Jump to content
Българският форум за музиканти

Проект Telecaster


Recommended Posts

 

Но къде да ги ситуирам? string trees

Тъй като 6-та и 5-та струна са най-близко до магарето, там наклона/ъгъла е най-изявен. Аз бих се възползвал точно от тази естествено зададена линия.

Идеята е, когато погледнеш главата в профил, струните да са с еднакъв наклон или почти, като на приложената снимка.

LockingTuners.jpg

Смятам че два водача, съответно на 4/3 и 2/1 струни, е по-добрият вариант, а щом са с различни фтулки е още по-добре.

Взаимодействието м/у наклонa на струните и добре прогоненият nut, е изключително важен момент за правилна интонация и вярно свирещ иструмент.

Вероятно това са неща които вие двамата с Евтим знаете прекрасно, но все пак... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз като PlamenM се сетих за P90 адаптери :) Обмислял ли си вариант да сложиш на едното теле бигсби тремоло? Не се губи дървения, а и масата на джелезото променя звука. Подобна конфигурация от бигсби+P90 е далеч от класическо теле, но пък хвърлям идея. Подкрепям metalhammer за липсата на пикгард, винаги са ми били гадни. Ако имаше чалъм да го махна от страта си без сериозна интервенция от лютиер, отдавна да съм го направил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

   За първи път в живота пипам оберфреза. Но се получи. Отворите са точни, грифът влиза в джоба с леко усилие. Няма как да е без пикгард, защото под него има дупки от винтовете, с които закрепвах шаблоните за фрезата...

   Тялото е толкова старо и изсъхнало, че китарата тежи 3кг и нещо. Има състейн. Вярна е. Премахнах едни бъзове около 3-4-то прагче с тръс рода. Сложих само едно "струнно дръвче" string tree, защото на Робен Форд е така.

   Сега, след като се уверих, че става мисля за лакиране и запазване шарката на дървото. Прагчетата са тънки, лесно се свири, но май ще ги сменя с джъмбо.

DSC01085.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 защото под него има дупки от винтовете, с които закрепвах шаблоните за фрезата...

 

някои хора използват двойнолепещо тиксо за да си спестят тези дупки. Но на много малки парченца за да може да се балансира и да не хлопа шаблона, както и да се демонтира лесно след това без да кърти дървото ... пробвай следващия път ...

"string tree" се монтира за да натисне струната към нът-а заради малкия и ъгъл ... иначе не ляга плътно и резултата е ясен ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредните предложения и от мен: Вместо лак, да се използва danish oil. Arm bevel/rest за по- голямо удобство, и ако има възможност за още експерименти, то тогава contoured heel :) Специално за целта могат да се "изпишат" едни ферули от Томан, вместо да се ползва neck plate. Ръбовете на "петата" да се заоблят и да стане муцка при свирене на високите позиции. На моето евтинджос теле също му бяха тънки праговете и ми се губеха някак си при свирене. Смених ги с джъмбо и моментално съжалих. Преди две седмици пак ги смених с 6230 размер и съм супер доволен сега. Лично аз бих сменил хардуера с черен и бих запазил сегашния, естествен вид на дървото. Под черен хардуер визирам- копчетата на потенциометрите, пикгард- а или дори направо без него, ключове, които е желателно да са заключващи, и може би още едно string tree за 3-та и 4- та струна, и едни strap locks. Адаптерите какви са?

 

Поздрави

Жоро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^^ С двойно тиксо се страхувах, че ще центрирам точно грифа. Шаблоните си ги правих от МДФ, остатъци от ламиниран паркет, не са купешки и точно разчертани.

^ Ключовете са Gotoh, много сензитивни и съм доволен. Имам материал за още едно тяло. Там вече ще приложа много от съветите ви.  :godbless:

   Адапторите са

ThinlineBridgePup.jpg

и Алнико V на Кент Армстронг за нека.

TL4F.jpg

   Ферули има, даде ми ги Боби от MMG.

Редактирано от travelcaster2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Big frets forever  :metalist: ама така е... един харесва руси, а друг червени! Иначе оформянето на петата си е абсолютен кеф. Comfort cuts също са една прекрасна опция!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още предложения: Един кондензатор на потенциометъра за нивото, или така наречения treble bleed, и един 4 позиционен ключ, за да има възможност и за серийно свързване на двата адаптера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах китарката, звучи много добре - звънливо и приятно, има и доста значителен за такъв тип китара състейн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.