Jump to content
Българският форум за музиканти

Кърк Хамет 1 от 500те му китари


travelcaster2

Recommended Posts

На концерта Quebec Magnetic свири и с тази китара.10MRe.jpgbirdfish.jpgbirdfish_back.jpg

Понеже моят Английски е като на външния министър на Шака Зулу, намерих само снимки. Някой ако знае нека да сподели. Явно това са различни модели. Май са Японски. Кой ги прави? Какво има в тези цилиндри? Цени?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е кво да има - достатъчно здрави железа да държат опъна на струните и да не се суче бриджа спрямо грифа,прекалено футуристично,според мен,предполагам звучи като лопата,но при големия гейн се тая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата е от преди 10 и повече години модел, но съм забравил името на проиводителя.

Бих могъл да проверя, но ще е свързано с ровене из колекция списания, което бих наоравил, ако ще я купуваш.

Цената беше да кажем 4 000 дм. В момента не знам, да предположим около 2 000 евро.

Концепцията и е такава, футуристична.

Света е шарен и не всичко е класика(Лес Пол/Страт) или пък китайски боклук.

Просто човек трябва да има по широк поглед над нещата по принцип.

А не да е забил като щраус глава в пясъка и да си вярва, че е по-китарист от Кирк примерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:surprise:

 

едно обаче е сигурно, ако има класация за най-грозна китара, тази би я оглавила :greenball: . Подобно чудо на съвременната техника съм сигурен, че не би извадило приличен звук, още повече при факта, че на практика няма нито тяло, нито глава. Просто един гол гриф. А тия цилиндри са сигурно за да му е удобно, макар, че пак не виждам как може да ти е удобно с подобен инструмент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хич не искам да я купувам. Просто ми беше любопитно. Малин е прав. При високия гейн каквото и да сложиш в тарапаната ще прозвучи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На третата снимка едната метална пластина изглежда като взета от шублер :) Иначе са интересни тези футуристични модели на Teuffel.Niwa най-много прилича на китара.За Кърк постоянно чета, че не може да свири,за Ларс също,за Джеймс че не може да пее,само Робърт не е толкова оплют,пък не съм видял някой да свири повече да е измислил повече албуми и да има милиони фенове по света.Тъй че едва ли им пука какво мислят по форумите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят Travelcaster  е подобен.

DSC00709.jpgDSC00708.1.jpg

Плюсове:

- от началото на грифа до мостчето е едно парче Явор.

- по-удобна и балансирана като Страт.

- има вградено студио.

- има сачмени лагери! :)

- задната форма на грифа е С образна.

- има по-хубаво име.

- има по-малък калъф.

Минуси:

- няма MIDI, което може да се добави.

http://forum.muzikant.org/topic/122132-%D1%83%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B0-%D0%BC%D0%BE%D0%B5-%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%BE/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Кърк постоянно чета, че не може да свири,за Ларс също,за Джеймс че не може да пее,само Робърт не е толкова оплют,пък не съм видял някой да свири повече да е измислил повече албуми и да има милиони фенове по света.Тъй че едва ли им пука какво мислят по форумите.

 

Не четеш на правилните места. Чети специализирана американска литература и периодика, все поназнайват нещо повече от нас. А само за статистиката - Лили Иванома има повече албуми, но едва ли от това лягаш и ставаш с нея...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Металика са наи продаваната група в историята.Особено последните им албуми къртят мифки,ако на концерт изсвирят само неща от последните албуми нещата стават трагични,но те са богати хора и свирят за кеф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.