Jump to content
Българският форум за музиканти

Някой от Русе може ли да ми разкаже нещо за тази китара?


a_panov

Recommended Posts

Някой от Русе може ли да ми разкаже нещо за тази китара?

Кой, кога и къде е свирил с нея?

Лютиерска, преправяна Кремона/Орфей или фабрична?

7148397j.jpg

Редактирано от a_panov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм от Русе, но китарката бая време се предлагаше за продажба тук-там...

Явно си е намерила нов собственик. Сигурен съм, че след време ще се прероди в нещо впечатляващо! Имайки предвид на кой "кон" залагаш, шампиона е предизвестен... Предстои очакване - паролата е  "търпение"!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не изглежда твърде впечатляващо. Не знам как звучи, но ако не е >, не виждам голям кяр от реставрация,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И с двата адаптора съм свирил, и повечето стари пушки във форума са свирили с тях. Отзад задния мост е като на соца бриджовете на Кремона, не е Орфей.

Тялото хич не мога да позная дали е правено или преправяно. То ако има стари дупки от предишен пикгард значи е преправяно.

Грифа ми прилича като на едни стари Орфей където отдолу му е тръсроуда и май беше с толкова позиции. И да са преправили грифа и да са го сложили на ново тяло...

Ама пък този гриф беше тесен за гибсънски струнник отзад а тука ми се чини че тоя е по-широк...

 

http://forum.muzikant.org/topic/145940-%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B0-%D0%BE%D1%80%D1%84%D0%B5%D0%B9/

 

http://cheesyguitars.com/orfeus_noname.html

 

Ключовете отпред приличат на черния Орфей от първия линк, и там има д'ръво да се скоси така главата.

Обаче тръсроуда е като на червената китара от втория линк!

 

И червената има толкова прагчета. На черната не мога да ги преброя.

 

 

Мен ми трябва китара за обикновен дет метал с 13-56. И тая ми харесва повече от чисто новите от магазина!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пуснаха ми нови снимки, май е някаква чужда изработка със сменени БГ адаптори. Жака е отстрани на китарата, няма следи от дупки от други пикгардове. Ключове за първи път виждам такива. А човека който я продава... мани, мани...

3 път я снима и не знам какъв е грифа, колко е дебел, какъв е в началото, какъв е вкрая...

 

Има ли някой от Русе който да иска да ми направи услуга, да отиде и да я види и да ми каже как е грифа?

 

1IMGP1709.jpg

 

1IMGP1710.jpg

 

1IMGP1711.jpg

 

1IMGP1712.jpg

 

1IMGP1713.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може да е била корейка, ефтино копие с фендърско тремоло отзад и да са сложили кремонски бридж...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано, не мога да разбера какво ти привлича вниманието в рази трошка, особено предвид това, че имаш нелоши къстъм инструменти. Дори да вложиш в реставрация, едва ли ще стане нещо забележително.

На мен китарата ми прилича на българска китара с неуспешни опити са преправяне.

И корейска да е - кел файда?

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях останал с друго впечатление! Сгрешил съм! Прави ми впечатление закрепването на отделните елементи - винтове за права отверка!!! Регулирането на седлата, самия бридж, пикгарда и всичко останало. Тва си правено тук, в България. Казваш, че нямало вторични отвори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Договорих се с човек от форума да отиде утре да погледне това гребло от лодка дали става за нещо. Утре следобед ще ми каже, грифа е прав, грифа е крив. Главата дали е оригинална или преправяна. Тялото дали е от страт, българско или...

Утре следобед е часа на истината.

 

Миии не е заради лепенката, а това бяха мойте юношески години с тия адаптори, с Милин Камък и Вермоните и Регентите. Мога веднага да взема БиСиРич или Уошбърн за два-пъти повече пари без забележка. Ама това е частица от  моя живот, заминала отдавна, безвъзвратно. Даже бих я взел само да стои в гардероба и от време на време да я пускам. Какво знаят сега децата за едно време? Нищо, но бащите им си спомнят как ни режеха косите на входа на училището и най-примерните отличнички в класа бяха като отвързани кучки по време на бригадите. Заради това! Носи частица от онова време, където от ръка на ръка се предаваше телефона на Гашевска и пак не можеше да се доредиш за струни. Междувпрочем тази китара е със флат-раунд комунистическите струни които изпилваха пръстите, ама който е свирил с тях няма начин да не си ги познае по конеца отгоре и отдолу. И пак беше радост да сложиш и такива нови струни на китарата си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа, и аз съм имал електрически кремони и пълдини, обаче не изпитвам никаква особена носталгия по тях.

Може би за музеен експонат.. Но има далеч по-запазени екземплярим които и не са преправяни.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата очевидно е минала през тежка къстъмизация. Ако все още те интересува, грифът е от Йолана (чешка), главата може би е преправяна (най вероятно, макар, че може да има и такъв модел, не ги знам всички), ключовете, обтегачът, инлеите на на грифа и тръсрода недвусмислено говорят за Йолана, най вероятно Ирис с преправена глава. Бриджа е от Орфей, поне така изглежда, адаптерите са някакви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата е перфектна, наистина е минала тежка къстъмизация. Ключовете са в ред и си работят, нисък екшън, не браждят позиции. Грифа и тялото са ОК. Вярно че грифа е преправян но са го направили. На тялото само пикгарда е за смяна.

 

С две думи, добра е но и не за тия пари които я продават!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.