Jump to content
Българският форум за музиканти

Тракане на педал

Recommended Posts

Здравейте, хора ! 
Това ми е втория въпрос тук и при първия получих внимание и съвети, което ме вдъхнови да питам по - разбиращи за мнение..
Имам следния проблем : Като свиря каса, педала на всеки удар се чува тракане, но не е от кожата на барабана или нещо, а мисля че е от самия педал... Когато хвана бийтъра, бутна го напред и го пусна, на всяко движение назад отново се чува същото тракане... Прилича на леко чукване на нещо метално върху дърво... Не мога да разбера от къде идва.. Става въпрос за педал Dixon, който е почти нов.. Свиря на почти максимално опъната пружина.. А и забравих да спомена, че като свиря бързо не се чува.. Само при по - бавните, когато има по - голяма дъга на бийтъра назад... 
Хелп..  :secret:

Елементарно е и вероятно си го пробвал, но друго не се сещам: провери ли дали всички винтове са затегнати? Също така нещо да не опира нейде, примерно кардан-рамото в някоя стойка (ако педала е двоен).

Елементарно е и вероятно си го пробвал, но друго не се сещам: провери ли дали всички винтове са затегнати? Също така нещо да не опира нейде, примерно кардан-рамото в някоя стойка (ако педала е двоен).

Да, не е голям проблем, но е дразнещо като свиря и трака.. Не е кардан и не опира никъде - сигурен съм, защото го махнах и пак си тракаше.. Самия педал не прескача, движи си се плавно и добре.. Разместих го, натегнах всичко по педала, което видя.. И пак същото  :mellow:  иначе педала си върши работата доста добре..

Здравей колега,отговорът е много прост когато свириш бързо педала не опира в щипката ,която го държи за обръча на касата ,а когато отпуснеш до долу и натиснеш по здраво ,опира.За не се чува толкова гадно няколко пласта изолирбант върху горната част на щипката или каквото там сложиш доколкото да убиеш тракането.Надявам се да помогна приятен ден! 

Благодаря за решенията на всички.. Аз намерих проблема.. Не се удряше долу, а държача на пружината горе се докосваше до едното винтче и се чуваше неприятно, когато свиря бързо т.е. по - силен удар..  :slap: 
Благодаря пак на всички.. Enjoy  :drummer:

• Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By RaverWild
      Иде реч за китарен педал, но го пускам тук защото първо един педал може да се ползва и за други инструменти и второ, защото това което ще видите е повече от отврат и нямам никаква идея защо някой се е впрегнал да го прави реалност. 
      Да сме наясно - напълно отчитам че ако си умрял от скука, особено по време на карантина в сегашните пандемични времена и си се утрепал от тъпотия и простотия е напълно нормално да ти хрумне да направиш нещо такова. От гледна точка на чистото експериментиране дори не виждам абсолютно нищо лошо да направиш една-две прототипни бройки, ей така колкото да се занимаваш с нещо различно за разнообразие и да убиеш малко време и да ги дадеш на някой приятел да ги пробва. Но пича вдига Кикстартър кампания и смята да го пуска на пазара.
      Второ, правил е демо-видеа на същия този канал в тубата (пуснал е общо 18 видеа заедно с това по-долу), на които демонстрира различни рок-хитове изсвирени с неговия педал. Колкото и да търпя, на Джими Хендрикс вече не издържах. Да свири Джими с тая простотия е много повече от неуважение. Но предполагам някой с чиста пънк душа би оценил друг-яче. Аз колкото и да имам пънк в себе си, като метъл-рокер-хипар (особено последното) не мога да възприема (може да ме наречете и удъртял консерватор, че съм на 46 вече).
      А иначе в началото на клипа, човека просто си демонстрира китарата, екшъна започва от един момент в който той настъпва и активира педала. Сега пуснах и второ видео по-долу с въпросното изпълнение върху Джими. Вие преценете.
      За мен това е простащина.

• By sabracadabra
      Тъсят се сериозни хора, с желание, при ангажимент да може да се разчита на тях. 0898829201
    • By bartmart
      Здравейте,
      Търся си помещение в което да си сложа барабаните, и да им се кефя максимално, демек яко да може да се тупа :D

Ако някой може да ми предложи помещение, ще съм/и много благодарен, назависимо помещението какво е (стая, мазе, гараж), ако трябва ще го приспособявам със нужните звуко-изолатори. 
      Естествено че съм и готов да платя, в рамките на разумното. Живей в София, и бих предпочел мястото да се намира в центъра или около; далечните квартали не ми вършат много работа. Може и да е споделено!

Rock'n'Roll пичове!
    • By androbandro
      Здравейте готини хора.

Казвам се Андрей и съм на 24 години от София. Пея, свиря и композирам в свободното време. Също така и работя. Обичам музиката и купона да се свири на живо. Също така обичам отговорността към нея и детайлите нужни за да се изпипа и направи едно парче да предаде възможно най истински, предвидената емоция. 

Заедно с един много пъргав и ентусиазиран китарист правим авторска музика. 

Жанра най просто казано е стил “Dirty Rock”. Групи за пример - Royal Blood, Des Rocs, Highly Suspect, Kaleo, Jamie N Commons и The Heavy (със сигурност изпускам някои).
      Имаме идеи, (някои от тях записани) които искаме да до-развием. Винаги е хубаво да има принос от всички членове. Single/EP като за начало.

Търсим барабанист(ка) и басист(ка). Да обичат да избухват на сцена. Да се кефят на живота. И да обичат да избухват на сцена (2 пъти за всеки случай :D).

На който му допада – да ми пише. Ето и ФБ - https://www.facebook.com/good.show.37

Предлагам да се съберем на един джем като за начало за да видим как бихме се сработили.

Good vibes!
    • By Krisko_K
      Търсят се басист и барабанист за метъл група! 
      Изисквания:
      Дабсте от Шумен (или да имат възможност да идват за практис) 
      Между 15 и 19 годишни
      Да имат собствени инструмент
      И да са свестни пичове, естествено ;) 

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.