Jump to content
Българският форум за музиканти

Day40 - Circles


edgecrusher

Recommended Posts

Здравейте!

ДейФорти е нещо като солов проект на моя милост. От повече от 3 години подготвям парчета, които вече са на брой достатъчен за албум, но така и все ми убягва възможността да ги запиша свястно.

Миналата седмица завърших тази версия по една от готовите песни :

 

<<Click Here to Download Circles>>

 

Специално за това парче едната от ритъм китарите е записана от Николай-Trendkiller( Vortex), аз се постарах за всички останали китари, баса и вокалите. Барабаните...ох барабаните. Моля да игнорирате качеството на звука и програминга на барабаните, защото не са тия които ще са на офиациалния запис а в момента разполагам само с собствено-програмирана версия от преди 3+ години, която служи САМО за съпровод. Изобщо идеята за записа на тази песен не е да демонстрирам звук и техника,а исках да чуя песньовката в завършен вид с вокали и бас. Ще допълня ,че всичко е записвано през Line 6 TonePort UX2. Китарата( на Николай) в ляво е LTD M200FM ( c EMG-HZ pick ups) а в дясно е Line 6 Variax 500. Bass-a e Ibanez GSR200B, a микрофона е Shure PG58. Записването и миксирането стана с добото старо CoolEdit Pro 2.1.

Ще се радвам да науча мненията ви за САМОТО парче: музика, текст,аранжимент , а не толкова за качеството на записа, което много добре знам че не е на ниво. Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

голяма тресня!!! като го направиш в завършен вид просто ще маха глави :) не знаех че имаш такива гласои възможности, чак настръхвам като слушам :greenangel::headbang::):):headbang::headbang::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:):greenangel:

И аз съм фен !!!

Не ми хареса само една част от около 1:30 - някак не ми се връзва - тууу мъч пънк излиза :) Останалите рифове много ме накефиха !!! :headbang::):headbang::headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:P

 

относно аранжимента...

рифовете са готини и запомнящи,бих те посъветвал обаче да не ги повтаряш толкова , малко едно образява на моменти,може би с някой по раздвижен край на всеки втори път ше стане дзън.Някоя набивка или нещо в двугласия..това аз де.. ти си знаеш ;)

 

а началото часта до влизането на такта и прозявкатаааъъъъъъъ дету правиш може да я направиш звучаща като през телефонна слушалка ше стане на биберон :unsure:

 

занчи яки тъпани(ранообразни)+малко по вече среди жи мачка.

:)

 

мей дъ бруталити уит ю!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много на всички дали мнение по темата! :hello:

Много цення това, особенно когато идва точно от хората в този форум, които най-много уважавам като музиканти и разбиращи от китарна музика!

Ще имам предвид препоръките Ви, когато презаписвам нещата.

Благодаря още веднъж и пожелавам на всички успех в това, с което сте се захванали. А знам , че то никак не е за подценяване. Вие си знаете ... :godbless:

Респект! :godbless:

Редактирано от edgecrusher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@edgecrusher - прав си за барабанките. Според мен когато се "въртят" солата, добре ще е да са на по-преден план, то и без това на тези места няма вокали, така че с една крачка пред инскрументала.

Редактирано от fracture
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми звучи супер добре.Саунда наистина може да е по-добре,но свиренето е безкомпромисно(като го слушам ме заболя китката ;) )

 

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:greenball::greenball:;)

 

И аз се присъединявам към феновете ;)

Освен това се присъединявам и към synchu - какъв е тоя веселяшки риф в тая песен бе :greenball: Или го сменете или го направете минорен и ще заспи :greenball: Особено ми хареса хармонийката дето почва на 1:44 :greenball: Дрибъла на касите отдолу много добре се връзва (може на още някое място да сложите някой по-кратък).

А звука ми е много глух - няма средни и високи.

 

:greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мене пък ме кефи веселяшкият риф - внася необходимата доза психо

 

барабаните трябва да се оправят и става съвсем оригинал!;)

 

 

 

усещам на солата малко

 

slayer-logo.jpg

 

:greenball:;)

 

 

яко!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@edgecrusher - прав си за барабанките. Според мен когато се "въртят" солата, добре ще е да са на по-преден план, то и без това на тези места няма вокали, така че с една крачка пред инскрументала.

Солата са тотално импровизирани, не им трябва да се чуват :) има ги само колкото да се разбира че на това място в песента трябва да има сола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми звучи супер добре.Саунда наистина може да е по-добре,но свиренето е безкомпромисно(като го слушам ме заболя китката :) )

 

:D

Ритъм китарите са яко даун-строук пикинг, ако не друго, поне това го мога до полу-съвършенство :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D:P:)

 

И аз се присъединявам към феновете :D

Освен това се присъединявам и към synchu - какъв е тоя веселяшки риф в тая песен бе :D Или го сменете или го направете минорен и ще заспи :) Особено ми хареса хармонийката дето почва на 1:44 :P Дрибъла на касите отдолу много добре се връзва (може на още някое място да сложите някой по-кратък).

А звука ми е много глух - няма средни и високи.

 

:D

"Веселяшкия риф" е много важен! Посветих повече от десетилетие да пиша депресираща музика, сега е време за промяна. :D

Хармонииката и аз много и се кефя, може би любимата ми част от песента, след уводния риф , разбира се. Китарния звук успях да го подобря ( не и без помоща на Дилън_101, тенкс за което!) , но това стана едва след като вече бях записал всички ритъм китари. В новата версия определено ще са по-ясни китарите. За барабаните няма какво да говорим повече, изобщо няма да са такива в крайния вариант. Там вече думата ще има майстор-барабанист. Ако той си хареса нещо от идеите в това демо, може да се използват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мене пък ме кефи веселяшкият риф - внася необходимата доза психо

 

барабаните трябва да се оправят и става съвсем оригинал!:)

 

 

 

усещам на солата малко

 

slayer-logo.jpg

 

:D:)

 

 

яко!

Солата не малко ,ами много от slayer-logo.jpg имат. Както съм казвал и друг път, дано Кери Кинг не ме чуе някъде че ще стане ей така :killyou: хахахахахахахах!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.