Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся самозалепващо медно фолио за екраниране.


Recommended Posts

само да питам понеже преди все ме контрираха че медното е по-добро, алуминиевото не става - кое му е по-доброто, след като се окислява с времето и то много - става черно направо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 115
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Тук говорим за екраниране не за естетически вид. Не мисля че окисляването на медта повлиява екраниращите и своиства, които несъмнено превъзхождат тези на алуминиевото фолио. А патината за която говориш се образува много бавно при стайни условия (ниска влажност без резки температурни промени).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алуминият бързо се окислява и затова не може да се ползва като екраниращ материал - в момента, в който махнеш коричката отгоре с нещо остро, той се окислява... Приложим е легендарния съветски метод с капката машинно масло, обаче не е приложим за фолио... Не става толкова въпрос май за естетика и качество на екрана, колкото до възможност да се изпълни чисто технически :icon_shithappens:

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той хваща тънка коричка, която не се забелязва много, зщаото е с подобен на чистия алуминий цвят... Всъщност ние рядко виждаме чист, защото той се окислява толкова бързо, че 'чистият' алуминий, всъщност е окислен... Иначе едно време домакинското фолио беше по-дебело (докъм ,5мм отпираше (валяше се едно такова известно време в къщи)) - то би свършило работа за екраниране, обаче тия новите дето са >,1 просто абсурд...

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да провериш във строителните фирми за изолации,покриви и т.н.Има едно покритие за покрив-шиндли или по популярно в България-бардолин на една добра фирма-Tegola canadese. имат представителство в София и дистрибутори също /Германов БГ/.Те предлагат един модел от серията Престиж с 99,7% покритие на чиста мед.Мисля че се продават на листове в кашончета .Ако стане -похвали се задължително! :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиши на ЛС някакви координати на въпросната фирма ако, имаш такива.

 

За останалите - възродих темата, понеже си търся медно фолио, не с цел за пореден път да обясняваме защо медното фолио е ПО.

 

Медта хваща патина, след което процеса на окисление спира.

Медта има по-малко електрическо съпротивление.

Алуминиевото фолио, за домакински цели, е доста тънко.

Алуминиевото фолио става, но е по-неудобно за работа.

Ако зора е да е трудно, ще екранирам китарата с лесно огъващи се, калайдисани двустранни печатни платки, и ще получа най-добър екран.

 

 

НЯКОЙ ИСКА ЛИ ДА КУПУМ ЗАЕДНО МЕДНО ФОЛИО????

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих си взел, но нямам грам идея какви пари са. Ако е скъпо не е рентабилна инвестиция, защото реално не ми е притрябвало супер-дупер много. Но отдавна имам мерак да екранирам нещо с мед и... ;)

Можеш ли да дадеш някакви приблизителни цени?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още мога да намеря медно фолио на лента с ширина 82 мм.,дебело мисля 0,18 мм.Цена за 1 линеен метър-7 лева.Поне толкова беше преди месец

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти нали си направи китарата бе?Я кажи как го направи самозепващо фолиото!

Редактирано от Chrysalid
Нарушение на правилото за цитиране на предходен коментар!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С едно много здраво двойно тиксо което намерих. Жалко че китарата която направих вече не е при мене.

Сега най-вероятно пак ще търся обаче самозалепващо се за един Скуайър ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.