Jump to content
Българският форум за музиканти

Забавна простотия


Recommended Posts

:lol: Сега се сещам за един весел пънк(ар),който в края на соца ,като бяха модерни чашки с течен шоколад се беше нанесъл до някакви гъзари в лъскава столична сладкарница,вади същата чашка от пликче,но с лайно в нея и забива лъжичка в него,уж ще го яде. :lol:  :lol: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка, се оказах много разочарован от репортажа...
Бареков има едно миниатюрно ако на дънките, не е омазан целия :( :( :(
Само някакви тиради и предъвкване на темата от негова страна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да научим нотите на всички струни. Трудоемка работа. За сега сме стигнали до средата на 2-та струна (силно казано).

Но като видях това свят ми се изви. И няма точки между праговете!

970972_577175278980350_483645138_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз ли не съм добре нещо,ма откога смениха датата,винаги е било на 2-ри,пък май сме първи,така си мисля..

http://www.segabg.com/article.php?id=650947

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да научим нотите на всички струни. Трудоемка работа. За сега сме стигнали до средата на 2-та струна (силно казано).

Но като видях това свят ми се изви. И няма точки между праговете!

Кажи ми, че се шегуваш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"..А,не - чети коментарите,аз вече събудих жената от смях -

http://www.segabg.com/article.php?id=650746.."

Коментарите са култови наистина :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Да научим нотите на всички струни. Трудоемка работа. За сега сме стигнали до средата на 2-та струна (силно казано).

Но като видях това свят ми се изви. И няма точки между праговете!

Кажи ми, че се шегуваш!

Разделът е шеговит. Самоиронията е шега. Но това, което искам да кажа с тази шега е много сериозно. 

Опознаване на грифа

Това безглаголно изречение е заглавие на важна тема при музикалното обучение. Когато свирех цигулка ме товареха със свирене на етюди. Доказан автор на етюди е Черни. Етюдите са  композирани така, че се обиграваш и овладяваш много техники на свирене. След свирене на етюди с години си готов с лекота да свириш по-сложни партии или пиеси. Често се случва да ги свириш в момента на четене на нотния текст. Прима виста. Щом ги свириш с лекота имаш възможност да обърнеш внимание на агогиката.

Повечето съфорумници са китаристи и басисти. Те са самообучаващи се. Като знам каква огромна празнина има в наличните учебни помагала за тези инструменти ми се иска да подскажа, че сами трябва да си композираме етюди. В самостоятелната работа в къщи при разсвирване (много интимна дейност) да си налагаме да свирим етюди. Не само секвенции, а цели етюди. Станах досаден и спирам.

Иначе ще свирим rambling неща и ще си жулим пентатониката там, където трябва и където не трябва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.