Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за аудио интерфейс


gerenov

Recommended Posts

Здравейте,

търсих и разглеждах интерфейси и съм се спрял на няколко, като таванът ми е 600лв.

Това което съм гледал да има налично

USB или Firewire(на лаптопа съм с тъндърболт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

нещо обърках и постнах недовършен топика :)))

Здравейте,

търсих и разглеждах интерфейси и съм се спрял на няколко, като таванът ми е 600лв.

1. Steinberg UR44 http://www.steinberg.net/en/products/audio_interfaces/ur_series/models/ur44.html

2. Focusrite Saffire PRO 24 DSP http://us.focusrite.com/firewire-audio-interfaces/saffire-pro-24-dsp

3. TC Electronics Impact Twin - http://www.tcelectronic.com/impact-twin/

 

По принцип съм за UR44-ката, заради универсалността в свързването - освен за ПЦ-та и лаптопи, става и за iPad. Предлага се с Cubase AI7 (софтуерен лиценз само за един комп), и също така има D-PRE предусилватели които уж били добри.

 

Едно нещо ме притеснява обаче - не намирам пълните технически параметри - няма ги в сайта им, само това излиза http://prntscr.com/3486mg

Неща като THD, SNR, Maximum Input Level, Input Impedance отсъстват

 

Това, за което ще ползвам интерфейса, е предимно акустичен запис на вокал и китара от микрофон, акустична бас китара линейно и линейно стерео електрическо пиано (

). Важно е предусилвателите да са качествени, някой има ли конкретни впечатления от D-PRE-то на UR44-ката, или от Impact III Mic Preamp-а на Twin-a, или пък преамповете на Saffire-a?

 

Има и една простотия в Saffire-a :) Virtual Reference Monitor. Не знам това доколко в действителност помага при смесването със слушалки и се чудя дали може да се счита за плюс

 

Бихте ли ми дали съвет кое би било подходящо според бюджета?

 

Аз съм с Windows 8.1 64-bit

Редактирано от gerenov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.steinberg.net/fileadmin/files/PRODUCTS/Audio_interfaces/UR_Series/Familiy/Downloads/UR-Series_brochure.pdf

 

може би са същите като на UR824:

 

http://www.steinberg.net/fileadmin/files/PRODUCTS/Audio_interfaces/UR_Series/UR824/Downloads/UR824_Technical_specifications.pdf

 

за потвърждение е добре да пишеш мейл.

Редактирано от dontwarrior
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за инфото!

преди малко получих от Алмар спецификациите http://prntscr.com/349w52

А преди това писах на стайнберг да ми ги пратят и ги чаках цяла седмица за да ми кажат че не дават съпорт до БГ :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За този бюджет аз бих препоръчал Native Instruments Komplete Audio 6. Ако разбира се приемаш предложения за други неща.

Също става за iPad, само че понеже се захранва през USB-то ти трябва USB хъб със захранване.

 

native-instruments-komplete-audio-6-3222

 

Иначе измежду тези трите бих взел измежду Saffire и UR44.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защо не погледнеш USB серията на Focusrite?

S18i8-User-St-banner-image_0.jpg4 чудесни преампа с падове, добри конвертори, 2 изхода за слушалки и бонус пакет плъгини ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бих насочил избора САМО към усб.......нещо съпорта на файъруера в новите уиндоуси е тегав.....моите предложения са фокусрайта (4 преампа)  или нейтив инструмент. 

поздрави

Редактирано от VSTi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За този бюджет аз бих препоръчал Native Instruments Komplete Audio 6. Ако разбира се приемаш предложения за други неща.

Също става за iPad, само че понеже се захранва през USB-то ти трябва USB хъб със захранване.

 

 

Иначе измежду тези трите бих взел измежду Saffire и UR44.

 

Доста се бях загледал по него, някои се оплакват от проблеми с драйверите и USB 3.0 при последният уин(не че е проблем да изключа 3-ката от BIOS-a). Налага ми се да съм със 64-битов. А и виждам че последният ъпдейт на фърм и драйвери е бил септември миналата година. Ще го имам в предвид все пак - наистина изглежда по описания и възможности много добре.

 

 

защо не погледнеш USB серията на Focusrite?

 

4 чудесни преампа с падове, добри конвертори, 2 изхода за слушалки и бонус пакет плъгини ;)

 

Много се колебаех и за Scarlet-ите. Попаднах на една сравнителна таблица за латенсията, според която тя доста голяма. Не знам доколко може да се доверя на това мнение:

igj367g.png

Имаш ли доловима латенсия докато записваш със Scarlet-a? 

