Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с нова китара


Recommended Posts

Здравейте, колеги!

 

Преди няколко дни си взех нова китара - Epiphone Les Paul standard plus top pro.Китарата много ми харесва както външен вид и звук, но вчера забелязах следният проблем.Когато започна да свиря пауър акорди, колкото по-високи акорди свиря, толкова по-фалшиви звучат... до 9-то прагче си звучат добре, поне за моето ухо.Струва ми се, че звучат така, само когато включа 6та струна в акорда.Имате ли идея какъв може да е проблема.Ще съм ви мн благодаредн, ако ме съветвате какво да направя.

 

Поздрави!                                                                                                                                                         

 

                                                                                                                                                               

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ A ако е левичар? ... Както и да е ...

 

Към автора интонирай китарката ако можеш, ако не, помоли някой! И наистина смени струните както ти препоръча колегата по-горе. Не се знае колкоз време е седяла с тези струни и на какви условия преди да я закупиш.

 

Поздрави!

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Някой свирят и с краката си. ;)

Да, обичайните заподозряни са, стари струни и лоша интонация. Не изключвам обаче, лоша постановка, зле настроена китара, поради неопитност и др. дребни от рода.

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Човека си го е казал ... след 9-то "умира" ...
 
А за хората с краката:

 

http://www.youtube.com/watch?v=RiDoYIflqAY

 

П.С.  сам го каза... подчертно, болднато и почервенено

 

^ Някой свирят и с краката си. ;)

Да, обичайните заподозряни са, стари струни и лоша интонация. Не изключвам обаче, лоша постановка, зле настроена китара, поради неопитност и др. дребни от рода.

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за идиотския въпрос, но искам да си сваля малко горната част на бриджа.След това може ли да има някакви последствия за китарата и трябва ли да съобразя нещо специфично, докато свалям бриджа?Съжалявам, просто нямам много опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених струните, свалих бриджа (2.2мм при 12-то прагче на 6-та струна, 1.2мм на 12то прагче на 1-ва струна(четох, че толкоз трябва да е)), интонирах я, но 5-та струна не може да се интонира...на 12то прагче винаги звучи по-ниско....нз какво да правя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо няма да и стане. Можеш да отпуснеш малко струните преди процедурата, че да падне напрежението от болтовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата нова ли е - от магазин? Ако да - занеси я в магазина откъдето си я купил да ти направят setup. Най-добре пред теб. Има магазини, които го правят. Няма да правя реклама, но последно в един магазин на приятел му я бяха сетъпнали (той новак) и почистили.

Редактирано от buy&sell
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих до магазина.Там ми обясниха какво трябва да направя... взех си по-дебели струни, сложих ги , интонирах... и сега 4та струна не може да се интонира ...обърнах седлото, изместих го възможно най-напред и пак на 12то прагче е леко ниска нотата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един стар виц разказващ за Йоан Златоуст и от къде произлиза "името" му! При тебе горе-долу нещата стоят по същия начин, та както във вица - остави всичко както си е /не пипай повече/ потърси помощ от компетентен човек, който на място да види, пипне, чуе и прецени какво е нужно да се направи. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото съм чувал лес пол китарите по принцип фалшивеят но на първите позиции,потази причина на мойта китара нъта е изрязан различно за всяка струна може да дава отражение и на по-горни позиции,но по-запознатите да кажат.030049708-big.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много тегава работа е това с интонирането, а на теория изглежда толкова лесно и на клипчетата също.

Незнам дали тунера ми не е читав (Stag e) или аз съм некадърен, но тона не залепва на една честота, а се колебае около централното деление и в крайна сметка как да определя дали съм нагоре или надолу?Също така зависи и от силата с която удрям струната.....

На пичовете на клипчетата тунераим залепва на определена позиция и винаги е ясно какво трябва да направят, докато при мен все не е така.

 

Освен това имам същия проблем с 4-та (или 5-та струна) - уж всичко е горе долу в тон една по една от тунера, но при пауър акорд на двете струни трябва да бендна с малкия пръст 4-та за да се чуят заедно двете в тон, т.е. 4-та струна трябва да е реално настроена по-високо, отколкото гледано по тунера. 

Сигурно обяснявам лошо де, но не пипам за първи път китара. На теория всичко е ясно, но на практика е пълна трагедия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.