Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

С Logic Audio имам същия проблем с кирилицата и няма оправяне. Тъй че - имената - на латиница.

Като крайна мярка ти предлагам: щом си работил с Фордж, баунсвай всички тракове по отделно, а след това ги смесвай с Вегас. Vegas6 даже поддържа VST, тъй че си улеснен максимално. Айде, че нямам търпение да чуя кретенията :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами те тез аудиота са от MIDI тракове.

Имам и самите MIDI-та.

ами ако имаш самите мидита защо не ги прекараш през вст инструменти, така винаги може да направиш промяна в последния момент - нещо което не може да се каже за уейв файла. Нуендо е много добра програма, поне аз нямам забележки, нито съм забелязъл да ми трябва нещо и да го няма :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами те тез аудиота са от MIDI тракове.

Имам и самите MIDI-та.

ами ако имаш самите мидита защо не ги прекараш през вст инструменти, така винаги може да направиш промяна в последния момент - нещо което не може да се каже за уейв файла. Нуендо е много добра програма, поне аз нямам забележки, нито съм забелязъл да ми трябва нещо и да го няма :metalist:

Виж са, играх си да пиша MIDI-та, след това си играх да ги семплирам в Нуендо. Изгърбих се като грешен дявол, MIDI sucks.

Дотук добре.

После експортнах в аудио готовите семплирани MIDI-та, с цел да ги меся в SoundForge.

Добре де, ама там смесването става малко мудничко и файл по файл, та реших пак да св върна към Нуендото и да ги меся там.

Само че шибаното Нуендо не поддържа кирилица и, освен това, не му разбирам на смесването.

Сега трябва да си преимеувам файловете в латиница (те са към 40 :)), и после тепърва да почвам да се пуля как става смесването.

Май ще пробвам с Auditiona - квото стане, ебал съм я в пипкавата работа.

 

Затова хората записват в студия - изсвирват си свирнята, изпяват си песничката и дим да ги няма по кръчмите, а хората от студиото да си болят главата по цяла нощ.

При мен толкова много работа наведнъж не е имало откакто преди 10 години бачках на строежа над спортната зала. :)

Това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:metalist: Хи-хи, така е в началото е пипкаво, ама като му посвикнеш, се задобрява.. Както с всяко нещо.. По-добре му отдели малко време.. Мисля, че ще е по-добре в Нюендото все пак да смесваш.. А траковете не е такава болка - за няколко минути ги преименуваш, пък за в бъдеще ще знаеш... А за мидитата - ако имаш един дори две-октавен кийборд, ще ти е доста по-лесно.. Свириш и после само оправяш грешките.. Айде успех! Ня ся придавай!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж са, играх си да пиша MIDI-та, след това си играх да ги семплирам в Нуендо. Изгърбих се като грешен дявол, MIDI sucks.

Дотук добре.

После експортнах в аудио готовите семплирани MIDI-та, с цел да ги меся в SoundForge.

Добре де, ама там смесването става малко мудничко и файл по файл, та реших пак да св върна към Нуендото и да ги меся там.

Само че шибаното Нуендо не поддържа кирилица и, освен това, не му разбирам на смесването.

Сега трябва да си преимеувам файловете в латиница (те са към 40 :metalist:), и после тепърва да почвам да се пуля как става смесването.

Май ще пробвам с Auditiona - квото стане, ебал съм я в пипкавата работа.

 

Затова хората записват в студия - изсвирват си свирнята, изпяват си песничката и дим да ги няма по кръчмите, а хората от студиото да си болят главата по цяла нощ.

При мен толкова много работа наведнъж не е имало откакто преди 10 години бачках на строежа над спортната зала. :)

Това е.

Човек, защо ти е тоя soundforge, говориш ми за серия от нелогични и лишени от всякакъв смисъл действия. Нуендо е продукт за медиа продукшън, в него може да направиш абсолютно всяко нещо, което може да ти дойде на ум.

 

 

Изобщо не трябва да правиш никакви аудио файлове нито нищо - слагаш си миди-тата в нуендо, от там ги насочваш към съответните вст инструменти, в миксера дори може да си скриеш миди траковете тей като те няма да са ти необходими при смесване, и директно прилагаш ефекти и смесваш каналите на самите вст инструменти... всичко става в нуендо без да ползваш друга програма и да се занимаваш с глупости, на изхода слагаш някъф мастъринг плъгин и директно ти излиза готовата продукция...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек, защо ти е тоя soundforge, говориш ми за серия от нелогични и лишени от всякакъв смисъл действия. Нуендо е продукт за медиа продукшън, в него може да направиш абсолютно всяко нещо, което може да ти дойде на ум.

 

 

Изобщо не трябва да правиш никакви аудио файлове нито нищо - слагаш си миди-тата в нуендо, от там ги насочваш към съответните вст инструменти, в миксера дори може да си скриеш миди траковете тей като те няма да са ти необходими при смесване, и директно прилагаш ефекти и смесваш каналите на самите вст инструменти... всичко става в нуендо без да ползваш друга програма и да се занимаваш с глупости, на изхода слагаш някъф мастъринг плъгин и директно ти излиза готовата продукция...

Всичко това ми е ясно, но не му разбирам на Нуендото и нямам време, за да почна да му разбирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

брех много зает излезе, да нямаш половин час.. защото долу горе толкова ти трябва за тия напълно основни неща

 

ако имам време събота и неделя може да направя един кратък туториал за такива като тебе, защото виждам че много хора не са наясно с това как да запишат елементарни идеи, кво остава пък за нещо по сериозно ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...слагаш си миди-тата в нуендо, от там ги насочваш към съответните вст инструменти, в миксера дори може да си скриеш миди траковете тей като те няма да са ти необходими при смесване, и директно прилагаш ефекти и смесваш каналите на самите вст инструменти...

Е те т'ва е!

:metalist::) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако имам време събота и неделя може да направя един кратък туториал за такива като тебе, защото виждам че много хора не са наясно с това как да запишат елементарни идеи, кво остава пък за нещо по сериозно ...

Браво, това е похвално :) Очакваме с интерес.

 

Аз преди доста време се опитах да разбера как стават тея неща, но на доста от хората трябва с ченгел да им вадиш думите от устата ;) Ето тук бяхме заформили един разговор по темата: http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=919

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щайнберг току що ми отказаха разрешение да ползвам продукта им нелегално с образователна цел

 

все пак може би ще може да се направи нещо по въпроса, ако някой легален собственик окаже подкрепа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бъзикаш се... B)

не, аз ги питах даже да ползвам нещо от по орязаните версии, казаха че ако пуснат кубейс пърсънал лърнинг едишън ще ме оведомят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде ново двайсе...

Ся пък не мога да импортвам аудио файлове в Нуендо.

Ей това ГУМНО ми излиза всеки път когато се опитам да импортна WAVE файл. Пробвах и с Drag & Drop - все тая.

 

nuendo5ew.jpg

 

 

Ебаф го ф кривото Нуендо, ебаф го ф бъгавата пръдня! :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.