Jump to content
Българският форум за музиканти

True Bypass Looper


Recommended Posts

True Bypass Looper 

 

bf2afb00-906d-4c77-a97d-6be8eb131455.JPG

 

Изключително ползезно нещо само дето повечето са предназначени да седят в "pedalboard" а това на мен не ми харесва. За сценичните музиканти изключително важно нещо е да са мобилни, без 1 000 000 кабели и 1 000 000 камиона на сцената заемащи така малкото пространство.

:slap:

loop_07.JPG

 

Сега за идеята:

 

Една кутя седяща на сцената със 6 копчета и 1 кабел излизащ от нея, което би следвало да е "footsuch" а самия "Looper" 19" рак намиращ се при всичките ефекти подредени в преносим шкаф удобен и обезопасен, за мъкнене.

 

 

Как ви звучи? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да точно така но без мидито не съм му фен. :)

Изпълнението на задачката го виждам по следния начин:

От "footsuch-а" до "Looper-а" връзка със стандартен UTP кабел RJ45 

RJ45 има 8 жила 2 от които ще са (+) и маса посредством другите 6 жила копчетата на "footsuch-а" рутват масата към релета в "Looper-а", а (+) ще е за лампичките във "footsuch-а"

Ако ме разбирате какво имам предвид  :blush: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споделяш ненужни детайли, които са по скоро обект на самото проектиране, което не намирам за твърде интересно.

Въпросът ми е, какво точно трябва да превключва и как (схема, блок схема, примерно приложение).

Така зададена темата ти е нещо като: "Искам да си направя ракета, която отгоре е червена, а отдолу е оребрена".

Ама каква ракета, тенис ракета ли, космическа ракета ли, не става ясно.

 

Техническите детайли са на едно ниво по-ниско от функционалната спецификация.

Без ясна функционална спецификация, техническите детайли са напълно излишни.

 

Ппримерно, ако не харесваш миди, значи и самия фактически превключващ лупер, трябва да е твое производство,

и съответно педалиерата ще може да се ползва само с него.

 

Освен това, кабелът може да е двужилен (земя, захранване и модулиращ сериен цифров сигнал, по жицата на захранването). Дори за двупосочна комуникация, пак може да се измисли само с два проводника.

 

Да не говорим, че възможно решение и и някакъв Wireless модул.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още няколко идеи от страна на функционалност.

1. Устройството ще разполага с 5 канала а "footsuch-а" ще е със 6 копчета като 6-тото копче е байпас на устройството с опция "mute" и "tuner".

2. На всеки един канал на устройството ще има 5 копчета, които ще оказват с кой бутон от "footsuch-а" да се активират, демек с натискането на 1-ви бутон от "footsuch-а" може да включите едновременно 1-ви и 5-ти канал

3. Възнамерявам да има и опция за контрол на усилватели

Някакви предложения за други екстри, не визирам техническата част а какво би ви било от (+) в подобно устро?йство

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е твърде обширна, за да може да се обобщи така лесно. Може да се направи какво ли не, в зависимост от различни неща.

Направи си първо задание и блок схема(какво и как може да се програмира, матрица на превключване, бюджет, други спецификации), пък после може и да обсъдим възможности.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтиме пиша за функционалност, а не как да се направи има разлика благодаря на Сънчо за  footswitch - недоспиване  :greenball: 

Какво друго от изреденото от мен до тук би било (+), няма лесно да го обобщаваме, като гледам пак ще е трудно!  :greenangel: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МИДИ може да мразиш, но е 5 пъти-по-функционално, защото можеш да превключваш и други дивайси така. Инак рискуваш да подновиш Lord Of The Dance заниманията, чието избягване май е всъщност идеята на тези луупъри. :)

 

 

Разгледай фабричните модели, за да взаимстваш функционалност/дизайн/друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.