Jump to content
Българският форум за музиканти

Разговор за мощности


Dilian Nedev

Recommended Posts

имаш ли идея какво значи 200 вата мощност? по-дорбе да нямаш, защото щеше да си без уши вече

 

Вие не сте добре . Един вика 18 вата лампа ще те убие , друг 200 вата транзистор много ... 200 без проблем ги държа у нас :) И още имам уши ?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ват не е величина от рода на напрежение или съпротивление. зависи от обема на стаята, акустиката и така нататък. ухото приема логаритмично разликите в силата на звука. измерва се в W/m2. прагът на болката е 1 W/m2, така че сам си направи изводите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешка . Стаята ми е даже по-малка . Значи още по-зле за мен ?!? Мали , аз съм глух ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

200 вата за вкъщи от озвучителни колони са си много. Разбира се има разлика и откъде излизат тези 200 вата (и дали са х2 :green: ) - дали басът е 10", 15"....дали са от Hi-fi бокс и мн.други (и дали са реални не на последно място). Но дори и един 200W Обертон ако го слушаш на 70-80% от максимума му вкъщи....не ми се мисли за комшиите... :killyou:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комшиите са болни ... Иначе са 2х100 , реални , хоуммейд (12" бас , 8" среда и една хорна , дето не и знам размерите ) ... Сега , въпрос : Аз добре ли съм ?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не говори за лъскави панели - усилвателя , както и колоните са правени , тествани и доказани за 2х100 вата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вижте кво,имам куад хи-фи усилувател и колони мираж 2х160,кат рмс на усилователя е 6 ома на коните прес правотоковия усиловател на колконите пак толкова.стаята дето се помещава е обикновен хо 25кв.няма проблем с мошността,освен че като прескочи 50 вата излъчване джамовете почват да се тресат.нищо повече

:P:):D:P:D:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам чувството че се намирам в непозната страна с непознат език?! Ако някой може, нека преведе на Български език посоченото мнение. Колкото и да се опитвах, все не мога да схвана какво е написано. Или поне да се състави някакъв речник за непознати думи и термини. А модераторите може би трябва освен кирилизация да инсталират и изкуствен интелект...

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силата на звука се мери в звуково налягане. На английски е SPL (sound preassure (да не се бърка с pleasure) level)

Ватовете са друга работа- чисто физична величина :)

 

Както и да е.

 

По темата

Иди и ги чуй.

Ти без да си ги чул питаш дали са готини, като казваш, че имали еди какъв си параметър :)

 

Ако имаш познат дет е по на ТИ с тея работи го викни и той да чуе. Земете си биричка. Така може и повече хора да викнете. Така ще постигните по обективно мнение :D

 

Според мен това е решението :D

 

А вермона е немкса марка. По време на комунизъмът са били голяма работа. Така разправят. Аз съм бил малък, или още не съм бил замислен ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега , въпрос : Аз добре ли съм ?!?

ти сам каза че маршал 100вт глава озвучава цял площад???

100вата може да са 4х12" или само един 6" говорител - прави си извода кое е по-силно няколко пъти.

ватовете на колоните показват просто какъв ток издържат говорителите да мине през тях, а не колко силно свирят, и те не са свързани с нищо друго освен с дебелината на жицата на бобинката на говорителя-има 50вт говорители 6", които не са нищо особено, има и 50вт 12 или 15", които ще ти отнесат главата :)

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има разлика между 18 и 100 ватов маршал , нали ? :)

Добре де , моите са 12" бас , 8" среда и хорна . НЕ ползвам 6" говорители ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Присъединявам се към желанието на Parni_Valjak:) Тука се метат едни рмс-и в омове, едни дБ-та (колкото и разтеглива величина да е т'ва, без съответната буквичка зад дБ), едни ватове....

 

4х12" колона ше озвучи площад ако е тип радиоточка - демек има само средни и високи честоти в излъчването или площада е на село Долно Нанагорнище и се простира на крупните 100 м^2 общо...

 

А по темата адаша (Никифена) е прав - иди и ги чуй. Навремето съм свирил на Вермонски колони и никак ама никак не са лоши. Бтв. усилвателите на Вермона също :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има разлика между 18 и 100 ватов маршал , нали ?  :D

Има разлика м/у 100w Marshall и...самият този 100w Marshall,когато работи(при едни и същи настройки на нива и филтри)с друг високоговорител(или система от в.г-тели),който е с по-висока/по-ниска чувствителност и съответно - произвежда по-високо/ниско звуково налягане при приемане на единица мощност и излъчване на референтно разстояние.

Редактирано от docc
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вижте кво,имам куад хи-фи усилувател и колони мираж 2х160,кат рмс на усилователя е 6 ома на коните прес правотоковия усиловател на колконите пак толкова.стаята дето се помещава е обикновен хо 25кв.няма проблем с мошността,освен че като прескочи 50 вата излъчване джамовете почват да се тресат.нищо повече

:):):):D:):)

:):lol::lol::lol: какво значи "усилувател" ами "рмс" май не е съпротивление че да е 6 ома??? "правотоковия усиловател" - това пък какво е - да не си го изобретил ти??? и знаеш ли въобще кво става като пуснеш прав ток на колоните????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.