Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся самозалепващо медно фолио за екраниране.


Recommended Posts

  • Отговори 115
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Тръгваш от Плиска към Шипченски Проход по Коперник и на пресечката с Галилео Галилей има железария и вътре алуминиево самозалепващо се фолио

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен такова алуминиево има в почти всеки железарски магазин...

 

Аз с първото си влизане открих такова - например в един малък такъв на "Ботев", срещу "Конрад" ..или малко по-нагоре към 5-те кюшета.

 

Цената е около 5 кинта за 10-20 мерта (ако не бъркам за мертажа)...не помня ширината...имаше 2 модела. Вносно е някакво. Имаше и родно на около 3 лв.

Редактирано от alexthegreat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алуминиевото самозалепващо се има в магазините дет продават строителни материали. Служи за облицоване на топлоизолационната вата с която омотават някои тръби и въздухопроводите на климатичните системи...

Нещо такова. Поне аз на такива места съм виждал да го ползват.

Бях го гледал на няколко места, но дали алуминиевото ще е само залепващо се или не, то пак не може да се запоява а това е проблем .. и то не малък...

 

Относно медното. Наистина е кът, и е скъпо заради самата мед :)

 

Това което сме си говорили с Разбойника е наистина, че най-евтино е такова против буболечки по дърветата. Другото е от stewmac, но и там с познати и тн...

 

Друг източник за медно фолио е farnell.com -търсете copper tape и гледайте какво излиза и на какви цени (цените не са хчи евтини)

A от фарнел може да са поръчва през фирма comet.bg.

 

Имаше 1 фирма стилмет (или нещо подобно) които имаха медно фолио в софия, ама мисля, че тяхното е дебело и се продават на квадратен метът, и излизаше към 80 лева листа :)

 

За Конрад за пръв път чувам, че внасят. Ако е така ще проверя, макар, че те са дезориентирани и обикновено казват "Абе имаше, ама дали ще имаме пак не знаем" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що се връщам от магазинчето, което а_panov препоръча и съм много щастлив :) Имаше 2 вида самозалепващо алуминиево фолио - 5 и 10см широко, и двете по 45м. Тънкото е 10 кинта, широкото - 18. Води се "Алуминиева лента" и пише че се използвало за климатични инсталации :D Производител е Anker - Гърция, вносител е "Практика БГ" - 02/9790970

Дано и аз съм бил полезен на някой.

А събота май ще се екранира ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А медна екранираща боица някой виждал ли е?

Боята не е медна, просто е провеждаща електричество (или аз поне така си мисля съдейки от тъмният и цвят)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е медна, по-скоро е на някаква графитна основа (мога и силно да греша ! :headbang:, но на такова ми мяза гледайки Фрамус китарата ми, която е екранирана точно с такава боя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А медна екранираща боица някой виждал ли е?

http://www.stewmac.com/shop/Electronics,_p...ding_Paint.html

 

236 ml е $28.56 (към 43 лв). С това количество ми се струва, че могат да се боядисат поне 5 - 6 китари (кухините на адаптерите и тази на потенциометрите) , което прави около 8 левчета за китара.

 

Иначе и на мен ми изглежда да е на графитна основа.

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.