Jump to content
Българският форум за музиканти

Брум или жужене - моля за съвет


Claypool

Recommended Posts

кво има да ми разбираш-писал съм го, свирите с мазало на макс и защо шуми - ами аз нойз гейт нямам,пак шуми,но не ме притеснява толкова,а и както каза Евтим - е дай да чуем колко страшен е тоя брум,на страта сложих някакъв евтин хъмбъкър- върши работа,не може да очакваме усилвателите да звучат стерилно..,а пък на фона на барабаните въобще не прави впечатление..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Евтиме, ако смяташ, че си компетентен и можеш да помогнеш на момчето го кажи и направи. Пък аз един чай няма да откажа, моя проблем не е толкова голям ;)

 

Били.... аз се предавам човече.... нимоа :>>>>

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да опитам, а и мога после да споделя какво е било, дали сме успели да се справим и т.н.

Обаче никой не е искал такова нещо от мен, засега.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да опитам, а и мога после да споделя какво е било, дали сме успели да се справим и т.н.

Обаче никой не е искал такова нещо от мен, засега.

Оле мале, ако беше женски, щом е въпрос само на поискване... :hooray:  :wub:

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Claypool ти си от тук нататък! This^

 

Благодаря, след празниците ще звънна на г-н Костадин Димитров. Лечителят ще е той, ако има време. :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^

Викаш, предложението звучи, като от разведена жена на петдесет и нещо :greenball: .

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не подценявай опитните специалисти! :metalist:

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екранирането помага, лично съм виждал и чувал осезаема разлика преди/след. Обаче "големината" на ефекта от екранирането съвсем не е еднакъв. Зависи кой къде в какво свири. Затова има противоречиви твърдения вариращи от "супер полезно" до "със съмнителна полза".

 

Конкретно за случая, който имам предвид, самото място беше с гадна ел. инсталация и шум/брум имаше в повече спрямо... да кажем "стандартните" места. Така за човека, свирещ на това място, интервенцията беше повече от успешна, но за друг, който няма толкова трагична инсталация, ефектът не би бил толкова голям и съвсем вероятно е да се получи както казва Евтим - от малък до съмнително наличен. :)

 

Най-гадно е когато проблемът е комбинация - малко от китарата, малко от кабели, малко от усилвател, малко от ел. инсталация. И като добавим, че някои елементи във веригата са нови (и логично внасят съмнение) то разрешаването на загадката хич не е лесно. Трябва да се пробва с по няколко бройки от всяко, на това място и на още 2-3 примерно. За да се изяснят причините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти съм сигурен,че става въпрос за същия случай като при мен и смятам,че проблема не е в свиренето с много gain,въпреки че при усилване на кривоча и шума се усилва естествено...но явно има нещо щом говорим за еднакви китари и (така предполагам )еднакъв проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При адска обстановка съм съгласен, че може да има известен положителен ефект, макар, пак да не е универсална панацея (заради обстановката).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С много гейн няма как да свиря, щото взривявам блока. 5 вата усилвател, ама кърти мивки и изнася.

Сега и атенюатор ще пазарувам. Май трябваше да взема едноватовия Blackstar, но пък много ме кефи придобивката ми и не съжалявам. А екранировка на гибсъна ще направя и ще споделя впечатлението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти пробва ли все пак някой от съветите, които ти дават по-горе:

 

-Какво става като завъртиш щепсела на усилвателя?

-Ако вдигнеш целия кабел от земята?

-Самата апаратура, бруми ли, като в нея не е включен кабел.

-Пробвал ли си с друг вид (като марка, на външен вид) кабел?

-Можеш ли да запишеш проблема, за да можем да го чуем?

 

- Какво става когато намалиш до минимум потенциометрите на китарата, при различни положения на три-позоционния ключ.

- Повтори по-горното при потенциометри на макс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, пробвах някои неща.

Няма разлика при вдигане на кабела и ползване на друг кабел. Няма брум в апаратурата, когато не е включен кабел. Не е различно и при 3-те положения на ключа.

Разликата идва при завъртане на потенциометрите за сила на звука - няма брум при минимум и максимум. При потенциометри за сила на звука на макс, потенциометрите за тона започват да шумят от около 3 нагоре.

Важно е да се каже, че при гейн около 4 не се чува брумене, започва от 5 нагоре. Гейнът ми харесва на ниво 6, но тогава вече е досадно, като пусна струните.

Общо взето, има вариант, при който няма брум - потенциометър за сила на звука на макс, потециометър за тон на 3 и гейн на 4, но тогава китарата ми звучи глухо и ниско. Ако пък увелича гейна на 8 или 9, е тогава е чудо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми що не я вържеш педесетарската,само едно краче на кондензатор се мести на пота,тон потовете на макс и като се намалиш от китарата не заглъхва,има схеми в нета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.