Jump to content
Българският форум за музиканти

Големото бръснене


Recommended Posts

Шило в торба не седи и все си се занимавам с китарките,в случея не намирам някаква ушевадна разлика в звука от преди и след,ама и двата гибсън са ми с с натурален цвят на грифа и леко обработен като приклад на пушка..визуално се тая ,но на пипане е много добро усещането,като кадифе един вид.

9694955b385f6f78.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен, лятото в жегата се усеща най-много разликата между матиран и лъскав гриф. Малко да се изпоти ръката и започва да ми залепва за лъскавия гриф. Фендер от известно време се усетиха и започнаха да матират грифовете на американските си инструменти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какво масло е обработен грифа? Искам да махна лака на грифа на акустичната ми китара, понеже ми се изпотяват ръцете в повечко и е доста "спъващо" понякога по време на свирня.

Редактирано от 81.slash
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нужно да махаш лака е само да го матираш леко да не е толкова гланц . Става  със стоманена вълна 0000 или ситна водна шкурка - 1500 примерно.

Редактирано от patzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

При мен, лятото в жегата се усеща най-много разликата между матиран и лъскав гриф. Малко да се изпоти ръката и започва да ми залепва за лъскавия гриф. Фендер от известно време се усетиха и започнаха да матират грифовете на американските си инструменти.

А ,защо ,не само на американските,имам един Мексико Телекастър,много приятен гриф,леко матиран оригинално.

81 слаш,малко прополис(клей) и ленено масло,имай предвид,че трябва да седи в спирт  клея за да се разтвори добре, а маслото по малко за шарката,то даже не е необходимо много, по принцип ако се заемеш с подобни занимавки цял ден си отива.

А,последния пост - илядо и петстотин е началото,после до 3000 и полир пастата,но то ръката достатъчно полира,ако свириме достатъчно често.

Имал съм голямата веселба да се се занимавам със шеллак и там какъв купон е ,бедна ти е фантазията,ма аз като тъп шоп с рогата  напред :lol:

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми е основен критерий като си избирам китари. Едната ми е със сатенен нек, другите с натурален финиш. Само 1 е с лак и усещам как ме спъва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за инфото Хилбили. Аз си мислех, че или с тру или с тунг или с даниш ойл си провел манипулацията. С ленено масло си мацам фингърборда понякога, но не ми беше хрумвало да го смеся с прополис. Хора, споделете как си махнахте лака. Аз си бях играл така преди години с една ел. кремона, която беше някаква пародия на SG, и ми отне доста часове да сваля лака на ръка само с шкурене. Върти ми се безумната идея, да пробвам да остържа лака с едно макетно ножче или с бръснарски ножчета, и после да мина отгоре с различни номера шкурка, за да премахна евентуални следи от "цикленето".

Редактирано от 81.slash
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На територията няма тунг/тру/даниш ойл, обикалял съм маса магазини в София за художнически материали и ме гледат като извънземно като питам за това,може би може да вкараш през ибея,но това е от щатите или канада

не се смесват прополис с масла,то не става,не ги смесвай никога, трябва да седи клея поне седмица в спирт,е ти си стигнал до правилния извод че е маса стържене и ръчна изработка основно,нямаме машини,но ентусиазъм има :greenangel:, както се казва "луд умора нема-само се пОти"

А това ми е за спорта,Леспола е приказка,обработен със шеллак,красива и удобна китара като плюс звучи страшно мастията (е малко прежулих едно прагче,не съм лютиер все пак) ,но се тая,пее гада със специфичния  тембър на гибсъните,а ес-джито  е с толкова веселяшки тон..де да знам,аз съм с конфигурацията на Томи Йоми от Сабат - Лейни с Гиби,пък не дрънча метъл..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами само малко повечко време да ми остане, и почвам да се потя :greenangel:  После ако не ме мързи или не забравя, ще приложа снимки след бръсненето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екстра изглежда китарата.

Наскоро в друг форум ми препоръчаха продуктите на Liberon и по конкретно Liberon Finishing Oil. Компанията е английска и продуктите й могат да бъдат купени от европейски Интернет магазини, пример:

http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_noss_1?url=search-alias%3Daps&field-keywords=+Liberon

Не съм тествал все още, но намерих теми в Talkbass, в които отзивите също са добри, ето тази е доста подробна и полезна: http://www.talkbass.com/forum/f57/sanded-oil-finish-384222/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето след "бръсненето" какво се получи: http://imgur.com/OzGqrQe 

 

http://imgur.com/euXLIKG

 

http://imgur.com/BewiK5k

 

Това, което се вижда не е дърво, а просто поредния слой лак. След прекарани повече от 3 часа на терасата, вече нямам нерви да стържа и шкуря. Китайците са сложили лак като грунд, или дори си мисля, че първо е било някакъв филър и след това като грунд са пръснали доволно дебел слой лак. След това са боядисали и са запечатали със същото доволно количество лак. На външен вид е точно като стъкло, сигурно и на дебелина ще го докара. Оставям за следващия път поредното шкурене.

Редактирано от 81.slash
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.