Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ за locking tuners


ZLE

Recommended Posts

С две думи идеята на Locking tuners е да "заключи" струната откъм главата,след като е промушена през отвора на ключа,за да се елиминират намотките,които са предпоставка за разстройване.Тоест,прокарва се струната,затяга се и после се реже...

 

lock_7.jpg

 

И ето го проблема:

 

Моята китара е с Gotoh locking tuners,за които имa добри отзиви.Проблема е,че аз свиря с много тънки струни,а именно 

D'addario 8/38.И проблема идва оттам,че ключовете чупят първа и втора струна на мястото,където я "заключват".

Оттам струната става прекалено къса за да може да се захване и отива на боклука.

66ar.jpg

Затова се принуждавам да слагам струни по този начин(с много намотки),който напълно

обезмисля наличието на тези locking tuners.Не смятам,че проблема е за умирачка при условие,че имам locking nut,ама се дразня,а също подозирам,че струните са шитави.

Моля,който има мнение или може да ми даде акъл.

Също,този начин на връзване с топчето наобратно го ползвам от много години.Ако някой мисли,че е вреден ,нека сподели защо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не пробваш да сложиш 9-ки и да си смъкнеш строя на китарата с полутон надолу? Усещането ще е същото. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми след като и втора струна се чупи(която е 10-ка ),значи проблема е или в качеството на струните,или в ключовете.Поинтересувах се доста и никъде не намерих подобно оплакване от Gotoh.След като чупя 2-ра десетка,ще чупя и първа деветка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм ползвал за съжаление такива ключове, но след като прегледах внимателно доста видео-клипове като този  разбрах принципа и се опитах да открия причината и решението на проблема при теб.

Първа вероятна причина може и да е в лошокачествените струни.

Втора вероятна причина е в недобре шлайфана притискаща шапка или притискаща шпилка. Прегледай внимателно с лупа тези два детайла и се опитай да ги шлайфаш с нещо много финно като Micro Fine Fret Polishing Cloth.

Друго решение е - в сектора на притискане да обвиеш струната с нещо здраво и меко като гумен или пластичен шлаух от оголен проводник например или експериментирай с тиксо, миксо или с квото се сетиш.

Успех и сподели после успешното решение! :cheers2:

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичките ли се късат или само първите две? Може би са дефектни щипките, както каза Лими. Или ги затягаш прекалено силно. Друг е въпроса защо си си взел locking tuners, при положение че имаш locking nut? :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами.... само първите две както съм написал.Не мога да преценя дали са дефектни,нито да шлайфвам защото всичко се случва "вътре".

Не ги затягам прекалено силно,защото са от модела,който се затяга от само себе си,навивайки струната.

Не съм избирал да ги взема,просто модела Horizon ,бидейки  "top of the top" със или без Флойд,явно са избрали за стандартни ключовете от фирмата Gotoh.,независмо дали е фиксиран мост или Флойд Роуз.Аз все още продъжавам да търся истината...,може би ще трябва да мина на 9-ки Elixir и да видя как се държат....

Редактирано от ZLE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като имаш заключващ нът, смени ключовете с нормални и не го мисли повече. Тия можеш или да ги продадеш или да ги пазиш - да са си с китарата при евент продажба. Хубави норм ключове има много - по-скъпи, по-евтини, всякакви - все ще намериш подходящи. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А опита ли последният съвет от първото ми мнение? -

Друго решение е - в сектора на притискане да обвиеш струната с нещо здраво и меко като гумен или пластичен шлаух от оголен проводник например, или експериментирай с тиксо, миксо или с квото се сетиш.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич,мини на деветки директно,и Пейдж е с такива,освен митовете за осмиците и сложи едни нормални ключове,Гото са читава фирма според мен,на леспола ми бриджа е от тази марка и няма проблеми,ама и както забелязаха по нагоре - защо са ти заключващи като завинтваш нъта..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямат обикновен режим.В смисъл не са от този тип,където ръчно заключваш отдолу,а се самозаключват като въртиш.
Просто китарата идва фабрично с тях и на практика вместо да ми изпишат веждите,ми вадят очите ...
Ще пробвам с Еликсир,па да видим

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Удобно е :-D

 

Както е казано в филм "кин-дза-дза" - Всички трябва да си сложат намордник и да се радват!"

 

 

еееееее.... А защо ги слагаш обратно, не там ли е проблем? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде се чупят? Там, където палеца на ключа притиска струната, или на ръбчето на дупчицата, в която влиза струната?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Въпрос на вкус",казало кучето и си облизало задника :).
На мен са ми удобни.Вероятно някой с 11-ки ще му се сторят като спагети,както и на мене 11-ките като въжета.

Струната се чупи вътре,където палчето я притиска.

Преди малко намерих една аналогична тема само че със друга марка-Sperzel.Интересното е,че пича също е с D'addario,само,че 9-ки. 

Днес поръчах Еликсир от musicworld,пък да видим.

M/у другото съм чувал за едни струни Elixir Polyweb,които били много по-яки от Elixir Nanoweb,ама поне по българските магазини ги няма.

Редактирано от ZLE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.