Jump to content
Българският форум за музиканти

Изработка на MXR Distortion+ от кота 0


Recommended Posts

Здравейте колеги тук ще представя изработката на един не толкова екзотичен ефект но правен с мерак!

Ще започна със шасито, използвани материали до момента:

3мм алуминиева ламарина

7мм полистирол

1,5мм лексиглас

1.2мм гравопли

Всичкото е рязано от мен на ЦПУ рутер.

 

Долен капак от 3мм алуминий.

13375ffa0062f1b6.JPG

 

2e98b7928b31e36f.JPG

 

 

Фронтална част 3мм алуминий.

7afb3c125ecdf7c0.JPG

 

9da8346c70651c32.JPG

 

 

Златно към черно гравопли 1.2мм. (гравопли е двуслоен материал предназначен за лазерно или рутерно гравиране) НА ЛАЗЕР ВИНАГИ СТАВА ПО-ГАДНО ОТ КОЛКОТО НА ФРЕЗА МАКАР И ДА СЪМ ВИЖДАЛ ЩО ГОДЕ ПРИЛИЧНИ НАПРАВЕНИ НА ЛАЗЕР! 

f7291d2e8c0e0df0.JPG

 

В ляво плексиглас 1.5мм (изглежда така защото не му е махнат предпазния ламината), в ляво детайли от 7мм полистирол.

893e462bed810ab2.JPG

 

Сглобени тези детайлите изглеждат така:

b9bb417f828f1cdf.JPG

 

58dffda0246d7fd8.JPG

 

 

1.5мм прозрачен плексиглас служи за прозорец на долната част от шасито, а 7мм полистирола е предназначен за крепеж. В полистирола ще влизат рапитки, които ще прикрепят горната и долната част на алуминиевото шасито. Избора на полистирол за тази цел е защото той е един вид "лигава пластмаса" не се пука, като плексигласа друго на ръка, че е мек и лесен за рязане за разлика от "техническа пластмаса" полиамид, който също би свършил работа (ползва се за всякакви зъбни колелца и т. н., което трябва да е здраво и има характера да се амортизира при търкане доста по-малко от другите видове пластмаси) ЛИРИЧЕСКО ОТКЛОНЕНИ! :blush:

 

Та тая цялата колаборация се сглобява така:

03c7e881b8d3cc10.JPG

 

 

Друго готино, като идея е начина на огъване на алуминия, което си личи добре на снимката долу. Ако се беше огънал на "абкант" (машина тип преса служи за огъване на метали, някои могат и да режат има ръчни има и хидравлични) радиуса щеше да е много голям и щеше да изглежда грубо. В случая съм го фрезовал (там където ще се сгъва) с 3мм улей колкото е дебела ламарината на дълбочина 2мм. Съответно за огъване остава 1мм материал и въпросния "R" на огъване е по-малък. 

fc6989e0201e3d38.JPG

 

Изглежда така като се събере:

c1f781a61f4357f5.JPG

 

Шасито не е почиствано и шкурено. Следва да се почисти и изшкури за да бъде прахово боядисано. След праховото няма да изглежда грубо, както в момента. През прорезите "MXR" ще се вижда карантийката вътре, която съм предвидил да е осветена в жълто индиректно, което ще ме кара да се старая с изработката както отвън така и вътре.

Толкоз за момента надявам се на някой да съм му дал идея!  :thumbs_up:

Уека отивам да си претакам виното  :wub:

 

 

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 43
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз ако го правех, нямаше да го боядисвам. А и предния панел щях да си надпиша на CNC рутера. Ама това е, ако бях аз ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно можеше да се гравира самия алуминий и да се ецва но не ми се чупеха V ножове.То можеше и да се изреже 3D кутия от блокче алуминий.

Варианти различни и много се готини!

Тенкю. :thumbup:

 

 

А и предния панел си е правен на CNC рутер!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо НЕ на шлайфането и боядисването!

 

И тази "златната" ламаринка тотално прецаква фацата на дивайса. Ужасна е. Гравирай си аламина! IMHO. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много яко се е получило. Според мен също не го боядисвай, по-скоро може да се запечата с някакъв лак така че да се вижда алуминия :)

 

Колкото до прозорчето, се сетих, че бяхме правили нещо подобно с един приятел - на въпросните лазерно изрязани отвори направихме две подложки от картон и напълнихме самите изрязани части с епоксидна смола. после като се втвърди, се изшлайфва излишъка, и изглежда така сякаш "стъклото" е вградено в метала :) но и така с плексигласа е мн яко!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност не може да си го представите. При нас праховото боядисване става доста добре, като имаме доста интересни боички, като кована мед примерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е яко наистина. Ама ми се губи, защо фрезования надпис MXR е отдолу.

Трябваше да е по-малък и отгоре, наместо пластмаската.

Също, надписите на потенциометрите, жаковете ин и аут, струваше си дори и да се откажеш от тях или да ги сложиш отстрани, за да бъдат MXR  и осветлението видими отгоре :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надписа отдолу е 1:1 с този на custum shop MXR е го на:

mxr-custom_csp-233_001.jpg

 

А от горната страна исках да си го направя както първия класически Distortion+ със скриптираното лого и без ламБичка:

1333108546-93397200.jpg

Така се смесва старата визия с новата.

Надписа отдолу е голям за да се вижда повече какво има вътре :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Междувременно, докато четете и пишете тези мнения, които са приятни и занимателни, свирете:

1. 12-те гами, възходящо и низходящо от всеки тон, тризвучия, четиризвучия, секвенции като 1,2,3,1, 2,3,4,2, 3,4,5,3... възходящо и низходящо (степени на гамата) 25 мин.

2. Приложения на ликове и фрази върху II-V-I и ii-V-Im, I-VIm-II-V 25 мин.

3. Нещо за релакс и кеф. 10 мин.

С подходящ звук, бекингтрак или приятел. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер поучителен пост колега а може най-вероятно и не колега. Аз съм действащ музикант, който кибичи по родните клубове и се занимавам с китара от както съществува..

1. Раздела е изработка и ремонт.

2. Подобни съвети биха били добре другаде. 

Благодаря за съвета но напоследък все повече випове се изгазват ей така за да има баласт. Темата се отнася за изработката на оная колаборация на снимките горе. Има и други теми за изработка на ефекти що там не уточните на хората различни типове гами по които биха свирили примерно арпежи 

:)

Тука става въпрос за прахово боядисване рязане огъване на метали а скоро и хубавеца дето ти е харесал мнението ще започне с полемиките но ще стигнем и до там като събера компонентите на тия бордове:

 

4ea37fd06659240e.jpg

 

П. П.

Извинявам се много ако има обидени но в крайна сметка за подобен тип изказвания си има други раздели. Аз в никакъв случай не се сърдя но подобен тип постове изглежда неадекватно за читателя. На края като го събера ще кача семпли с него на различни типове фрази и ликове.  :greenball: Но нека да наблегнем на техническата част :excl:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не забравиш веслата за "бордовете"  :slap:

И да, наистина да осветяваш нещо, което няма да се вижда е велико!

Освен ако не се ползва от лежащ на гърба си музикант.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.