Jump to content
Българският форум за музиканти

Noisy Cricket Mark II


Recommended Posts

Вариантът на Лимона не е твоя ! Поставянето на диоди в изхода радикално променя нещата. Мисля си, че слагането им е породено от липсата на нормална работа поради грешки или повредени елементи. 

Ей тук е слабата брънка на C/P. Без да можеш да разбереш кое какво прави и кое е причинно-следствената връзка за даден проблем, без да се мери и анализира, няма добър резултат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 81
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Да всъщност то си криви, но може би мен не ми харесва. В крайна сметка за целите които ми трябва (за упражнение в къщи пред компютъра) е екстра. С активните колонки драйва е съвсем задоволителен. Искам теоретично да питам може ли примерно ако се направи тази схема да се бодне някъде и да се включва и изключва пак с ключе? http://www.beavisaudio.com/schematics/Electra-Distortion-Schematic.htm Имам един изостанал транзистор и бих се пробвал, но не ми идва на акъла къде да я вмъкна.  :crying:  :metalist:

П.С. Съгласен съм за копи пейста, но ако смятах сериозно да се занимавам с електроника сигурно щях да седна и да науча нещата. Виж за китарата доста чета но там е друга бира.

Редактирано от bluelemon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От теб зависи какво искаш. Това може да го приемеш за един прост ефект, който на входа си получава сигнал от китарата, а от изхода отива  например в Clean канал на усилвател.

Превключването е както при всеки друг ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Разбира се Тони, съпоставям двете оригинални схеми (без допълнително поставените диоди). Втората част, усилвателната с чипа, доколкото мога да преценя е абсолютно еднаква. Между другото, простичка е схемата и на мен ми е много полезна, защото пробвайки се да я анализирам си изяснявам базови връзки и принципи. А гейн няма в това усилвателче и толкова :) Затова пък поема много добре педали пред него. Bluelemon, ако ме питаш, забрави за гейн от ампа, това му е хубавото, чист е, ползвай друг източник на гейн пред него :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не бих казал, че няма усилване. 200 пъти усилване на 300mV (примерно) от китарата колко ще даде в изхода?

60v !!! 

Което означава, че ще има претоварване от над 10 пъти, защото при 9 волта захранване, максималното неограничено изходно напрежение е не повече от 2.5...3 волта.

Това обаче би било при положение, че всичко е правилно !

 

А нека не забравяме, че едни силни адаптери могат да осигурят волт, два, че и много повече!

 

ПП. Нали не искате HIGH GAIN структура с една схемичка? Ако става дума за дълъг sustain, трябва друг подход.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина чистия му тон е много гот. Кривоча се постига с оригиналната схема, но малко тънък е. Затова махнах двата 100n кондензатора и сложих 10u. Сега съм доволен от звука и ще лепна тази схемичка за диста да видим какво ще се получи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти се разправя имам платка за MXR D+ готова а ми се намира и 741 о. у. би паснала с някоя друга модификация идеално, така и така ми е останала...

 

 

Така давайки идеи при наличие на платка и 741 ти трябва антилогаритмичен потенциометър, който в БГ е невъзможно да намериш той е за кривоча във въпросната схема, а другите елементи ги има по родните магазини. Но това не ти пречи да фиксираш гейна със съпротивление както ти харесва на теб, а и на изхода може да му избацкаш един потенциометър за нивото на мръсния канал, също така може да му направиш и тон контрол и копче за сменяне между различни диоди. Готиното, е че схемата е от има няма 5 елемента и ще е по-добър вариант от това:

Electra-Distortion-Schematic.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти, но нещо съвсем елементарно ми трябва. Това си е ок за нуждите ми и даже въздушен монтаж ще му спретна. Просто не ща да виждам поялник поне до края на годината  :girl_cray2:  :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Постави едно съпротивление между минуса на C8 и диодите. Минимумът е 8 ома, за да не гръмне 386, но за да не заминат диодите трябва да е

(4.5 - 0.6)/0.01= 390 ома. Сметката важи за 9 волта захранване. При повече трябва да се увеличи съпротивлението, за да ограничи максималния ток през диодите на 10 mA. Минималното допустимо съпротивление би било на половина от изчисленото (защо, за домашно) например 180 ома. при 9 волта или 220 ома при 12 волта.

 

Защото приетия безопасен за диодите ток е в ефективна стойност. Сметките са направени за него при постоянен ток. Трябва да се вземе предвид и времето когато ток не протича. В нашия случай сигнала е променлив, през диодите ток тече само в единия полупериод. Затова може да намалим резистора два пъти, с което увеличаваме пиковия ток но запазваме ефективния.

Редактирано от g_vayov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Семпли?
Като преамп в компа, за софтуерна симулация,  пробвал ли си го по някакъв начин?
Поздрави

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм пробвал нищо още. Току що победих и тия дни ще са тестовете. Голям карък ме е подгонил. Два жака и едно ЦК ключе се прецакаха и накъсо. Кофти компоненти - много главоболия.  :metalist:  Драйва може би ми става един от любимите  :secret:  Скоро подробности и снимки. Айде лека че утре пак ще спя на работата.  :slap:  :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми това е. Махнал съм гейна на усилвателя. В десния ъгъл е electra distortion-а с леки промени и със германиеви диоди. Е точно тези диоди ме разбиха, Много як драйв, лека компресия и много динамичен. Пробвах със още видове диоди и в различни комбинации и накрая два германиеви най ми харесаха. Много приятно за свирене. Много добре се върза и със ламповия ми усилвач. Диодите са AAZ23 (Диод AAZ23-Ge, 100V, 0,13A, Изправителен) и ги взех на магия. Взех тези и още едни, които не ми харесаха хич. Даже не можах да намеря спецификация, просто ги пробвах и се накефих :). Решил съм и надругия драйв да ги сменя с такива. Левия ключ включва двете схеми, десния включва и изключва драйва. От ляво надясно имаме - усилване амп, тон, усилване драйв. Кутия плексиглас лепен със топъл силикон (размер 115x75x35). Беше гадно. Директно в кабинета също е килър :) На 12V свири по-добре между другото.  Туй то.  :metalist: Поздрави на всички!

 

noisyscreamer.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Кутия плексиглас лепен със топъл силикон (размер 115x75x35).

 

Топлия силикон няма добра адхезия към детайлите и не може да бъде наречен лепило. Кутийката би се разпиляла в произволен момент.

При плексигласа лепенето става най-добре с хлороформ, ацетон или специализирано лепило.

Редактирано от g_vayov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.