Jump to content
Българският форум за музиканти

Добър "чист" бууст за бас


jabs

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

За да не се задълбавам в литературни категориизации на търсения звук (дебел, плътен, мазен, лиричен, напомпан, ..... ) - ето разликата която искам да постигна --->

 

 

Имайки предвид добрите ми впечатления от китарния RC Booster, вероятно ще се доверя отново на изпитаната схема. Не съм особено наясно от ползата в чейн китара-преамп (не усилвател с говорител), но ще го разбера след като опитам :) Благодаря отново на всички отзовали се по темата.

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

И аз не разбирам какво точно се цели. Така нареченият clean boost се използва от китаристи (и басисти) в комбинация с лампови усилватели, където входното ниво би могло да промени звученето. В други случаи се ползва, когато китарата трябва да изплува в микса, най-често при сола. В конкретния случай, не виждам приложение.

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ми пробвай с китарния който си правил, в преампа който имаш, и после може да си направиш и бас версия.

Супер ще е да постнеш и семпли, ако имаш време :)

 

На мен ми харесва разликата - по-чувствителен е на пипане баса, освен общото повдигане на нивото и на ниските.

//Може и да е заблуда, да чуваш повече детайли, защото силата на звука е по голяма :D, но предполагам че преампа или каквото е след това, реагира по-различно.

Трябва да видиш как си е в твоя преамп с различни настройки.

 

п.п. гейна на твоя преамп няма ли подобен ефект? Не ти трябва супер много гейн от допълнителен буустер, вече съответното устройство може да промени малко саунда. Ако искаш напълно чист буустер, не знам. Удобно ще е като фуутсуич

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Категорично да, Тони !

Ето семпъл направен за минута. Първо, чист бас, след него, същата фраза, с Xotic RC Booster (стандартен, китарен). 

Без никаква промяна по нищо друго (китара, преамп).

Разлика има. Разлика има дори и при самото свирене... 

Схемата на Бас Бууста на Xotic е аналогична на китарния, доколкото видях, с променени и съобразени параметри на някои компоненти.

Така че, да, правя го :)

 

https://soundcloud.com/darth_jabs/bass-without-and-with-booster

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина ли мислите, че получавате реална представа за звука от тия "смачкани" семпли, на всичкото отгоре прослушани през компютъра. Да не говорим, че това, което си мисля, че чух го постигам без всякакви допълнителни устройства. Само с дясната ръка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я моля модераторите да вземат да изтрият темата.

Съжалявам че я започнах.

Лека вечер на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^^ пусни семпли де, как го постигаш :D

На слушалки се чува добре.

Човека си произвежда сам саунда и си го записва вкъщи. Документирано е

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Я, един отговор по същество...

 

Mitro, благодаря, имах и тая опция предвид.

Microamp-a е с доста добра репутация и отзиви от ползващи го баскитаристи.

 

Но, както се установи, подобни глезотии са за хора без десни ръце.

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не се впрягай на FATS. Той си има нещо което го боде отдолу и го кара да подскача. Виж му титлата! Хем дърт, хем мърморник! :D

Иначе не е лош човек, ама се случва да попрекалява. Както и аз го правя понякога! Ще се извиня от мое и негово име. :blush::cheers2:

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига бе Тони, големи хора сме да се впрягаме за глупости :)

Fats е професионален басист и ми се смее човека на глупостите, нормално е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не бих си позволил да го коментирам като професионалист!

Опитвам се да успокоявам малко топката, че напоследък всички сме натопорчени до предела, ама май още не знаем до къде ще стигнем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здрво от мен колега @Jabs. Преди време на басиста ни му гръмна активната електроника на баса, която се състоеше от "бустърче" предусилвателче с корекция на честоти. Беше вградено в баса и тогава от нямане на какво да правя сглобих това:

opampbooster.png

Ето ти линка и на страницата:

 

 http://www.jer00n.nl/2010/07/28/clean-boost-for-guitar-or-bass/

 

Ще бъдеш доста приятно изненадън как звучи с бас тази схемичка с има няма няколко елемента а и всичките ги има по местните бакалии. Идеално е за завиране в самата китара защото TL071 има малка консумация на ток и батерията носи дълго време.

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.