начин ли се борави с нея, както с Cubase?!? И могат ли от нета, да се теглят звуци за тази програма?!? Инак на пръв поглед ми изглежда яка!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам тука доста хора са луднали по ezdrummer-a (в това число и аз :greenangel: ) и процеса на разучаване и опити да си нахвърлям барабани за едно парче се сблъсках със следното.

Нахвърлях малко семпли от Open Groove в Cubase-a ама както се досещате трябва да им се изравни темпото... Та въпроса ми е как да се направи това. Порбвах от темпо фикс в транспорт бара ама нещо не постигам необходимия резултат. Семплите които си издърпах от Open Groove продължават да си свирят в различно темпо.

Искам да помоля някои, който е успял да разреши този проблем да даде малко инфо.

 

Предварително благодаря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....ako семплите които ползваш не са .REX а обикновен .WAV е нормално да не се стречнат когато ги импотрнеш в проекта.....но много лесно мойеш да им дефинираш темпото ......ако за пример вземем друм лооп селектираи от парвия удар на касата / парво време/ до парвия удар на касата в следващия такт....натисни 'P' така че L i R локаторите да са в началото и края на лоопа......след това Project \ Beat calculatror ...в него пишеш 4 беетс /ако си селектирал само един такт и си в 4/4 :greenangel: / след което натискаш рефреш...сега в полето под беетс имаш темпото на твоят лооп.....натискаш At Tempo Track Start....iii...сега целия проект е в темпото на на твоят лооп..............а ез друмера се саобразява с темпото на проекта!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на ездрумер е достатъчно да хванеш някое от готовите му мидита и да го плеснеш в кубейса - то си сочи към луповете, наглася си темпото и всичко е ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.