Jump to content
Българският форум за музиканти

Плътност на звука.


maringtr

Recommended Posts

Вчера си правих някакви експерименти да изкарам по-добър звук от процесора си. Общо взето постигнах целта си - звука е по-добър от предишния ми звук, но въпреки това не съм доволен от него. Някак си му липсва плътност, звучи много рехав. Посъветвайте ме какво мога да направя? Конфигурацията с която съм записвал е - китара -> процесор -> комбо -> микрофон -> саунд карта. Ето семпъл: Семпъл

 

ЕДИТ: Няколко човека дотук ми казаха, че за по-плътен звук е най-добре да сложа по-дебели струни.

Редактирано от dark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 68
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Намали БАСИТЕ на китара!!! Сериозно, много са!

 

Запиши съ6тия риф о6те веднъж и го ръгни вдясно, след туй вкарай бас фигура и барабанки и глей 6у стаа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кубето да не е с някъв малък говорител? Или микрофона да е компютърен за 2 лева :D С малко повече високи и леко резнати среди и баси мисля че ще добие повече яснота. Но проблема с плътността....(за съжаление ще прозвуча като хората които преди леко ме дразнеха, но)....откакто продадох зуума не съм се замислял за уплътняване на звука, ако ме разбираш ;)

По-дебелите струни би трябвало да помогнат малко, независимо с какво свириш. Ниските тонове и обертонове ще имат по-голяма амплитуда и ще изпъкват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам 2 наблюдения- много як тежък звук се получава когато орежеш басите на КИТАРАТА - т.е. с EQ преди овердрайва, а веднага след него ги надънваш. А за самата плътност- компресор му е майката...

 

Все пак, не забравяй и, че свириш с процесор- не можеш да очакваш изпипан звук

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе хора, защо говорите такива неща за процесорите?????

свиря с zoom 606 II от 3 години и съм много доволен от плътност и всичко, практически можеш да изкараш всякакъв звук, особено плътен за метъл.Естествено много зависи от китарта и от кубето (особено от кубето) - размер на говорител и т.н.

има една приказка че метал не се слуша на касетофонче!!! същото е и със свиренето...за хубав сзук говорителите тряя са 12 инча.....

но който казва че не мойе да се изкара качествен звук от процесор или не си е поиграл достатъчно или е некадърник. Това е мнението ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе хора, защо говорите такива неща за процесорите?????

свиря с zoom 606 II от 3 години и съм много доволен от плътност и всичко, практически можеш да изкараш всякакъв звук, особено плътен за метъл.Естествено много зависи от китарта и от кубето (особено от кубето) - размер на говорител и т.н.

има една приказка че метал не се слуша на касетофонче!!! същото е и със свиренето...за хубав сзук говорителите тряя са 12 инча.....

но който казва че не мойе да се изкара качествен звук от процесор или не си е поиграл достатъчно или е некадърник. Това е мнението ми.

Ей, по-леко с изказванията ;) Като за начало я дай един пример за "тежка" група, която свири на силиций? ;)

 

Второ това за говорителя беше върха ;) А ако искаш звука ти да е тежък и да си си в спалнята, без опасност от съседи и увреждане на слуха? ;) или викаш, няма значение може да е 4х12 на волюм 0.5 ;)

 

Има една фраза- RTFM! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да си усилил 12 инчов говорител на 5 вата и 8 инчов пак на 5 вата, само че разлика в звука има доста голяма!

относно групите.....чесно да ти кажа съм виждал архаични записи на aborted и suffocation и decapitated където свирят в клубове и там се вижда до крачетата им процесорчета(естествено по-високи класове) (и естествено в зорите на групите).

истината е че звука стига да можеш да си го настроиш и да подбереш точни компоненти (кубе и китара) е много по-удобно да ползваш процесор а не цяла торба с камиончета.ааааааааа щях да забравя.......Malignant Tumor и Cerebral Turbolency ползват процесори за турнетата си!За това съм сигурен, защото съм свирил и с двете групи(т.е. групата ми Abaddon имамa по един общ концерт и с двете групи - в Шумен и в Дивдядово!)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да усиля високите бе!! Мен винаги това ми е бил най-големия проблем, че има яко много високи, които ме дразнят.

 

Китарата ми е Шоумастър с оригиналните адаптери - демек Скуайърски Дънкън Дизайнд но-неймки.

 

Процесора както повечето се досетихте е Зуум 707-II

 

Кубето е Larios D50 - 12" Говорител AAKraft

 

Микрофона е Shure PM-58

 

EDIT: и между другото в случая съм търсил рокаджийски драйв саунд, а не яка жица, като предишния ми звук.

Редактирано от dark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За зуум пробвай това което ти казах, аз само тази цака хванах... но пак си звучи леко "въздушно" де. А на горния пич ще му кажа, че ако ставаше ей така як звук с процесори, хората нямаше да дават десетки хиляди $$$ за ламби и хубава техника ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да усиля високите бе!! Мен винаги това ми е бил най-големия проблем, че има яко много високи, които ме дразнят.

 

Китарата ми е Шоумастър с оригиналните адаптери - демек Скуайърски Дънкън Дизайнд но-неймки.

 

Процесора както повечето се досетихте е Зуум 707-II

 

Кубето е Larios D50 - 12" Говорител AAKraft

 

Микрофона е Shure PM-58

 

EDIT: и между другото в случая съм търсил рокаджийски драйв саунд, а не яка жица, като предишния ми звук.

аз съм със зуум 707 -2,и шоумастър...рокаджийските неща ги свиря с оувърдрайв на 25 ,за 12-те инча...ги имам и съм ЗА!

немога да ти пусна семпъл в момента.

а,сетих се нещо друго.щом ще бучиш в компа ,що не ползваш зуума за бустер на guitarRIG2,мноо ме кефи мен така като съм в нас...

Редактирано от rocker_vn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За зуум пробвай това което ти казах, аз само тази цака хванах... но пак си звучи леко "въздушно" де. А на горния пич ще му кажа, че ако ставаше ей така як звук с процесори, хората нямаше да дават десетки хиляди $$$ за ламби и хубава техника ;)

Е аз съм сложил компресор... Абе и аз с нетърпение чакам момента да мина на лампи и камиончета, ама още ги няма средствата... А да и естествено искам Marshall-ска глава ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.