Jump to content
Българският форум за музиканти

Руска борса на ефекти


Jim-ph

Recommended Posts

Като имам възможност да пазарувам в Русия, мога да взимам китарни ефекти от руска борса на втора ръка.

 

Има страхотни предложения, също и от къстом изработка на ефекти.

 

Моят интерес тука не е финансов, ще ги купувате почти на тази цена, на коята се предлагат от хазяин (долу-горе плюс-минус конверсия на валута, поща и т. н. разноски)

 

На мен ми интересно да пробвам различни ефекти, и това би е бил много удобен вариант.

 

Имам в предвит такава борса: http://vk.com/gasclub

(за да влезете трябва да се регистрирате и да подадете заявка за групата)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Например, там е имало MXR carbon copy за 180лв, или Electro-Harmonix HOG (пълен вариант) на 400$. Аз купих стара версия на Budda Wah за 200лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Малко офф на темата, ама май вчера видях такъв (това е дисторшън, нали) в Банкя - знаеш го магазина сигурно - май беше 25 лева - изглеждаше не много добре, но може би работи все пак

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ако говориш за ММG прегледах им сайта, няма такъв педал! Може да не са го качили в сайта а да го имат на витрина...

Редактирано от musicman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е качен, но има - видях го, сигурен съм. Не съм го пускал, не знам как и дали работи, но го има със сигурност - беше в един плик заедно с разни стари български ефекти от соца - компресор, фазер и не знам още какво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от частно лице към частно лице няма никакво обмитяването.

 

Как ти хрумна това :) ... :) Реалността е доста по-различна! ;)

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реалноста е че аз пазарувам от САЩ и Русия и НИКОГА не отивам на митница...

 

От частно лице към частно лице с обявена стойност до 40евро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки всичко, това което казваш не е правило, а по-скоро е "ако мине номера". Ти си си за обмитяване отвсякъде, просто пратките ти минават между капките, а и на митничарите не им се занимава с дреболии.

 

Ако митничарите искаха да ти задържат стоката - нищо не може да им попречи. Както казах - най-често не им се занимава.

 

Можеха да ти задържат стоката, да извикат сертифициран оценител и да докажат, че стоката ти е за обмитяване и е реално по-скъпа от обявената стойност.

 

Поне 3 дни в седмицата имам работа с митници и митнически агенции (за стоки в двете посоки - към и от България) и материята ми е много добре позната.

 

Няма транспортно/митнически термин, който да се квалифицира с "от частно лице, към частно лице".

 

Кажи на продавачите си да обявяват на реална цена, и ще видиш че формулата "от частно лице, към частно лице" не важи, понеже просто няма такава.

 

Основен фактор е цената на стоката и дестинацията, от която идва, а не вида на контрагентите.

 

Забелязал съм също, че много хора често бъркат митото с ДДС, а това са две различни неща.

 

Поздрави!

 

П.С. @DILETANT ти е казал същото по-горе ...

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да оспорвам и дума от казаното по-горе /полезна информация от компетентен човек/, си мисля, че ако има начин да се мине "тънко", то няма нищо лошо да се използва. Разбира се ако нещата не се получат и се наложи обмитяване - това е закона!

Надявам се, това да не се използва като удобен повод за завишаване на цената :) ! Иначе не виждам нищо лошо в предложенито на Jim-ph.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.