Jump to content
Българският форум за музиканти

Плътност на звука.


maringtr

Recommended Posts

Абсолютно съм съгласен! :godbless:

 

Дарки, аз допреди известно време имах само РС микрофон и се записвах китарата с него плъгнат в Аудиджи. Лампов АМР, ТюбСкриймър... Звука на живо беше размазващ, но на МР3 супер изпърдян. Точно както го описа - все едно е угаснал живота му. След като си взех едно малко миксерче Ямаха и няк'ви евтини микрофони тейпнатия звук стана около 4 пъти по-як!!! Само от това! Държа да отбележа, че аз нищо не разбирам от звукозапис, настройки, EQ, и сек'ви там подобни шитни. Обаче звука няма общо! Записах с два микрофона през миксера (един в лявия канал, другия в дясно) и освен това с РС микчето в Мик Ин - т.е. с трите заедно. И после като ги сравних. Лелееелеееееееее.

Та така... :bravo:

 

Едит: Сега чух семплите. Семпъла на Матакол е супер, но е в микс. Баса и дръмса много плътност дават. Не може да се сравнява сама китара и такава в микс. ИМХО... ;)

Редактирано от Baby Thomas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 68
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да супер звучи. Точно такъв звук искам. Как го постигаш? Как осъществяваш самия запис?

squier showmaster директно в саундкартата > Autogate > AmpSim(предимно TSS + Juicy77) > маршалски или меса импулс

> ревърб и дилей на вкус

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не пробвате със Simulanalog Guitar Suite?

 

Изтегли Плъгините

 

Това са Freeware ефекти. Аз лично много обичам комбинацията SD-1, включен към канал "B" на JCM900, след това с параметрик леко понижавате всички честоти над около 4 kHz, и може и да добавите някакво благо ривърбче или дилейче на вкус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно!

Но аз доколкото разбрах звука ти си те кефи, но не можеш да го запишеш ОК? А не че търсиш софт за по-як саунд... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам, просто ми се струва, че нещо осирам при записа. Нивото ми се струва прекалено тихо. И сякаш има доста страничен шум. Иначе не се разминава толкова много записа със звука ми на живо, но няма същата солидност. И да засега си ме кефи, но винаги може по-добре ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друго се сетих: Микрофоните ми дойдоха с един кабел Канон -> 1.4" TS. Доста време ги ползвах така, но един ден реших да си направя истински кабел Канон -> Канон. Емиии...разликата е огромна!!! Не съм очаквал чак такова значение да има, но...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казват в една реклама - "Всичко е от значение" ;)

 

Убеждавам се, че наистина е така! А иначе, току що направих запис с по-високо ниво на звука - точно малко преди да почне да клипва - ами наистина звучи много по-добре и много по-реално предава живия ми звук. А и няма никакви странични шумове! Но има още неща, по-които трябва да се работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.