 

 

 

 

бих насочил избора САМО към усб.......нещо съпорта на файъруера в новите уиндоуси е тегав.....моите предложения са фокусрайта (4 преампа)  или нейтив инструмент. 

поздрави

Ами, май наистина ще ми е малко тегаво, щото Firewire- порта ми е някакъв обикновен. Май ще трябва да търся такъв с Texas Instruments, отделно на лаптопа съм с тъндърболт, и там пък трябва да търся първо кабел FireWire 400 към FireWire 800, та чак тогава адаптера на Епъл Firewire-Thunderbolt. Само Saffire-a пишат че има пълна съвместимост с thunderbolt-a. Но съм готов и това да преглътна, ако със Firewire интерфейс от тези дето са напазара и в този бюджет бих получил по-качествени преампове, нисък шум, стабилни драйвери и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тая талбица нещо не я разбирам. ГОворя от собствен опит - имам Скарлет 2и2, и друга Скарлет 18и20. Нямам никакви забележки около латенцията, още повече, че 18и20 я работя с лаптоп HP Probook 4720s (доста скромен) и направих 16 трака 48 kHz 2 часа лайв. Това само по себе си говори за стабилност, а не някакви си милисекунди, латенция при неясни процеси.

С две думи - USB 2, фокусрайт (4 преампа са си оферта на тая цена?)

Естествено, ако говорим за десктоп машина, никога няма да се доверя на мобилните усб или файъруер връзки, дори и старата ми RME HDSP9652 карта няма никакви драми с тежки проекти, при минимални латенции.  Моят съвет е, ако търсим мобилно решение - УСБ, ако е десктоп машина за стационарна работа  - вътрешен интерефес. 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^

 

Мерси за споделения опит! ще премисля моделите на които съм се спрял отново!

Редактирано от musicman
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за FW чикиите си е малко прах в очите. И аз мислех, че без Texas Instruments светът свършва, ама не е точно така. Бича си вкъщи с един Focusrite Saffire LE през най-обикновен FW и нямам абсолютно никакви грижи.

 

П.П. Колегата VSTi се занимава професионално с аудио обработка и всичко свързано, така че е един от най-компетентните хора, които могат да ти дадат читава информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прах в очите, но съм имал сериозни проблеми с няколко платки. За пример: запис с директен мониторинг от картата беше невъзможен.

 

Импакт туин-а е супер карта. Препоръчвам ти я горещо. Преампите се справят доста добре и имаш разни екстри към картата. Има вграден ревърб, който е мониторинг ревърб. С бутон можеш лесно да си чуеш микса в моно или само това, което е извън център. Аз я купих като я изкараха картата и бях доста доволен от нея. С новите драйвери чувам, че и с по-слаби машини спокойно можеш да работиш на много ниска латенция. Софтуерно също ще останеш доволен. Лесна и бърза настройка. Има и тунер в панела. Ако ползваш динамични микрофони ти препоръчвам да е на адаптор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази сутрин си проверих дъното(DX58SO), оказа се че е с Тексаски чип, така че това ми отпада като главоболие и няма да ми влияе при избора на карта.

 

Разбира се, доверявам се на мнението на VSTi за качеството на скарлета, човекът говори от първа ръка за конкретните модели.

Отделно, далавера са си 4 преампа, но аз записвам сам и няма да ми се наложи да ползвам толкова преампови входа едновременно, така че  ако има интерфейс с конкурентни  Hi-Z и MicPre, по-скоро съм за него

 

Ясно е че няма да ударя джак пота с бюджет от 600лв, просто търся сравнителен макс за тия пари като добри параметри и безпроблемност с драйверите. Това е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ogan, аз съм записвал вкъщи китара с мониторинг и симулации и нямах проблеми. Разбира се, наблягам на условието, че се ползва в домашни условия и че няма гаранция в реална ситуация, където трябва да се записва нещо важно, какво ще се случи. Иначе тоя Скарлет малкия е много симпатичен :) Пиши какво си решил в крайна сметка, че ми е интересно,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повече входове никога не са излишни. Аз като записвам винаги ползвам 2 трака с различни настройки (примерно два микрофона), но това е защото имам само 2 входа. :)

А има и още доста варианти - два кабинета, директен звук, разделяне на сигнала през два преампа, както и всякакви комбинации от изброените. Не казвам, че е задължително да имаш 4 входа, но "няма да ми се наложи" не е особено убедителен довод. Ами ако след 3-4 месеца решиш да записваш вокал+китари или с някой приятел китарист/басист? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.