Jump to content
Българският форум за музиканти

Латенция и ASIO драйвери


Black Bird

Recommended Posts

Ето на това попаднах, благодарение на един френд:

=> ЕНТЕР

 

Звучи много интересно и обещаващо, дано да помогна на хората, които биха могли да се възползват от него! :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте. Може би тази тема е разглеждана вече - но поне аз не успях да намеря подобна. Интересува ме - аз съм с Аудиджи и нямам АСИО. Ако му сложа - какво ще се промени и голяма ли ще е промяната. БЛАГОДАРЯ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ASIO - то служи за минимализиране на входно-изходното закъснение на картата. Това е специален драйвер, касае само АСИО - поддържащите проиложения(като VST хостове например). Иначе не влияе на останалата функционалност на картата. Аз ти препоръчвам KX драйверите - малко са сложнички, но са много функционални.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааа... КХ драйвърите са доста приятни... Те са като оптимизатор на една не толкова добра звукова карта към нещо по-добро ;) Има идея в тях, но наистина са малко сложни... Минава си време докато човек се нагоди към тях :P

За щастие свикне ли се, няма откачане, имам си няколко зарибени на тема КХ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Браточки аз преди си бацах с Риг 1 ама ся излезна 2, който е по-як и има така ефекти от сорта на "System of a Crown", "Marylin is beautiful", "Rammstone", "Defsounds", "Slip not" и т.н. Аз бях питал някъде ама не помня къде и ме бяха пренасочили към www.guitargeek.com да търся чейнове. Ама там няма готови за гитара ми са някакви дето пробвах да си ги направя ама нещо не станаха. Та идеята ми е някой знае ли от каде мога да си свалям Банки и Чейнове? Айде мерси наздраве Зиги. :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е не съм отрекъл. Зех да правя някакъв чейн на Нирвана и то там има няккави ампове някакви такива дето в рига ги няма. И не знам кое би било близно не съм такъв експерт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E добре де. Вързах сичко както трябва, обаче в Cubase-a не чувам китарата изобщо <_<:) Свалих драйвера, всичко ОК.. ама нема - не се чува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здрасти хора, имам един проблем при запис, който честно да си кажа срещам за първи път. Всъщност дори не съм сигурен дали е за тука темата ама...

 

Значи, записвам със Адоби Аудитишън, китарата в компа директно без ДИ Бокс (щот не'ам). Саунд картата ми е Сигма Тел Аудио 97 (става дума за лаптоп и това са стандартните). Получава се следната работа.

Пускам си бекинктрака и почвам да свиря и всичко ок. След това обаче готовия продукт в началото е ок и като минат 10тина секунди (всъщност чак тогава се усеща) и това което съм записал сяка почва да се забавя. Все едно свиря извън времето. И нотите са едни такива сякаш баавно изсвирени, но не забавени (така че да им се промени октавата) ами все едно с плъгин. Аз досега с тоя лаптоп не съм записвал щото го имам отскоро и не съм пробвал с други програми.

 

Работата е там, че аз пробвах да записвам за първи път преди два дена и в началото на първата песен беше ужасно дразнещо. Аз реших че нещо друго си се е прее*ало и реших да сменя песничката и всичко си беше ок. На другия ден обаче, колкото и да сменях песните... к***ц. Адски много дразни.

 

Не мога сега да пусна семпли, защото заминавам, но в момента в който се върна ще се позанимая, защото живо ме интересува това. Реших да пиша все пак сега, пък после ще има да си четааа. :beer:

 

Дано някой да има идея.

 

П.с. като записвам нещо без бекингтрак и някак си не го усещам това забавяне, сякаш ок ми звучи. Ето това примерно си е ок, пък и няма как да се усети забавяне (не е свирено нито с метроном нито с нищо)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отиди на опшънс - има една отметка CORRECT DRIFT IN RECORDS - или нещо от сорта

сложи я

и като запишеш трака, след това трябва да изчакаш малко за да го пресметне

изнервящо е но го оправя и няма забавяне :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баааааа

и аз(ние) имахме същия проблем преди седмица ...

точно както каза ти ... в началото си е ОК... после се забавя ... все едно си нямам идея какво е метроном и за първи път се хващам да записвам ....

някой да хелпне ....

 

 

П.С.

май ще си изровя стария кул едит от цд-тата и няма да са занимавам с глупости.

 

П.С.2

За коя версия говорим ?

Редактирано от hellfire
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^абе прочети ми поста и спрете с мъките най-накрая

това е опцията

друга ням

на кул едита пак е така

хората за това са я сложили тая отметка там

ама кой да гледа.........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отиди на опшънс - има една отметка CORRECT DRIFT IN RECORDS - или нещо от сорта

сложи я

и като запишеш трака, след това трябва да изчакаш малко за да го пресметне

изнервящо е но го оправя и няма забавяне ;)

Мерси човече, ще погледна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абееее

айде тогава и кажи на 2.0 къде е тая въпросна отметка ... плииййййззз ... хелп да леймърс....

е според теб къде може?

опшънс - сетингс ;) едва ли ще я сложат при ефектите ;) ;) ;););););)

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.