Jump to content
Българският форум за музиканти

Sign in to follow this  
Sashoto

Тракане на педал

Recommended Posts

Здравейте, хора ! 
Това ми е втория въпрос тук и при първия получих внимание и съвети, което ме вдъхнови да питам по - разбиращи за мнение..
Имам следния проблем : Като свиря каса, педала на всеки удар се чува тракане, но не е от кожата на барабана или нещо, а мисля че е от самия педал... Когато хвана бийтъра, бутна го напред и го пусна, на всяко движение назад отново се чува същото тракане... Прилича на леко чукване на нещо метално върху дърво... Не мога да разбера от къде идва.. Става въпрос за педал Dixon, който е почти нов.. Свиря на почти максимално опъната пружина.. А и забравих да спомена, че като свиря бързо не се чува.. Само при по - бавните, когато има по - голяма дъга на бийтъра назад... 
Хелп..  :secret:

Елементарно е и вероятно си го пробвал, но друго не се сещам: провери ли дали всички винтове са затегнати? Също така нещо да не опира нейде, примерно кардан-рамото в някоя стойка (ако педала е двоен).

Елементарно е и вероятно си го пробвал, но друго не се сещам: провери ли дали всички винтове са затегнати? Също така нещо да не опира нейде, примерно кардан-рамото в някоя стойка (ако педала е двоен).

Да, не е голям проблем, но е дразнещо като свиря и трака.. Не е кардан и не опира никъде - сигурен съм, защото го махнах и пак си тракаше.. Самия педал не прескача, движи си се плавно и добре.. Разместих го, натегнах всичко по педала, което видя.. И пак същото  :mellow:  иначе педала си върши работата доста добре..

Здравей колега,отговорът е много прост когато свириш бързо педала не опира в щипката ,която го държи за обръча на касата ,а когато отпуснеш до долу и натиснеш по здраво ,опира.За не се чува толкова гадно няколко пласта изолирбант върху горната част на щипката или каквото там сложиш доколкото да убиеш тракането.Надявам се да помогна приятен ден! 

Благодаря за решенията на всички.. Аз намерих проблема.. Не се удряше долу, а държача на пружината горе се докосваше до едното винтче и се чуваше неприятно, когато свиря бързо т.е. по - силен удар..  :slap: 
Благодаря пак на всички.. Enjoy  :drummer:

• Like 1

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

• Similar Content

• By bartmart
      Здравейте,
      Търся си помещение в което да си сложа барабаните, и да им се кефя максимално, демек яко да може да се тупа :D

Ако някой може да ми предложи помещение, ще съм/и много благодарен, назависимо помещението какво е (стая, мазе, гараж), ако трябва ще го приспособявам със нужните звуко-изолатори. 
      Естествено че съм и готов да платя, в рамките на разумното. Живей в София, и бих предпочел мястото да се намира в центъра или около; далечните квартали не ми вършат много работа. Може и да е споделено!

Rock'n'Roll пичове!
    • By androbandro
      Здравейте готини хора.

Казвам се Андрей и съм на 24 години от София. Пея, свиря и композирам в свободното време. Също така и работя. Обичам музиката и купона да се свири на живо. Също така обичам отговорността към нея и детайлите нужни за да се изпипа и направи едно парче да предаде възможно най истински, предвидената емоция. 

Заедно с един много пъргав и ентусиазиран китарист правим авторска музика. 

Жанра най просто казано е стил “Dirty Rock”. Групи за пример - Royal Blood, Des Rocs, Highly Suspect, Kaleo, Jamie N Commons и The Heavy (със сигурност изпускам някои).
      Имаме идеи, (някои от тях записани) които искаме да до-развием. Винаги е хубаво да има принос от всички членове. Single/EP като за начало.

Търсим барабанист(ка) и басист(ка). Да обичат да избухват на сцена. Да се кефят на живота. И да обичат да избухват на сцена (2 пъти за всеки случай :D).

На който му допада – да ми пише. Ето и ФБ - https://www.facebook.com/good.show.37

Предлагам да се съберем на един джем като за начало за да видим как бихме се сработили.

Good vibes!
    • By Krisko_K
      Търсят се басист и барабанист за метъл група! 
      Изисквания:
      Дабсте от Шумен (или да имат възможност да идват за практис) 
      Между 15 и 19 годишни
      Да имат собствени инструмент
      И да са свестни пичове, естествено ;) 

• By solist
      Здравейте!
      Търсим барабанист за съвместно записване на авторска музика по интернет. Никакви ограничения няма нито за възраст нито някакви специални изисвания и подобни.Изключителния фактор, който ни води е удоволствието от правенето на музика. Пари няма в тази работа - всеки музикант е наясно за какво говоря. Сега конкретно за проекта: Например - пращаме  запис на колегата барабанист - и ако му допада стила и съответното парче - да  си записва партиите върху предоставяния файл но на отделна писта, да се чуват само барабанните партии. После смесването го прави колегата - китарист, който е и композитор и водещ , а и двигателя и сърцето и душата на проекта, освен това бих го определил като великолепен-виртуозен-метъл китарист. Успява да вдъхнови тези, които работят с него - а това е много, много важно - защото не се усеща умората при репетирането на съответните партии. При желание от колеги - Стоян ще ви изпрати завършени, готови записани песни, които е направил до момента с различни вокалисти за да получите точната представа за неговата работа като цяло. Неговия стил бих го определил като вдъхновен от Бляк Сабат. А пък моето пеене е по-лирично, за мен е авантюра метъла- не съм пял никога досега в този стил, ама Стоян ми даде шанс да опитам.
      Нямаме средства за професионално студио, живеем в различни градове и си записваме собствените партии с помощта на компютрите си. Дали колегата барабанист ще има собствена техника или някой приятел ще го запише - това е негов избор. За нас е важно да получим записаните партии на ударните. Проекта няма някакви фиксирани срокове - записваме без да бързаме и в момент на вдъхновение.
    • By Reggy23
      Здравейте!

Казвам се Тервел, барабанист съм и искам да се присъедния към група в град Пловдив. Ориентиръл съм се към рок и метъл, по-конкретно (Металика, Гънс, А7Х,АЦ/ДЦ, Бон Джоуви и много други) Рок и метъл от много естества. Ако някой се интересува може да ми пише по фб или тук на самият пост.
      https://www.facebook.com/tervel.milenov

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.