Jump to content
Българският форум за музиканти

Автоматичен тунер


agrogrind

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Изглежда добре като замисъл, но далеч не е първия такъв продукт и по впечатлението от предните, ако го пуснат на същата безобразна цена като тях, ще мине по същата обречена линия като тях :)

 

Също, важно е какво става с плаващо тремоло примерно...

 

 

 

Едит:

 

Хоп http://store.tronical-components.com/select-your-guitar-model-below/ - оказва се, че не ми било гибсън, ми било германска иновация ;) Еййй тез американци, само брандират ;) Айде - топли, пресни...

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Плаващото тремоло не би трябвало да е проблемно. Но това е само мое предположение   ;) Дори би било доста по-лесно за настройване и със сигурност би спестило доста време 

Редактирано от agrogrind
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

всичко е добре и няма лошо особено за люде, които различните песни са им с различна настройка

Редактирано от Acei
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тази цена би трябвало да си заслужава. Пишат в сайта им, че нямат проблем с плаващо тремоло стига да не се заключва, очевидно. Остава да мине малко време да се докажат в условия на експлоатация. Интересно ми е каква е механиката вътре, която успява с една 9v батерийка да джитка ключовете толкова бързо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не че е лошо ама трябва ли винаги всичко да става с едно копче. Ще ни закърнеят мозъците :) Като я настройваш сам поне си тернираш ушите  :coolp:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа и на мен това ми беше първата мисъл, но според мен в някои конкретни ситуации си има приложение - когато си на сцена примерно и скъсаш струна, някак си не е най-приятното нещо за публиката да се гъзиш пред тунера 1 минута докато вдигнеш флойда като хората... да не говорим, че някои хора дори не си мютват китарите като се настройват...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

$300 за тъз глупости ли, бе? Вий са шигувати!!! :D

 

Единствената файда би била, че (чисто хипотетично, разбира се) темите "Как да си настроя китарата" ще намалеят драстично. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявай се. Тогава ще гръмнат теми "Пичуе, помагайти! Падна ми батерията на тунера и не знам какво да правя! Преди ключовете се въртяха сами, а сега аз ли трябва да ги въртя?"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не виждам някаква иновация или пък драстично улеснение за музиканта, което не значи че ме дразни или ще тръгна да я храня.

Щом я продават, значи има ниша или вярват че ще постигнат нещо с устройството. Ако е драстично по-евтина, да се замисли човек да си вземе, да пробва и тогава да коментира.

Едно време така приказваха и за ай-устройствата, преди това за автомобилите и т.н.

Това със смяна на строевете в движение не ми се вижда сериозна работа. Не че съм заклет музикант де.

Гледам хората го практикуват с различни китари.

Ако на някой му улеснява живота би ги дал тези пари и не виждам нищо лошо.

Също така не виждам и нищо лошо нещата да стават лесно и с едно копче.

Дали да закърнее нечий(мозък) или не, едва ли зависи от едното копче.

 

Успешен ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, винаги нашенските отворковци разбират най-много и са тънки познавачи на проблемите. Щяла да му падне батерията, сигурно, ако си мърляч и не проверяваш в какво състояние са инструментите, с които си вадиш хляба. По същата логика може да те изостави батерията на тъй любимата ви активна електроника, ама това явно не впечатлява специалистите. Устройството било скъпо, скъпо ще е, както всяко качествено нещо за професионалисти. Да не говорим, че не съм чул някой сериозен музикант да си пренастройва инструмента на сцената. За всяко настройване се определя отделна китара в зависимост от търсения звук. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм чул някой да свири с това. Обикновено наложилите се компании заявяват кои са техни клиенти от известните имена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.